4 питання про вашу сексуальності

Сексуальна гармонія – одна з важливих умов щасливого сімейного життя. Однак партнери не завжди усвідомлюють, що задоволеність сексом не обмежується тим, що відбувається в спальні. Вона є похідною багатьох факторів: загальних умов нашого життя, самопочуття, самоотношения, того, як ми ставимося до себе і якими віддзеркалюємося в очах партнера. Яка ступінь Вашої задоволеності і від чого вона залежить – спробуйте розібратися, задавши собі 4 відвертих питання.

1. У які періоди я переживав(ла) пік сексуальності?

Здатність отримувати задоволення від сексу є частиною нашої здатності насолоджуватися життям і собою в цьому житті в найширшому сенсі. Цю здатність формує загальний фон нашого буття.

В першу чергу – стан здоров’я. Недолік сну і вітамінів, затяжний стрес, підвищена тривожність – все це характеризує повсякденність жителів сучасного міста і часто обумовлює низьку активність лібідо і незадоволеність інтимними стосунками, ніяк не пов’язану з якістю самих відносин. У стані втоми або депресії потягу об’єктивно знижені, і ми не в змозі сприймати з належною увагою і радістю чуттєві задоволення, яким би чудовим не був при цьому сам секс.

Якщо Вам здається, що Ваші потягу обумовлені певним віковим періодом або колишнім партнером – можливо, це лише привід уникнути незручних запитань до себе? Деякі з нас здатні відчувати щастя тільки заднім числом, відбираючи в себе можливість насолоджуватися життям тут і зараз. Якщо ви схильні ідеалізувати минуле, задумайтеся над тим, що тих часів, партнерів, навіть колишніх вас більше не існує. Те ж саме можна сказати про безплідних мріях про рай в майбутньому на шкоду справжньому.

Ідеалізуючи неіснуюче, ви безповоротно втрачаєте час, втрачаєте дорогоцінну можливість радіти поточному моменту. Подолати звичність відносин і відкритися задоволень у своєму теперішньому всупереч віком та бігу часу – саме це і означає взяти дорослу відповідальність за власну задоволеність цим миттєво буття.

2. Як я вимірюю своє задоволення?

Можливо, ви вимірюєте власну задоволеність ступенем інтенсивності оргазму. Безсумнівно, скидаючи сексуальну напругу, ви отримуєте справжню насолоду. Однак, зводити удовольстие від сексу до інтенсивності оргазму – все одно що вимірювати задоволення від їжі її калорійністю. Адже в сексі важливо все: тактильні відчуття, запахи, смак, звуки, глибина злиття з партнером, довіру до нього. Уміння відчути насолоду наодинці з собою, коли в момент оргазму партнер “зникає”, і повернутися до удовольстія від близькості і злиття в решту часу. Якщо люди довіряють один одному, вони не боятися здійснювати це подорож до себе і назад до партнера, і отримують задоволення, не замислюючись, який з типів насолоди інтенсивніше.

3. Як я отримую максимальне задоволення?

Може бути, Ви віддаєте перевагу спокійні і зручні позиції або ті, що кидають виклик традиціям. У якихось положеннях ми відчуваємо надмірну скутість або вразливість. Або значний простір робить активність не просто можливою, але надмірної – і це не дає розслабитися і сконцентруватися на процесі.

Звичайно, перш за все слід враховувати анатомію, адже всі ми по різному влаштовані. Крім того, багато людей вважають за краще такі позиції, в яких партнер не може бачити їхні обличчя – це дає можливість повністю розслабитися, позбавляючи від необхідності стежити за виразом свого обличчя.

Які обставини, деталі антуражу сексуального акту, які дії партнера доставляють Вам найбільше задоволення? Про що Ви мрієте в сексі, які фантазії збуджують Вас? Важливо не тільки розуміти це, а й вміти дати знати про це партнеру. Тобто, продовжити пропозиції “Мене збуджує, якщо …”, “Найбільше задоволення я відчуваю, коли …”, “У сексі мені потрібно, щоб …” – і в коректній, делікатної і обов’язково позитивній формі повідомити партнеру, що може посилити Ваше задоволення .

4. Якщо я говоритиму з партнером про свою незадоволеності?

Говорити, безумовно, необхідно. Але дуже важливо розуміти, як Ви це робите. Ви хочете заподіяти біль вашому партнеру, помститися або самоствердитися? Хочете висловити образу? Чи все-таки зробити відносини більш гармонійними і собершеннимі.

Сексуальність – дуже тонка тема, і необережне слово може нанести серйозну психологічну травму. Наполегливі вимоги або закиди викликають у ПЕРТНЕР у партнера відчуття провини, і Ваші відносини перетворяться для нього в обязаловку, що геть вбиває спонтанне, природне – і від того настільки дорогоцінний бажання.

Прямо висловлювати невдоволення і не вказувати партнеру на його помилки – значить говорити “ти недостатньо хороший(а), уважний(а), активний(а)” – а це не найправильніший шлях. Набагато тактовніше і ефективніше говорити в позитивній формі. Акцентуючись на тому, що вам подобається найбільше в сексі, ви орієнтуєте партнера, налаштовуєте його (її) на потрібний лад і допомагаєте зробити вашу загальну сексуальне життя прекраснішим.

Багато хто вважає, що сексуальна гармонія – це прямий наслідок і показник сили любові. Це міф. Дві людини можуть по-справжньому любити один одного і при цьому в якісь періоди зазнавати труднощів в інтимному житті. Будьте уважні і терплячі. Однак, якщо ви відчуваєте незадоволеність постійно і це згубно впливає на ваші відносини – варто відкрити свої почуття партнеру. Дбайливо, в підходящий момент і потрібними словами. Якщо вам вдалося все зробити правильно – повірте, Ваша половина буде рада долати нерозуміння разом з вами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *