У чому криється небезпека родінок?

Будь-яка людина знайде на своєму тілі хоча б кілька родінок. І це абсолютно нормальне явище. Але варто пам’ятати, що такі, непримітні на перший погляд, точки можуть перерости в страшне захворювання.

Для початку нам потрібно зрозуміти, з чим саме ми маємо справу. Отже, родінкаце доброякісне утворення, яке з’являється на шкірі людини за рахунок пігментації, а точніше – збільшення пігментних клітин. Самі по собі родінки не несуть небезпеки для людини, але вони можуть перерости в меланому. Саме тому дана стаття буде присвячена тому, що Ви повинні знати про родимках.

Що таке меланома?

Більшість з нас чули про неї, але не багато хто знає, що вона собою представляє. Меланома є злоякісним утворенням, яке найчастіше вражає білошкірих людей. Це один з найстрашніших видів раку шкіри. Навіть враховуючи той факт, що зустрічається вона рідко, не варто нехтувати профілактикою.

Вся справа в тому, що на початку свого розвитку меланома абсолютно ніяк не впливає на самопочуття людини і вдало маскується під звичайну родінку. Але наслідки від неї найчастіше стають плачевними для людини. Адже вона може раптово дати метастази і не дозволити людині мати шансів на одужання.

Навіщо потрібна профілактика?

Мабуть, самим дієвим способом боротьби з меланомою є профілактика. Завжди простіше запобігти хворобі, ніж справлятися з її наслідками. У випадку з меланомою профілактика – життєва необхідність.

Не бійтеся оглядати себе самостійно і звертатися за консультацією до фахівців. Адже все залежить від Вашої уважності. А до фахівця обов’язково потрібно звернутися, якщо Ви помітили наступне:

– родимка збільшилася або змінила колір;
– на місці її утворення з’являються болючі, неприємні відчуття, свербіж;
– родимка кровоточить або запалюється;
– на місці утворення відчувається ущільнення;
– на місці утворення стирається або порушується шкірний малюнок.

Хто перебуває в групі ризику?

Варто пам’ятати, що навіть якщо людина і не відноситься до якоїсь певної групи ризику, це не говорить про те, що меланома не може у нього розвинутися. Отже, фахівці виділяють наступні групи ризику.

1. Перший і другий фототипи людей. До даних фототипії відносяться люди з білою, молочно-блідою шкірою. Найчастіше у таких людей зелені або блакитні очі, а також каштанові, руді або світле волосся. Такі люди найчастіше погано переносять пекуче сонце і практично не засмагають. Тривалі контакти з сонячними променями призводять до опіків.

2. Ті, у кого велике скупчення родінок по всьому тілу. Тобто люди, у яких на обличчі, торсі, руках і ногах, а іноді й на інших частинах тіла зустрічається кілька десятків родінок. Серед всієї кількості родимок часто можуть ховатися зародки меланоми.

3. Спадкова схильність. До цієї групи ризику належать люди, у яких хтось із членів родини мав меланому.

Чи видаляти родінки?

Видаляти родінки можна. Але тільки після консультації з онкологом і дерматологом. Вся справа в тому, що зазвичай видаленням родимок займаються косметологи, але вони не завжди мають можливість провести належні аналізи і встановити злоякісність віддаленого новоутворення.

Також ні в якому разі не можна видаляти родінку самостійно. Тільки досвідчений фахівець може правильно розрахувати принцип видалення і тип освіти. Адже для кожної людини підбирається свій спосіб видалення родінки.

Що робити якщо родінка не турбує?

Якщо родимка знаходиться в місці, що не піддається травмам, і з нею не відбувається ніяких змін, то її можна не чіпати. Але якщо родимка знаходиться на шиї, голові, під пахвами або в областях, де її стосуються бретельки нижньої білизни, то таку родимку краще прибрати.

Пам’ятайте, що будь-яка травма родимки, в тому числі і неправильне видалення, може призвести до розвитку меланоми. Тому видалення родінок можна довіряти тільки фахівцям.

Як уникнути появи нових родінок?

Відповідь на це питання лікарі дають однозначну – ніяк. Адже всі наші родимки були “запрограмовані” ще в утробі матері. Але при цьому можна відтягнути момент їх активізації.

Пам’ятайте, що найбільше активізує появу родінок і їх зміни ультрафіолетове випромінювання. Причому воно впливає як на ділянку шкіри, на якому розміщена родимка, так і на ділянки навколо неї. Так що варто користуватися якісними сонцезахисними кремами. Це допоможе “заспокоїти” родінки.

Чи можна використовувати домашні засоби проти родінок?

Не можна. Лікарі наполягають на тому, що будь-які припікання бородавок, папілом і родимок тільки погіршують ситуацію і можуть стати причиною розвитку раку шкіри.

Тому забудьте про чистотіл, оцті і йоді. Адже навіть якщо меланома і не розвинеться, то Ви отримаєте серйозний хімічний опік, від якого залишаються досить помітні шрами.

Не бійтеся

Головне відносно родінокне боятися прийти на консультацію до лікаря. Тим більше якщо Ви помітили якісь зміни з Вашими родінками. Адже краще дізнатися про те, що Вас турбує, ніж панікувати і вдаватися до ненадійних методів лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *