6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

У блозі Тіма Ферріса (який просочений успіхом, ентузіазмом і креативністю, втім так само, як і його книга, яку, мабуть, читають вже все) я знайшла посилання на суперпродукти для витривалості, які рекомендує Річ Ролл, атлет-веган і чемпіон з перегонів Ultraman World Championship. Ділюся списком, який рекомендує Річ – про половину з перерахованого я не чула, і їх швидше за все буде не так просто знайти, але все-таки я виявила у себе на полицях 6 продуктів:

6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

Куркуманедорога приправа, яку можна знайти на будь-якому ринку спецій, і за рахунок якої у приправи каррі її характерний жовтий колір. Вважається одним з найпотужніших протизапальних засобів і сильним антиоксидантом на планеті, завдяки куркумін – активного інгредієнта в складі куркуми.

7 способів, якими нас приховано труять, а ми навіть не здогадуємося.

При інтенсивних навантаженнях фізіологічний стрес викликає запалення, які в свою чергу перешкоджають відновленню м’язів. Чим швидше ви усунете запалення, тим швидше відновитися після тренування. У довгостроковому плані атлет, що включає в свою дієту продукти з високим вмістом антиоксидантів і з протизапальними властивостями, буде здатний тренуватися більш інтенсивно і більш ефективно, в той же час, підстраховуючи себе від підвищеної стомлюваності, перетренированности і хвороб.

Річ воліє вживати куркуму з чаєм, розчиняючи ½ ложки в гарячій воді. Крім того, куркуму зручно додавати до супових бульйонів для золотистого кольору.

6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

Кісточки абрикосів і пророщені боби мунг (вони ж маш або квасоля золотиста)

Пригнічують розвиток ракових клітин. Обидва продукти мають одну спільну рису: високий вміст вітаміну В17, ефективного при придушенні зростання пухлин. В17, можливо, не є магічним засобом від раку, але зате може бути дешевим профілактичним засобом.

З органічними і сирими насінням абрикосів (ті, що всередині кісточки) Рич робить ранкові смузі, а пророщене насіння бобів мунг додає до рису.

6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

Насіння Чіа

Також відомі як “ідеальна їжа для бігунів”. У складі повноцінний білок (представлені всі необхідні амінокислоти), високий вміст жирних кислот Омега-3, клітковина, антиоксиданти – чия підвищують витривалість, збільшують поглинання кисню й перешкоджають зневоднення. Це також відмінні «повільні вуглеводи», які забезпечують безперервної енергією протягом тривалого періоду часу.

Чіа зручно додавати до ранкової каші або в смузі в якості сніданку, а ще можна зробити ягідний пудинг.

6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

Спіруліна

Дуже концентрований джерело поживних речовин. Спірулінаце зелено-блакитна водорість, відома найвищим вмістом повноцінного білка, ніж будь-яка інша їжа на планеті (на грам ваги). Дослідження показали пряму залежність між прийомом спіруліни і підвищеною витривалістю, а також швидким відновленням після інтенсивних тренувань.

Зручно також додавати до смузі для Суперживильний цінності.

6 продуктів для витривалості на рівні світових атлетів

Чай Пуер

Можливо, це найдорожчий чай в світі (деякі рідкісні сорти коштують до 350.000 $ за 250 гр.). Але що робить Пуер унікальним – це процес, за допомогою якого листя чаю піддаються ферментації мікроорганізмами після сушіння з подальшою витримкою. Вважається, що мікробна активність в чаї пояснює його користь для здоров’я: знижується артеріальний тиск, холестерин і рівень цукру в крові, поліпшується обмін речовин – все це сприяє зниженню ваги.

У РФ в магазинах чаю цілком доступні більш дешеві сорти пуеру з витримкою від року.

Автор: Катерина Козакова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *