7 переконливих причин дозволити собі шоколад

Шоколад був і залишається найулюбленішою і популярної солодкістю. Важко уявити людину, яка зовсім до нього байдужий. Молочний, гіркий, білий, з горіхами і начинками – кожен знайде собі щось до смаку.
Міфи про шкоду шоколаду давно канули в минуле, і зараз вже ні для кого не секрет, що хороший якісний шоколад корисний. Але чим? Ви знаєте? Ця стаття розповість вам про 7 переконливих доказів не відмовляти собі в задоволенні насолоджуватися шоколадом з чистою совістю.

Причина 1: Здорове серце

Недавні дослідження виявили позитивний вплив шоколаду на серцево-судинну систему. Згідно зі шведськими та німецькими дослідженнями, при щоденному вживанні пари часточок шоколаду ризик паралічу серця знижується втричі, а ймовірність серцевих нападів – на 39%. Велику роль у цьому відіграють містяться в складі флавоноїди і антиоксиданти.

Однак майте на увазі, що в більшості сортів міститься багато цукру та інших добавок. Ідеальним варіантом стане гіркий шоколад, і вибирати краще сорти з вмістом какао понад 50%.

Причина 2: Зниження стресу

У непрості часи всі ми втішаємось солодким, і, як показує практика, шоколадом найчастіше. І нічого поганого в цьому немає, адже шоколад впливає на вироблення серотоніну.

Більш того, якщо з’їдати по половині стандартної плитки темного шоколаду щодня протягом пари тижнів, рівні гормонів стресу значно знижуються. Тривога зникає, і ви почуваєте себе бадьоро і легко.

Причина 3: Щасливе потомство

Помічено, що жінки, які щодня вживають трохи шоколаду протягом вагітності, краще переносять стрес, ніж ті, хто відмовив собі в цьому ласощі.

Крім того, результати фінських досліджень свідчать, що діти таких матерів більш життєрадісні і усміхнені.

Причина 4: Запобігання діабету

Неймовірно, але факт – учасники невеликого італійського дослідження, съедавшие шматочок шоколаду щодня, показали зниження інсулінової опірності приблизно вдвічі.

Флавоноїди в складі шоколаду збільшують вироблення окису азоту, яка впливає на чутливість до інсуліну.

Причина 5: Контроль за вагою

Якщо ви ламаєте голову над тим, як додати шоколад в свою дієту 6 пелюсток і при цьому не набрати вагу, то ось вам гарні новини.

Датські дослідники запевняють, що темний шоколад дає більш тривале і стійке відчуття насичення, ніж його молочний побратим. Крім того, темні сорти знижують тягу до жирної та солоної їжі, а також до інших видів солодкого.

Причина 6: Підвищення мозкової активності

Наступного разу не картайте себе, коли внаслідок робочого стресу ви перекушуєте в обід шоколадкою. Насправді шоколад не тільки покращує настрій, але і дає вашому мозку «друге дихання».

Какао в складі шоколаду покращує циркуляцію крові у важливих частинах мозку. Правда, ефект триває всього кілька годин, але на робочий день вистачить.

Причина 7: Полегшення кашлю

Згідно з англійським досліджень, шоколад дуже ефективний при полегшення кашлю. Причому завдяки знаходиться в його складі теоброміну, за своїм впливом шоколад практично не поступається кодеїну. А ось побічних дій у вигляді сонливості і неуважності він не має.

І не забувайте, що їжа – це одне із задоволень, і не обов’язково мучити себе дієтами, щоб підтримувати форму. В розумних межах шоколад може бути частиною збалансованого харчування, надаючи при цьому неоціненну користь здоров’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *