Ревізія домашньої аптечкі – як дізнатися, зіпсовані чи ліки

Чи давно ви наводили порядок в своїй домашній аптечці? Загляньте прямо зараз, і ви виявите розкришити таблетки і прострочені сиропи. Такі ліки потрібно безжально викинути.

А якщо втрачена інструкція із застосування препарату або невідомо, де і як ліки зберігалися? Невже викидати? Так! Всі лікарські препарати без інструкції із застосування, з нечитабельним терміном придатності, бульбашки без етикеток треба викинути.

У домашній аптечці необхідно залишити тільки медпрепарати в межах терміну придатності, з неушкодженою упаковкою і мають інструкцію з використання. Вони повинні мати етикетку із зазначенням лікарської форми (таблетки, мазь, свічки і т.д.), дозування, міжнародної непатентованої назви, торговельної назви.

Як визначити, що ліки зіпсувалося?

Таблетки. Зверніть увагу, щоб таблетки були цілими, чи не розкришити, не поміняли колір (колір вказується в анотації до препарату).

Капсули. Якщо капсули деформувалися, змінили тверду стабільну форму, злиплися, їх потрібно викинути.

Мазі, лініменти. Лініменти – це рідкі мазі для місцевого застосування. До лінімент, наприклад, відноситься мазь Вишневського. Якщо мазям властива пружно-пластична в’язка консистенція, то лініменти плавляться при температурі тіла людини. Ознаками псування мазей і лінімент є водянистість, неоднорідність, зміни кольору, наявність грудочок, зернистість, а для мазей ще й підвищена плинність.

Краплі в ніс, очі, вуха і ліки в рідкій формі. Насторожитеся, якщо виявите осад на дні або стінках пухирця, зміни кольору або запаху, помутніння.

Свічки. Не придатні до використання свічки, що змінили колір і запах, що мають пошкодження і тріщини.

Термін придатності ліків

Термін придатності ліків вказується на упаковці поруч з датою виробництва, номером і серією партії. По закінченню терміну придатності лікарські препарати не тільки втрачають свою ефективність, але і стають небезпечними. За наслідки прийому прострочених ліків відповідальність несе не виробник, а пацієнт.

Де зберігати ліки

Умови зберігання ліків вказуються в інструкції і на упаковці. Найчастіше для зберігання ліків використовуються два температурні режими: кімнатна (від +17 ° С до + 22 ° С) і знижена (від + 5 ° С до + 15 ° С) температури. В холодильнику зберігають свічки, деякі препарати для ін’єкцій і мазі, умови зберігання яких вимагають зниженої температури. Лікарські препарати в холодильнику зберігайте в поліетиленовій упаковці та на окремій полиці, подалі від харчових продуктів. Зверніть увагу, що ліки повинні бути охолоджені, але не заморожені.

Як перевозити ліки?

Щось робити, якщо вам необхідно в поїздку або у відпустку взяти ліки, що вимагають зберігання в холодильнику? Відхилення від температурних умов зберігання лікарського препарату може зробити його дія непередбачуваним і навіть небезпечним. Для транспортування ліків, які необхідно зберігати в холодильнику, розумно придбати в аптеці медичний термоконтейнер або переносну сумку-холодильник.

У домашній аптечці повинні знаходитися лікарські препарати, необхідні для надання першої медичної допомоги, і ліки, якими постійно користуються члени родини з хронічними захворюваннями. Не купуйте ліки «про запас» навіть якщо очікується їх подорожчання. Від тривалого зберігання лікарські препарати втрачають свою ефективність. Крім того, з часом з’являються нові, більш ефективні засоби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *