Книга для тренування сили волі

Важко назвати досягнення, які не залежать від сили волі. Адже саме вона допомагає нам рухатися вперед у всьому, що б ми не робили. При цьому однією з найголовніших причин невдачі при досягненні поставленої мети виступає слабка сила волі. Так що, якщо ви вирішили змінити свої звички, думки, спосіб життя, своє тіло або характер, то без сили волі вам не обійтися. Є хороша книга про те, як розвинути і зміцнити силу волі, і про цієї книги піде мова нижче.

Келлі Макгонігел, викладач Стенфордського університету, веде один із найпопулярніших курсів під назвою “Наука про силу волі”, що вміщає в себе досвід сотень людей, новітні дослідження психологів, лікарів і не тільки, щоб показати студентам як можна ефективно змінювати звички і досягати своїх цілей. Після публікації книги “Сила волі” вам вже не обов’язково їхати в Стенфорд, щоб отримати цінні знання, які змінять ваше життя, якщо тільки ви зважитеся їх застосовувати у своєму житті.

З книгою цікаво проводити самоаналіз і копатися в собі, знаходячи свої слабкості і застосовуючи на них поради з книги. Спробуйте і ви розібратися в своїх думках і вчинках, і тоді може, у вас життя піде саме так, як ви хотіли б. Зверніть увагу, що люди, які краще управляють своїми діями, більш успішні в різних сферах життя: успішніші в кар’єрі, більш здорові, довше живуть, легше справляються зі стресом, краще зосереджуються і володіють самоконтролем.

Книга розділена на 10 розділів – 10-тижневий освітній курс для студентів Стенфорда. Відразу видно, що книга добре опрацьована: хороший баланс між теорією, практичними завданнями і цікавими прикладами з життя.

«Якщо постійно контролювати себе в чомусь малому: стежити за поставою, щодня вичавлювати кистьовий тренажер, урізати солодке, стежити за витратами – можна зміцнити силу волі в цілому. І хоча ці дрібні вправи на самоконтроль здаються несуттєвими, вони підтримають нас у тих випробуваннях сили волі, які особливо для нас важливі, включаючи зібраність на роботі, піклування про здоров’я, здатність встояти перед спокусою і впоратися зі своїми емоціями».

Експеримент “Шоколад”

Що нам робити з думками і бажаннями, якщо не гнати їх геть? Можливо, нам варто їх вітати. Такий висновок дослідження, в якому сотні студентів доручили 48 годин носити з собою прозорі коробочки з Hersheys Kisses. Випробування: не з’їсти жодної цукерки з коробочки (кожну цукерку помітили, і, якщо б хтось спробував замінити з’їдену, це б з’ясувалося).

Експериментатори не відправили студентів в бій беззбройними: їм дали пораду, як справлятися з спокусою. Деяким сказали відволікати себе всякий раз, як захочеться поласувати. Їм також наказали боротися з думками про їжу. Наприклад, якщо вони думали про солодкому, то повинні були собі заперечити. Іншими словами, від цих хлопців потрібно чинити так, як веде себе більшість, коли хоче стримати апетит.

Іншим студентам експериментатори розповіли про ефект іронічного бумеранга і закликали їх не гнати від себе думки про солодкому. Замість цього було потрібно відзначати, коли виникало бажання, приймати будь-які думки та почуття, але пам’ятати, що не можна їм слідувати. Ця група контролювала не думки, а поведінку.

Впродовж 48-годинного вольового випробування студенти, які відмовилися від уявного контролю, хотіли шоколаду менше всіх. Цікаво, що стратегія прийняття найбільше допомогла тим хлопцям, які в звичайному житті не встановлювали собі заборон на їжу. Коли учасники, які боролися з тягою до їжі, намагалися відвернути себе або посперечатися з собою, це закінчувалося катастрофою. Але коли вони переставали придушувати думки, цукерки спокушали їх менше, і вони менше нервували, що доводиться тягати з собою шоколад, який не можна їсти. І саме вражаюче: всі студенти, які користувалися стратегією прийняття, не з’їли ні однієї цукерки, хоч і витріщалися на обіцяну нагороду два дні поспіль.

Коротко про деякі поради з книги:

1. Займіться медитацією. Навіть якщо ви почнете по 10 хвилин на день приділяти час медитації, то скоро відчуєте від неї користь.

2. Чим частіше проявляєш силу волі, тим сильніше вона стає. І навпаки – чим частіше здаєшся, таєм важче будуть у майбутньому.

3. Перед дією, які ви не хочете робити, але не можете зупинитися, спробуйте усвідомити, чи насправді це вам потрібно і до чого це може призвести.

4. При бажанні чогось не робити можете відволіктися на 10 хвилин і саме бажання може забутися, або бажання ослабне і ви його зможете подолати..

5. Якщо ви не можете жити без надмірно регулярної перевірки пошти і соціальних мереж, то можете встановити програму на комп’ютер, яка буде обмежувати доступ до певних сайтів.

6. Не думайте про їжу, яку забороняєте собі. Думайте про їжу, яка приносить вам користь і насолоджуйтеся їй. Чим більше ви про то думаєте, тим більше вам цього хочеться.

Так що, якщо вам це здалося цікавим і корисним, то беріть в руки книгу отримуйте нові знання, експериментуйте і змінюйте себе і своє життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *