5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

Світ змінюється безповоротно і майбутнє буде набагато зеленішим і екологічніше минулого. Давайте розглянемо 5 з найпопулярніших напрямків які були недоступні нам 10 років тому, а зараз стають масовими.

1. Електромобілі

5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

У 2006 році був зроблений документальний фільм “Хто вбив електромобіль”, в якому нафтові компанії підозрювалися в змові проти розвитку електричних автомобілів. Потрібні були роки для появи нової хвилі електромобілів, які були дійсно продані. Навіть 5 років по тому в 2011 році, автомобільні експерти як і раніше вважали електромобілі Тесла, Volt і LEAF великими авантюрами.

Як все змінилося: тепер Тесла має ринкову капіталізацію 33 млрд $, Елон Маск постійно на слуху в засобах масової інформації, і акції Тесла ростуть на Уолл-стріт. Хоча 10 років тому, мало хто вірив у комерційний успіх електромобілів, і такий швидкий їх приходить.

2. Сонячна енергія

5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

Графік вище ясно показує, чому я думаю, що сонячна енергія захопить весь світ. Вартість сонячних систем стрімко падає, і ми тільки починаємо дійсно відчувати наслідки. Протягом останнього десятиліття, вітроенергетика отримала набагато більше уваги, ніж сонячна, але в довгостроковій перспективі, це тенденція, яка набирає вагу. І незабаром сонячна енергія стане дешевше енергії вітру.

За останні 10 років, потужності сонячної енергетики зросли більш ніж в 50 разів в той час вітроенергетика зробила приріст тільки в 7 разів. Насправді, попит починає випереджати пропозицію і світ зіткнувся з тимчасової нестачею сонячних елементів.

Це неймовірно перспективний напрямок. В світі починають відбуватися великі зміни, як тільки сонячна енергія починає бити в ціні викопне паливо. А уявіть собі, наскільки швидко виросте сонячна енергетика через кілька років, коли вона стане істотно дешевше всіх альтернативних варіантів.

3. Велосипеди

5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

Ще однією фантастичною тенденцією по всьому світу, стало зростання популярності велосипедів, як першокласний спосіб пересування у великих містах. З 2007 року, спостерігається більш 23 млн поїздок на велосипедах. Зростає популярність вантажних і електричних велосипедів, які дають можливість передвигатся на великі відстані і людям з фізичними проблемами. Незліченні міста будують нову інфраструктуру охоронюваних велосипедних доріжок і це здорово!

4. LED – світлодіодні лампочки

5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

Це може здатися не таким значним, на перший погляд, але величезний обсяг енергії в даний час використовується в усьому світі для освітлення, що еквіваленті сотням і сотням великих електростанцій. І якщо ви думаєте, що все вже давно перейшли на енергоефективні лампочки, то уявіть що тільки в США 70% лампочок і раніше є неефективними. Компактні флуоресцентні енергозберігаючі лампи були кроком у правильному напрямку, і вони отримали хорошу розголосу в останні 10 років, але реальне рішення прийшло з твердотілим освітленням (інакше світлодіоди).

Компактні люмінесцентні лампи були ефективні, але вони крихкі, дивного вигляду (це важливо для деяких), і містять небагато ртуті. Світлодіоди не крихкі, працюють довше, і вони не містять ртуті. Вони також набагато більш гнучкі, ніж люмінесцентні лампи; вони можуть бути будь-якої форми – навіть плоскими – і дають всі види квітів, навіть динамічні при необхідності. LED-лампи також падають в ціні дуже швидко, як сонячні системи, вони стали популярними скрізь і їх популярність просто вибухнула.

Уявіть, що ви можете отримати лампочки, які потенційно можуть служити десятиліття і зберігають величезну кількість енергії протягом цього часу, аби окупити себе багаторазово. Потрібно бути божевільним, щоб не переключитися на світлодіоди!

5. Зелені ЗМІ

5 зелених трендів, які сколихнули світ за останні 10 років

Одним з найбільших змін за останні 10 років є зростання екологічних спільнот, і включення екологічного охоплення традиційних ЗМІ. Це має величезне значення, коли звичайна людина має певне уявлення про те, що відбувається навколо.

Особливо радує поява зелених ЗМІ, які орієнтовані на рішення, а не на проблеми. Довгий час, більшість екологів писали про загибель і мороці. Це важливо для виявлення проблем, але не менш важливо, шукати рішення і надихати людей змінити світ на краще (проблеми скоріше пригнічують людей).

Зараз ситуація набагато краща, ніж 10 років тому і ми можемо знайти безліч локальних ресурсів і співтовариств, які пропонують рішення на місцях, а не тільки у великих національних газетах або в вечірніх новинах.

Ось такі 5 зелених тенденцій, які за останні 10 років зуміли переломити ситуацію і тепер безповоротно змінюють світ на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *