5 універсальних звичок крутих спортсменів

Кращі спортсмени і чемпіони стали такими не відразу – за їх успіхом стоять роки кропіткої роботи над собою. Також для досягнення найкращих результатів кращі з кращих дотримуються кількох простих правил.

Правило №1: Пий багато води!

Вода має життєво важливе значення для нормального функціонування організму.

Тому провідні спортсмени п’ють спеціальні напої, які швидко і якісно забезпечують організм необхідною кількістю рідини. Денна норма для дорослого міцного чоловіка – 2.5 л води. Можеш випити на літр-півтора більше норми, якщо дуже хочеться. Але не перестарайся: при зайвому питво погіршується травлення (занадто сильно розбавляється шлунковий сік), виникає додаткове навантаження на серце (через надмірне розрідження крові).

Правило №2: Візуалізуй успіх

Переконаність в успіху розвиває в людині свідомість успіху. Думай про рекорди, про свої досягнення, мрій про нові перемоги. Багато провідні спортсмени часто готуються до великих змагань шляхом візуалізації своїх досягнень в особистих змаганнях і всіх тренуваннях. Таким чином, вони не тільки покращують свою готовність до змагань, але й створюють всі умови для спокійного виступу – без нервів і страху – вони вже тисячу разів прокручували цю картинку у себе в голові. До речі, цікавий факт про успіх спортсменом на «рідному полі»: команди, які проводять зустрічі на своєму полі, виграють в 60% випадків. Таку статистику вивели вчені з Північно-Східного Університету. Свій стадіон і віддані фанати способи вплинути навіть на рішення судді, які він приймає під час матчу.

Правило №3: Умій відпочивати

Кращі спортсмени знають про важливість відпочинку, який повинен відповідати індивідуальної активності і фізичного стану людини. Але правильно відпочивати – теж треба вміти! Врахуй, що «відпочивати від тренування» не означає «весь день валятися в ліжку». Є кілька видів «правильного» відпочинку, які допоможуть твоєму організму швидше відновитися після важкого навантаження. Піші прогулянки, легке кардіо і навіть низкоинтенсивная тренування з обтяженнями добре проганяють кров по м’язовим волокнам, допомагаючи відновленню. Головне, навантаження не повинна бути занадто важкою. І пам’ятай: твоє тіло адаптується до відновлювальних процедур. Так що не використовуй їх занадто часто, це знизить ефективність. Чергуй відпочинок точно так само, як чередуешь тренування.

Правило №4: Дотримуйся графіка

Більшість спортсменів мають свої власні індивідуальні програми навчання, адаптовані до їх здібностям, звичкам, ритму життя та фізичної підготовки. Для деяких спортсменів краще тренуватися рано вранці, в той час як для інших найкращий час для тренувань – у другій половині дня. Знайди свій оптимальний графік тренувань і не муч себе. Якщо ти жайворонок, то не варто тягнутися в зал виключно вечорами. Важливо, щоб на тренуваннях ти відчував себе комфортно.

Правило №5: Висипайся

Хороший здоровий сон для спортсмена дуже важливий: в моменти відпочинку тіло відновлює втомлені та пошкоджені м’язи, врівноважує гормональний стан організму. Світові знаменитості спорту сходяться в одному: потрібно лягати спати в один і той же час і прокидаються строго по будильнику. До слова, автор дослідження Пітер Лю з Лос-Анджелеського біомедичного інституту досліджень переконаний: повноцінний відпочинок вночі нормалізує виробництво інсуліну і знижує ризик розвитку діабету. До того ж, поки ти бачиш яскраві сни про красунь – вивільняється тестостерон – необхідний тобі для росту м’язів. Спи не менш 8 годин – це середній показник. Будеш слідувати графіку сну – здивуєшся результатами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *