11 звичок, які негативно впливають на наш мозок

Чи не розумієш, що відбувається? Відчуваєш постійну втому, не можеш сконцентруватися, забуваєш важливі речі? Всьому цьому можна знайти просте пояснення: ти постійно робиш дії, які шкодять твоєму мозку і негативно позначаються на його роботі. До них відноситься відсутність сніданку або надмірний стрес, а також інші фактори. Проблема в тому, що ти зневажаєш турботою про головної частини твого організму – мозку.

Все, що ми робимо так чи інакше позначається на мозку, тому певні дії перешкоджають його нормальному функціонуванню, а іноді навіть призводять до руйнування. Уяви, що таке повторюється щодня рік за роком. До чого це призведе? Неправильні звички можуть просто вбити твій мозок! Настав час змінити спосіб життя і гарантувати здоров’я своєму мозку і всьому організму. У нашій статті ти знайдеш 11 звичок, які шкодять твоєму мозку. Ми розповімо, як підвищити ефективність інтелектуальної діяльності, просто відмовившись від деяких пристрастей.

Як мозок реагує на віртуальну реальність?

Наш мозок і ми

Мозок є дуже складною і делікатною структурою, прямий або непрямий вплив на нього позначається на всіх процесах організму. Мозок регулює такі гомеостатичні функції, як биття серця, баланс рідин, кров’яний тиск, гормональний фон і температура тіла, крім того, він відповідає за рухи, сприйняття, здатність до навчання, пам’ять і емоції. Ось чому немає нічого дивного в тому, що спосіб життя, який ми ведемо, відбивається на правильній роботі мозку і, в кінцевому підсумку, загальному здоров’я нашого тіла.

Згідно з численними науковими дослідженнями, наша життєдіяльність може завдати невеликої або істотної шкоди клітинам мозку і тим функціям, які вони виконують, що призводить до розвитку дегенеративних захворювань (наприклад, хвороби Альцгеймера). З іншого боку, правильні звички: збалансована дієта, фізичні вправи і т. Д. – Активують мозок і повертають йому здоров’я.

Отже, прийшов час приступити до справи і дізнатися ті 11 звичок, які негативно впливають на наш мозок і від яких варто якнайшвидше відмовитися.

11 звичок, яких варто сказати «ні»

1. Відсутність сніданку

Сніданок є основоположним прийомом їжі, який значним чином впливає на нашу продуктивність і емоційну стійкість. У перші години дня мозку потрібна достатня кількість нутрієнтів для управління фізіологічними процесами. Якщо необхідні речовини не надходять у мозок, він використовує резерви і змушений здійснювати велике зусилля для підтримки нормальної роботи. Крім того, відсутність сніданку може привести до загального стомлення всіх систем: втрати концентрації і погіршенні пам’яті, поганому настрої, низькою фізичною та інтелектуальною працездатності. Тому здоровий і повноцінний сніданок так важливий для мозку.

2. Куріння

Тютюнопаління істотно знижує об’єм кисню, що надходить до мозку. З іншого боку, гетероциклічні аміни, що вивільняються під час тління сигарети і потрапляють в наш організм разом з тютюновим димом, негативно впливають на реплікацію ДНК, приводячи до мутацій і виникнення ракових клітин. Відмовся від куріння на користь свого здоров’я.

3. Надмірне споживання цукру

Переважання рафінованих цукрів, борошна, смаженої їжі і ковбас в раціоні і брак свіжих овочів, фруктів і клітковини, провокує скупчення шкідливих субстанцій в організмі, розвиток пухлин, а також послаблює імунну та нервову систему. Ось чому збалансована і здорова дієта важлива не тільки для фігури, але і для здоров’я, в тому числі, і мозку.

4. Отруєння забрудненим навколишнім середовищем

Як ми вже сказали, для мозку життєво важливо отримувати достатню кількість кисню. При цьому, повітря повний токсичних субстанцій, які, потрапляючи в наше тіло в процесі газообміну, потім транспортуються разом з киснем не тільки до внутрішніх органів, але і до мозку. У другому випадку це призводить до зниження працездатності мозку. Намагайся проводити більше часу в парках, скверах або на природі і дихати свіжим, незабрудненим повітрям.

5. Недолік сну і недосипання

Людині потрібно 8 годин для сну щодня, в цей час мозок отримує необхідний час для відпочинку, метаболізм протікає в нормальному режимі, клітини оновлюються, і твоє тіло наповнюється енергією для наступного дня. Скорочення часу сну збільшує смертність клітин мозку, а ти відчуваєш себе втомленою і перебуваєш у поганому настрої. Не зневажай сном, і дозволь мозку відпочити достатню кількість годин.

6. Переїдання

Перенасичення організму їжею провокує відкладення жирів і звуження судин мозку, порушення кровообігу і, як наслідок, обмеження мозку у виконанні його функцій.

7. Вживання алкоголю

Не секрет, що споживання алкоголю призводить до порушення роботи всіх органів і, більшою мірою, нервової системи, печінки і серця. Потрапляючи в організму, алкоголь провокує хімічні реакції, що мають безпосередній вплив на мозок. Алкоголь прискорює загибель нейронів і знижує швидкість передачі нервових імпульсів між ними. Обмежте кількість споживаного алкоголю, або відмовся від нього зовсім.

8. Стрес

Стрес викликає множинну реакцію нервової системи і знижує розумову працездатність, одночасно підвищуючи ризик розвитку поразок і мозку та інфаркту. Постарайся менше піддавати свій організм стресів і знаходь час для повноцінного фізичного та емоційного відпочинку.

9. Порушення теплообміну під час сну

Врахуй, якщо вночі ти накривають ковдрою з головою, ти перекриваєш доступ кисню і сприяєш накопиченню вуглекислого газу в організмі, а це надає негативний ефект на мозок.

10. Перенапруження мозку під час хвороби

Великий обсяг роботи або навчання, здійснюваний в момент хвороби або нездужання, може нашкодити твоєму мозку, оскільки енергія тіла направляється на роботу і форсування всіх процесів, замість одужання і відновлення. Фахівці і лікарі не дарма радять постільний режим під час хвороби, оскільки ефективність роботи мозку знижується, імунна система ослаблена, а ти схильна до захворювань. Прислухайся до їх порадою, щоб не провокувати ускладнення.

11. Брак інтелектуальних вправ і тренування мозку

Раніше ми говорили про те, як важливо не піддавати мозок перенапруження і стресу. Однак, відсутність роботи позначається на здоров’ї мозку не менше згубно. Мозок необхідно постійно розвивати і тренувати: більше читай, спілкуйся на інтелектуальні теми, розгадувати кросворди, вчи іноземні мови і стимулюй свій мозок будь-якими іншими способами. Так ти підвищиш здатність до навчання і запам’ятовування, поліпшиш пам’ять і підвищити швидкість реакції мозку.

Прикінцеві поради

Ти можеш подбати про свій мозк, а значить, і про здоров’я всього організму, підтримуючи здоровий спосіб життя:

  • Стеж за харчуванням, споживай більше фруктів і овочів, які стимулюють роботу мозку. Також рекомендується включати в раціон рибу, багату жирними амінокислотами (Омега-3), це сприяє кращій взаємодії нервових клітин мозку.
  • Щодня випивайте 3-4 чашки чаю або невеликі чашечки натуральної меленої кави, це покращує пам’ять, а в довгостроковій перспективі знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера або Паркінсона.
  • Кожен день присвячуй час фізичним вправам.
  • Уникай куріння і вживання алкоголю.
  • Спи достатню кількість годин.
  • Думки позитивно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *