7 найкращих країн для життя на пенсії

Пенсіонери в розвинених країнах Заходу все частіше стали зустрічати захід своїх днів далеко від батьківщини. Бути може, у нас, молодих, теж так коли-небудь вийде?

Шукайте спокійне місце з теплим кліматом, невисокою вартістю життя і сприятливим податковим режимом без шкоди для звичного комформа та якості медичної допомоги. Поки ви молоді, є час спробувати з’їздити в парочку країн на “розвідку”. Раптом щось сподобається.

Тінисті містечка на півдні Франції або пляжі Центральної Америки – в путівнику BBC Capital по семи кращим місцям для пенсіонерів є те, що вам потрібно. Окрім грошей, зрозуміло…

Мирна Панама

Якщо на старості років вам хочеться жити там, де грошей вистачить надовго, можливо, вам підійде Панама – найпівденніша країна Центральної Америки. Її столиця, яка теж називається Панама, займає 124-е місце за вартістю життя серед 131 міста світу, за даними дослідження, проведеного аналітичним департаментом авторитетного англомовного журналу Economist. Жити там дешевше, ніж в столиці Філіппін Манілі, яка вважається одним з найменш дорогих столичних міст в Південно-Східній Азії.

За даними сайту numbeo.com, на якому відстежуються ціни на товари повсякденного попиту, обід з трьох страв на двох в середньому ресторані Панами обійдеться в 32,50 панамських бальбоа (32,50 долара США) – це в два з гаком рази дешевше, ніж у Нью-Йорку або в Києві до девальвації. А оскільки місцева валюта прив’язана до долара США, американські пенсіонери можуть не боятися різких стрибків цін в результаті коливань валютного курсу.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Основною умовою отримання візи є наявність стабільного гарантованого доходу. Якщо ви отримуєте пенсію у розмірі не менше тисячі доларів на місяць (вважаються і приватні, і державні пенсійні виплати), у вас навряд чи виникнуть проблеми з отриманням туристичної візи для пенсіонерів, яка діє довічно. Система охорони здоров’я в Панамі вважається хорошою, багато лікарів отримують освіту в США і Європі. Однак на оплату приватної медичної страховки пенсіонерам слід передбачити не менше 200 доларів на місяць.

Зате на придбання нерухомості багато грошей не потрібно. За даними сайта globalpropertyguide.com, трикімнатні апартаменти в популярному гірському містечку Бокете можна придбати приблизно за 179 тисяч доларів. Права на володіння нерухомим майном у іноземців такі ж, як і у місцевих жителів.

Головний недолік – погана дорожня інфраструктура за межами столиці. Але незважаючи на це, в 2015 році Панама посіла друге місце після Еквадору серед кращих місць для пенсіонерів, за версією журналу International Living. На її користь зіграли низькі ціни, широкий спектр можливостей організації дозвілля та близькість до США – переліт з міста Майамі, розташованого на південному сході США в штаті Флорида, займає всього дві з половиною години.

Крім того, за оцінками Консультативної ради з безпеки за кордоном, заснованого Державним департаментом США, у Панамі відносно безпечно, порівняно з деякими центральноамериканськими країнами.

7 найкрасивіших метрополітенів світу.

Прекрасна Франція

Франція недарма користується у туристів найбільшою популярністю – вона привертає красивими містами і селами, вишуканою кухнею, доступним вином і теплим кліматом на півдні – ось лише кілька причин, за якими ця країна займає чи не перше місце в Євросоюзі за кількістю постійно проживають на її території іноземців.

Втім, доступність – не найсильніша сторона Франції в очах пенсіонерів. Податки і соціальні відрахування там досить високі, крім того, з резидентів Франції стягується податок з вартості всього вашого майна, якщо вона перевищує 800 тисяч євро, незалежно від місцезнаходження.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Однак не все так погано, як може здатися на перший погляд. У Франції чудово розвинений громадський транспорт, у тому числі мережу високошвидкісних залізниць. Поїздка з Парижа в місто Монпельє, який знаходиться в 600 кілометрах на південь від столиці, на швидкому поїзді TGV займає трохи більше трьох годин, причому для пасажирів у віці від 60 років і старше передбачені знижки.

Крім того, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Франція може похвалитися кращою в світі системою медичного забезпечення, яка значною мірою субсидується державою. Таким чином, у власників посвідки на проживання у Франції витрати на медичну допомогу, швидше за все, будуть нижче, ніж у громадян інших західних країн.

Більше того, життя у Франції не завжди дорожче, ніж в інших місцях. Там є недорогі ресторани, а ціни на нерухомість за межами Парижа відносно невисокі. Так, за відомостями французьких нотаріусів, які здійснюють нагляд за угодами купівлі-продажу нерухомості, типовий варіант проживання в департаменті Крез в регіоні Лімузен, розташованому на території гірського Центрального масиву, обійдеться всього в 73 тисячі євро, а середніх розмірів будинок в Приморських Альпах в регіоні Прованс – Альпи – Лазурний Берег, де знаходяться такі відомі курорти, як Канни, можна придбати за 415 тисяч євро.

Сонячна Малайзія

Хочете цілий рік насолоджуватися сонечком? Тоді вам до Малайзії! У цій колишній британській колонії є все, що душі завгодно: від утиканої хмарочосами галасливої ​​столиці Куала-Лумпур до тропічних пляжів і глухих джунглів.

Та й жити там зовсім недорого – в світовому індексі вартості життя, підготовленому журналом International Living, Малайзія займає третє місце по дешевизні. Як повідомляється в журналі, удвох можна з комфортом жити в розкішній квартирі з видом на океан за 1700 доларів на місяць. На сайті xpatulator.com, де аналізуються витрати експатів в різних країнах, зазначено, що ціни на медичне обслуговування та житло в Малайзії «дуже низькі» на відміну від таких дорогих варіантів, як Гонконг і Австралія.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Малайзія – одне з найпопулярніших напрямків «оздоровчого туризму»; в 2013 році, за даними Малазійської ради з медичного туризму, поправити здоров’я сюди приїжджали 700 тисяч чоловік.

Привертають іноземців та податкові пільги. В рамках програми проживання на дві країни пенсіонерам відносно легко отримати посвідку на проживання в Малайзії, а разом з ним і звільнення від податків на спадщину і на продаж нерухомості. Крім того, зазвичай їм виплачується пенсія або надається соціальна допомога, яка не обкладається малазійськими податками (хоча американським пенсіонерам, можливо, доведеться заплатити з неї прибутковий податок у США).

До того ж багато в країні говорять по-англійськи, ресторани дешеві, а іноземці мають право прямої власності на нерухомість; загалом, Малайзія – прекрасне місце!

Вигідна Мальта

Мальта – одна з найменших і густонаселених країн світу – займає територію площею трохи більше 300 квадратних кілометрів при чисельності населення 400 тисяч чоловік. Для багатьох жителів цього південноєвропейського острова рідною мовою є англійська, та й до Лондона звідси летіти всього три години, тому не дивно, що це місце облюбували британці, – на острівці проживає понад п’ять тисяч громадян Великобританії.

Тут британські пенсіонери відчувають себе як вдома (всюди працюють британські магазини) і навіть краще (на Мальті, на відміну від Великобританії, дуже сонячно, а середньорічна температура складає + 18 ° C). Додатковою перевагою є «Мальтійська пенсійний план», в рамках якого прибутковий податок для громадян ЄС, які отримали посвідку на проживання на Мальті, складає всього 15%, в порівнянні з 30-40% в США і Європі.

7 найкращих країн для життя на пенсії

На місцевому діалекті «мальта» означає «мед», і пенсіонери дійсно злітаються сюди, як бджоли. Це не випадково: у країні чудово налагоджена система охорони здоров’я (за оцінками СОТ, Мальта займає за цим показником п’яте місце у світі), причому всім громадянам країни медична допомога видається безкоштовно. Більш того, в рамках договору про взаємну підтримку в сфері охорони здоров’я між Мальтою і Великобританією британці можуть розраховувати на такі ж умови.

Багата історія і прекрасна архітектура цього мальовничого острова теж доступні для всіх.

За даними сайту numbeo.com, оренда трикімнатної квартири в столиці Мальти Валлетті обійдеться в 700 євро, а обід із трьох страв на двох в середньому ресторані коштує всього 50 євро.

Пляжна Португалія

Португалія приваблює туристів безліччю чарівних рибальських сіл, середньовічних міст, пляжів і полів для гольфу. Іноземці влаштувалися тут вже давно, тому по-англійськи тут говорять багато.

Столиця Португалії Лісабон – один з найдавніших міст світу, який славиться чудовим середземноморським кліматом. Але приїжджають до Португалії пенсіонери селяться, в основному, на узбережжі Атлантики в Алгарве з його блакитними водами, сонячною погодою протягом усього року і середньою температурою повітря від + 12 ° С в січні до + 24 ° С в липні.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Яку б частину країни не вибрали пенсіонери, їм гарантований пільговий податковий режим. В рамках системи для некорінних громадян дохід, отриманий за кордоном, може не обкладатися податком на строк до десяти років.

За межами найрозкішніших курортних міст Португалії, таких як Кинта ду Лагу або Віламора, вартість житла встановлена ​​в розумних межах. Ціни на однокімнатні квартири на популярному курорті Албуфейра, за даними сайту rightmove.com, присвяченого нерухомості, починаються від 60 тисяч євро.

У світовому рейтингу ВООЗ система охорони здоров’я Португалії займає 12-е місце.

Тропічний Таїланд

Низька вартість життя, відсутність податків на пенсійний дохід, отриманий за кордоном, тропічний клімат і культура поваги до старших – чого ще бажати пенсіонеру від життя в державі, яке називають «Країною посмішок»?

Жити там, за даними журналу International Living, дійсно зовсім недорого. У складеному журналом порівняльному індексі вартості життя Таїланд посів друге місце по дешевизні – так, шикарну двокімнатну квартиру з прекрасними видами можна зняти менше ніж за 40 тисяч бат (1200 доларів) на місяць, а страва традиційної тайської рисової локшини коштує всього долар.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Пенсійна віза терміном на один рік видається тим, хто отримує щомісячну пенсію в розмірі 65 тисяч бат (2000 доларів) або розміщує в тайському банку депозит на суму 800 тисяч бат (24 тисячі доларів).

До бюджету необхідно закласти витрати на місцеву медичну страховку. Хоча британське міністерство закордонних справ та у справах Співдружності оцінює багато приватні клініки як відповідні західним стандартам, група International Living зазначає, що місцеві лікарні різняться за рівнем медичного обслуговування.

Культурний Беліз

Беліз – єдина латиноамериканська країна, офіційною мовою якої є англійська, тому сюди приїжджає все більше пенсіонерів, зачарованих погойдуються пальмами і білими піщаними пляжами.

Населення країни складає всього 350 тисяч чоловік, але число екотуристів, яких залучають тропічні ліси, сліди цивілізації майя і найбільший бар’єрний риф в Західній півкулі, постійно зростає.

Для пенсіонерів створено додаткову перевагу у вигляді спеціальної пенсійної програми, яка передбачає ряд податкових пільг, зокрема звільнення від імпортних мит на деякі предмети побуту, такі як машина або яхта, а також від податків на дохід, у тому числі від інвестицій, отриманий за межами Белізу . Програма поширюється на людей у ​​віці старше 45 років, що мають щомісячний дохід у розмірі не менше двох тисяч доларів.

7 найкращих країн для життя на пенсії

Ціни на нерухомість нижче, ніж у США, але не настільки, як в інших країнах Центральної Америки. Подейкують, що голлівудський актор Леонардо ДіКапріо недавно купив собі острівець на захід від найбільшого острова белізького архіпелагу, Амбергріс Кі, за 1,75 мільйона доларів. Але все одно придбати нерухомість в Белізі відносно легко – договір укладається на англійській мові, а місцеві закони побудовані за британською системою, що дозволяє захистити інтереси покупців.

У Белізі є недорогі приватні клініки, які пропонують якісне медичне обслуговування, але на складні процедури багато іноземців вважають за краще їздити в США – страховкою часто буває передбачено покриття вартості перельоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *