6 помилок, які заважають вам виспатися

В середньому для повноцінного сну людині досить восьми годин. Однак часто цей час йде на відчайдушні спроби зручніше влаштуватися в ліжку і швидше заснути, перемагаючи неспокійні думки. В результаті, навіть лягаючи вчасно, можна все одно почуватися на ранок розбитим і не виспався.

Не переставляти будильник на більш пізній час після дзвінка. Вставати з ліжка потрібно відразу після дзвінка будильника, так як переставляючи таймер будильника, ви прирікаєте себе на так званий «рваний» сон. Наукові дослідження показують, що він не тільки не вирішує проблему недосипу, а й змушує людину відчувати себе втомленим протягом усього дня.

Лягайте в ліжко в один і той же час. Організм легше справляється з невеликим недосипом, якщо людина засинає щодня в один і той же час. Якщо такого стійкого часу немає, і в ліжку людина виявляється залежно від обставин, його біологічні ритми вийдуть з ладу, що призведе до втоми і безсонні.

Не пийте багато чаю або кави. Лікарі рекомендують пити чай або каву в першій половині дня, а після обіду – тільки напої, не містять кофеїну. Цей компонент впливає на організм людини протягом 12 годин після його прийняття, так що вранці любителі чаю можуть почувати себе некомфортно.

Позбавтеся від тривожних думок. Не потрібно дозволяти собі міркувати в ліжку про мінливості власного життя. Необхідно «визволяти» голову від важких думок як мінімум за годину до того, як піти спати, – наприклад, прийнявши теплу ванну або почитавши книгу.

Намагайтеся не спати вдень. Ті, хто любить подрімати вдень, можуть мати проблеми із засинанням вечорами. Якщо не можете без денного сну, робіть це не пізніше чотирьох годин дня. Сон повинен бути нетривалим – не більше 30 хвилин, радять медики.
 
Не їжте перед сном солодощі. Підвищений рівень цукру може стати причиною неспокійного сну, частих пробуджень. Їсти перед сном (якщо дуже потрібно) краще білкові продукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *