7 історичних помилок про жіночому тілі

Як часто протягом всієї історії людства жіноче тіло було предметом всіляких домислів і чуток, які часом доходили до відвертого абсурду, а невігластво в жіночої анатомії виступало інструментом протидії прагненню жінок бути нарівні з чоловіками.

Ось лише деякі з подібних оман:

1. Міф про менструації  

Історично так склалося, що протягом довгого часу менструація розглядалася або як велике благо, або як вселенське зло. Одним з поширених домислів була (і є) те, що з менструацією з організму виводиться «погана» кров. Спираючись на це твердження, жінок не підпускали до плити, не дозволяли відвідувати релігійні обряди і виконувати іншу повсякденну роботу, щоб не «осквернити» «брудної» кров’ю все навколо.

Про запліднення в період менструації не могло бути й мови, тому що вважалося, що дитина через вплив токсичною крові народиться з каліцтвами.

Всупереч цьому, видатний грецький лікар Гален вважав, що кров від менструації є поживним елементом, який годує зародок в матці, а потім після народження дитини перетворюється в грудне молоко.

2. Невинність відновлює молодість

Теорію шунамітізма ввели в практику старіючі чоловіки. Вони вірили, що сон з незайманою (без будь-якого сексуального контакту) зробить їх молодше. Минулого доктора прописували шунамітізм від розладу шлунка. В 18 столітті вважалося, що дихання діви має цілющі властивості. Безневинні, цнотливі діви вважалися благословенними, в той час як мали сексуальний досвід дам називали нечестивими і хибними.

У Франції через невинності навіть зробили дохідний бізнес. З чуток, одна успішна підприємниця по імені мадам Янус володіла будинком з 50 незайманими, які догоджали багатим старикам, що бажали стати молодше, без вступу в інтимний зв’язок.

3. Груди як жіноча броня

В 14 столітті лікар французького короля Людовика X Анрі де Мондевиль у своєму листі пояснював, чому жіноча груди розташовується саме там, де її можна побачити, а не в якомусь іншому місці. Він виділив три причини: по-перше, груди розташована на грудній клітці для того, щоб чоловіки могли легше її розглянути; по-друге, груди забезпечує серцю тепло і захист; по-третє, тепла груди зміцнює м’язи живота.

Знову ж таки, в 1840 році англійський лікар Естлі Купер висловив думку, що великі груди захищає жінок нижчих шарів суспільства і дозволяє їм «витримувати серйозні удари, які вони могли отримати в п’яних бійках».

4. Водіння руйнує жіночі яєчники

У 2013 році священнослужитель з Саудівської Аравії шейх Салех аль-Лохейдан заявив, що, згідно з проведеними дослідженнями, автоледи ризикують заробити зміщення тазових кісток, і як наслідок, пошкодити яєчники, що може привести до народження нездорового дитини. Послідовники аль-Лохейдана навіть опублікували його думки в твіттері під хештегом #WomensDrivingAffectsOvariesAndPelvises. Це спірне заяву було піддано різкій критиці навіть з боку співвітчизників клірика.

Пізніше саудівський гінеколог Мохаммад Банках оспорив твердження аль-Лохейдана і підтвердив, що ніяких досліджень на цей рахунок не проводилося.

Дивно, але священик був не єдиним, хто робив подібні абсурдні заяви. Ще в 2010 році інший релігійний діяч із Саудівської Аравії був упевнений, що жінці не слідують сідати за кермо, проте вона може вигодовувати грудним молоком водія, що працює на неї, щоб він став її родичем або чоловіком.

5. Заблуждения Аристотеля

Незважаючи на те, що Арістотель був одним з найвидатніших філософів всіх часів, йому також було властиво помилятися щодо уявлень про жіноче тіло. Приміром, він відмовлявся відрізняти піхву від уретри, а також вірив у те, що жінки насправді є чоловіками, геніталії яких в процесі зародження залишилися всередині їхніх тіл. Іншими словами, жінки, в уявленні Аристотеля, були деформованими чоловіками. Саме тому він вважав, що жінки не здатні виробляти сперму, і отже вони є пасивними учасниками в процесі «виробництва» дітей.

У «декларації Аристотеля», як би безглуздо це не прозвучало, було сказано, що у жінок менше зубів і швів на черепі, ніж у протилежної статі. Найбільший з філософів використовував подібні відмовки, щоб виправдати шовінізм в кожному аспекті життя.

6. Освічені жінки не здатні до дітородіння

У своїй роботі «Пол в освіті; або Слушна нагода для дівчат (1873)» професор медичного факультету Гарварду Едвард Кларк назвав причину того, чому жінки не повинні бути освіченими. Він писав, що на плечах жінки лежить тягар відповідальності з просування людської раси, і що жінки поступаються чоловікам у всіх аспектах, а отримання вищої освіти (особливо в період менструації) в кінцевому підсумку зруйнує їх мозок. Кров буде доливати до мозку і відливати від матки, в результаті чого жінка може стати безплідною.

Згідно Кларку, єдине призначення жінки – це народження дітей, а не розумова діяльність. Якийсь час публікації його робіт були темою для бурхливих дебатів, а противники жіночої освіти ставилися до них, як до своєї біблії. Зрештою, безглузді теорії професора так і не були визнані, і все більше і більше жінок почали відвідувати коледжі та університети.

7. Шкода материнських вражень

Саме поняття «материнські враження» ще застосовувалося древніми римлянами, а, можливо, навіть раніше них. Ідея полягала в тому, що уява матері може вплинути на розвиток дитини, зростаючого всередині неї. Римляни вірили, що родимі плями були результатом впливу емоційної материнської травми.

Віра в це підкріплювалася випадками, коли немовлята народжувалися з каліцтвами або схожими на тварин. В 18 столітті стався один екстраординарний випадок, який пізніше виявився обманом. Тоді жінка на ім’я Мері Тофт нібито народила кроликів, бо під час вагітності вона мріяла з’їсти кролятини. У наш час переконання про вплив думок на розвиток плода були спростовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *