7 фатальних помилок у відносинах

Хоча наше щастя і не визначається тільки наявністю або відсутністю відносин, тим не менш, перебуваючи у відносинах, ми безумовно відчуваємо себе щасливішими самотніх. При цьому, свідомо чи ні, ми часто самі робимо вчинки, що знищують зв’язок, якої ми так цінуємо. Але Ви можете зберегти любов, уникаючи цих фатальних помилок.

1. “Нікуди він (вона) не дінеться!”

Чим довше тривають наші відносини, тим частіше ми сприймаємо присутність партнера в нашому житті як само собою зрозумілий факт. Ми приділяємо один одному менше уваги, з відносин йдуть романтичні дрібниці. Це є ознакою більш зрілих відносин. Але туга за романтикою для багатьох затьмарює важливість того, що вони мають. Здається, що без букетів і щоденних вечірніх прогулянок те, що залишилося від відносин, нічого не значить.

Ось в такі моменти і корисно уявити собі, якою була б Ваша життя, якби в ній не було його (чи її). Як Ви будете жити, якщо насправді розлучитеся. Чим будете зайняті в такій же вечір? Про що будете мріяти, що робитиме Вас щасливим (ою)?

Такі фантазії пробудять гострі почуття – ті, які притупилися з часом: прихильність, ніжність, теплоту, а, можливо, ревнощі і власницьке бажання володіти… Прислухайтеся до себе. Ці емоції – Ваші маячки, що допомагають не збитися зі шляху. Не дозволяйте байдужості поселитися у Вашому домі. Помічайте і цінуєте людини, що знаходиться поруч з Вами. Подаруйте йому свою турботу і тепло – ви обидва цього варті.

Якщо Ви у відносинах вперше або не знаєте які є погані звички у відносинах, в такому разі, ми Вам розкажем про 6 поганих звичок у відносинах, які більшість вважають нормальними.

2. “Він (вона) кине мене!”

Неуважність згубна для відносин. Однак ще більш руйнівна протилежність: хвороблива залежність від партнера. Ви перебуваєте в постійній тривозі – чи любить він (вона) Вас, і в страху – що Вас кинуть. Швидше за все, так воно і станеться. Люди, залежні від уваги іншої людини, відлякують своїх партнерів нездорової потребою в постійному підтвердженні почуттів, відсутністю власного стрижня. Це – психологічні “коали”, яким потрібен міцний стовбур для опори. Нести на своїх плечах “коалу” – надмірний тягар для Вашого партнера, чи не так?

До того ж, постійно демонструючи власну невпевненість у почуттях партнера, Ви самі поселяються у нього сумніви в тому, що Ви гідні його любові.

Тому не обов’язково кожні півгодини, заглядаючи в очі, тремтячим голосом цікавитися, чи дійсно Ваш партнер любить Вас. Ви самі можете зрозуміти це – по тому, чи цікавиться він Вашим життям, чи враховує Ваші потреби, уважний чи до Ваших побажань. Любіть себе у відносинах і демонструйте впевненість у його почуттях. Це дасть можливість Вашому партнеру любити Вас і бути впевненим у своєму відношенні.

3. “Я розповім тобі наш маленький секрет”

У двох, що живуть разом, завжди є щось інтимне, що об’єднує їх і не призначене для вух і очей сторонніх. І охороняти недоторканність цієї заповідної зони – святий обов’язок обох партнерів. Посвячення сторонніх у подробиці особистого життя, якими б видатними, кумедними або незначними вони Вам не здавалися – підриває довіру партнера до нас. Ситуація може виявитися вкрай болючою для партнера, він буде почувати себе приниженим, а Ви – мучитися почуттям провини за те, що були зайво відверті там, де варто було проявити стриманість.

4. “У нього (неї) є бридка риса…”

Ні Ви, ні Ваш партнер не ідеальні. Тому те, що у Вас є перелік “нелюбих” рис харктеру, якими володіє близька людина – абсолютно нормально. Повірте, у нього список не менше. Помилкою є обговорення цих недоліків не з ним, а з сторонніми людьми. Крім того що, присвячуючи сторонніх у Ваші відносини, Ви вводите браконьєрів на заповідну територію (см. п.3),, Ви ще й накручуєте себе даремно. Адже, якщо Ви не повідомили партнеру, що саме Вас турбує, він може не здогадуватися про те, що є подразником для Вас. Можливо, йому нічого не варто змінити це в собі. Або навпаки, це настільки важливо для нього, що Вам варто прийняти цю його особливість як даність і не концентруватися на ній. Концентрація на недоліках партнера робить нас дратівливими і прискіпливими, а в підсумку здатна вбити будь-які відносини.

5. “Мені прикро, але я промовчу”

Взаємних образи і роздратування виникають в будь-яких відносинах. Важливо те, як ми з ними обходимося. Найдеструктивніше шлях – накопичувати роздратування і робити вигляд, що все в порядку. З одного боку, партнер не може не відчути нещирості посмішки або тіні образи на Вашій особі, навіть якщо Вам в підметки не годяться всі голлівудські актори. З іншого боку, навіть якщо Ви будете вважати себе ангелом-миротворцем, Ваше невдоволення нікуди не дінеться. Воно буде витіснене в область несвідомого і звідти стане управляти Вашими емоціями і діями. А досягши критичної маси, в один прекрасний момент виллється на Вашого партнера бурхливої сценою на рівному місці. До речі, якщо Ви помітили щось подібне в поведінці Вашого партнера – подумайте і поговоріть з ним про можливі причини того, що відбувається.

6. “Я сумніваюся в перспективах наших відносин”

Ви часто тривожитеся про те, що буде з Вашими стосунками, наскільки вони міцні і довгострокові? Схильні трактувати втома партнера як охолодження до себе? Весь час боїтеся не так поглянути чи не так вчинити? Такого роду занепокоєння загрожує двома дуже неприємними наслідками. Перш за все, Ви втрачаєте впевненість і комфорт. А ще, постійно програючи в думках “план Б”, Ви позбавляєте відносини стійкості, заряджаєте їх тривожністю, а Вашому партнерові повідомляєте Ваше небажання йти далі разом з ним. Подібні страхи часто виявляються Ефект Едипу. Уникайте цих думок, намагайтеся думати позитивно і діліться з партнером довгостроковими планами на спільне щасливе майбутнє.

7. “Він (вона) – невдаха (ця)”

У житті кожного з нас бувають важкі моменти. Хвороба, горе, звільнення… Труднощі у житті одного з партнерів неминуче вплинуть на його другу половину. Правильна поведінка здається очевидним – прийняти і підтримати близьку людину в скрутну хвилину.

Проте спостерігати близької людини пониклим, слабким, похмурим і зневіреним часом буває дуже непросто. Особливо якщо Ви звикли бачити Вашого партнера сильним і спиратися на нього. Особливо якщо складний період триває досить довго.

Збереження оптимізму в критичних ситуаціях вимагає чималих зусиль з боку партнера. Але ці зусилля необхідні. Тому що віра в кохану людину – основа самих відносин. Часом це єдине, що здатне полегшити страждання і надати нам сил рухатися далі.

Розвиток наших відносин не завжди стовідсотково відповідає тому, що ми очікували. Однак до тих пір, поки наша слабкість, дурість або гординя не зруйнує те, що нам дорого, у нас завжди є шанс все виправити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *