7 порад, як правильно сперечатися з керівником

Тільки самогубці суперечитимуть начальству. Так вважають погані співробітники. Якщо ви хочете розвивати кар’єру і приносити компанії користь, то слід навчитися заперечувати керівнику. Ці правила допоможуть донести свою думку, навіть якщо воно суперечитиме поглядам боса. Але як заперечувати босові, щоб він не звільнив?

Керівник контролює повсякденну роботу підлеглого і може перетворити життя співробітника в пекло, але, що ще важливіше, бос визначає майбутнє працівника в компанії. Тому робити з начальника ворога – не найкращий спосіб для просування кар’єри.

І все ж обов’язок хорошого співробітникаволодіти власним поглядом на питання, підкріплювати слова фактами і доносити свою думку босові, навіть якщо ця думка перечить його поглядам. Якщо ви цього не робите, то надаєте керівнику ведмежу послугу, бо він міг би змінити свої погляди на проблему, якби почув від вас продуману і грамотно сформульовану точку зору.

Якщо у вас є своя думка, не поспішайте відмовлятися від нього лише тому, що керівнику воно може не сподобатися. Чи почують вас, і якою осад залишиться після розмовивсе це залежить від того, в якій формі ви доносите інший погляд на питання.

1. Ніколи не виявляйте неповагу до боса

Навіть якщо ви категорично не згодні з певних питань з керівником, ставитеся до нього з повагою, як до людини, яка займає високий пост і несе відповідальність за компанію. Але при цьому пам’ятайте, що і ви вправі розраховувати на повагу з боку керівника.

2. Не сперечайтеся з керівником публічно

Якщо, звичайно, не горите бажанням, щоб вас звільнили.

3. Обговорюйте розбіжності з начальником наодинці

Коли ви не згодні з рішенням боса, то звертайтеся до нього безпосередньо. Обговорювати ці розбіжності з учасниками команди або колегами – неправильно. По-перше, тільки сам керівник може змінити свою думку. По-друге, той, кому ви скаржитеся, може передати все босові. По-третє, ваше пхикання підриває командний дух.

4. Піднімайте питання у відповідний час

Кожен сприймає критику по-різному. І чим сильніше напружена обстановка, коли ви затіваєте суперечка, тим менша ймовірність, що вас почують і зрозуміють правильно. Сперечатися з керівником у розпал презентації або зустрічі з клієнтом безглуздо, тому що бос навряд чи сприйме зауваження прихильно. Затівайте розмову тільки тоді, коли є можливість обговорити корінь розбіжностей.

5. Не переходьте на особистості

Вибудовуйте діалог так, щоб ви боролися з проблемою спільно з керівником, а не проти нього. Дотримуйтеся професіоналізму, об’єктивності, конструктивності і, насамперед, поважності, пояснюючи причину своєї незгоди. І обов’язково запропонуйте альтернативні рішення.

6. Переконайтеся, що ваш начальник готовий сприйняти критику

Деякі керівники не сприймають іншу точку зору незалежно від того, добре вони управляють чи погано. У самій критичній ситуації зверніться до начальника вашого начальника. Пам’ятайте, ви повинні бути віддані організації, а не своєму начальнику. Якщо ні вищестоящого ланки, то наступний пункт для вас.

7. Можливо, саме час піти

Якщо ви дотримуєтеся вищевказаних рекомендацій та все одно залишаєтеся непочутими, то, ймовірно, пора покинути цього боса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *