15 звичок, які знищують наші нирки

Чи знали ви, що ви можете вести цілком нормальне життя навіть з 20-відсотковою функцією нирок? Саме тому послідовне слабшанню і поступове пошкодження наших нирок часто довгий час залишаються непоміченими. Іноді навіть поширені звички можуть завдавати шкоди нашим ниркам, а коли проблеми, нарешті, виявляються – може виявитися вже занадто пізно.

Наші ниркидивовижний орган. Вони виробляють гормони, фільтрують кров, поглинають мінерали, виробляють сечу і підтримують здоровий кислотно-лужний баланс. Без нирок не може бути життя, і китайці вважають їх місцем зосередження найважливішою життєвої енергії.

Турбота про наших нирках нерозривно пов’язана з турботою про наше здоров’я і благополуччя. Якщо ви хочете, щоб наші нирки були здорові і добре служили вам в осяжному майбутньому, вам варто уникати звичок з представленого нижче списку.

1. Звичка пити сахаросодержащие газовані напої

Згідно з дослідженням, в якому брали участь співробітники Осакського університету в Японії, вживання двох або більше газованих напоїв на день (як дієтичних, так і звичайних) може бути пов’язане з підвищеним ризиком захворювання нирок. У дослідженні брало участь дванадцять тисяч співробітників, і у тих випробовуваних, які вживали більшу кількість газованої води, в сечі частіше виявлявся білок. Білок в сечі (протеїнурія) – це рання ознака ураження нирок, але за умови виявлення на ранній стадії хвороба ще можна вилікувати.

2. Куріння

Було встановлено, що куріння пов’язане з атеросклерозом. Звуження і затвердіння кровоносних судин впливає на кровопостачання всіх життєво важливих органів, у тому числі нирок. Згідно з результатами дослідження, опублікованими в англійському журналі Clinical Pharmacology and Therapeutics, двох сигарет в день достатньо, щоб в нашій крові вдвічі збільшилася кількість ендотеліальних клітин. Це ознака пошкодження артерій. У журналі Clinical Journal of the American Society of Nephrology йдеться про різних дослідженнях, проведених з 2003 року, в результаті яких було встановлено зв’язок між курінням і погіршенням функції нирок.

3. Нестача вітаміну В6

Для гарного функціонування нирок велике значення має здорове харчування. Згідно з дослідженнями, проведеними в медичному центрі Мерілендського університету, нестача вітаміну В6 підвищує ризик утворення каменів у нирках. Для оптимального функціонування нирок потрібно щодня вживати як мінімум 1,3 міліграма вітаміну В6. Багатющими джерелами вітаміну В6 є риба, горох, яловича печінка, картопля і крахмалсодержащіе овочі, а також фрукти, за винятком цитрусових.

4. Недолік фізичних вправ

Фізичні вправи – ще один спосіб захистити свої нирки. Результати великого дослідження, опубліковані в Journal of the American Society of Nephrology, свідчать про те, що жінки після настання менопаузи, що займаються зарядкою, виявилися на 31% менш схильні до ризику утворення каменів у нирках. Говорячи загалом, підтримання здорової ваги скоротить шанси утворення каменів у нирках.

5. Недолік магнію

Якщо ви не отримуєте достатньо магнію, організм не може належним чином абсорбувати і засвоювати кальцій, що може призвести до надлишку кальцію і утворення каменів в нирках. Щоб запобігти цьому процесу, вживайте зеленолистние овочі, боби, насіння і горіхи. Корисний авокадо також є хорошим джерелом магнію.

6. Часте порушення сну

Всі ми любимо здоровий нічний сон. Люблять його і наші нирки. Як повідомляє американський інформаційний портал Science Daily, хронічне порушення сну може викликати захворювання нирок. За словами кардіолога, професора медицини та психології Університету Торонто доктора Майкла Сола, вночі тканину нирок оновлюється, тому переривання сну можуть викликати пряме ураження цього органу.

7. Вживання недостатньої кількості води

Щоб наші нирки виконували свої функції, їм необхідна достатня кількість води. Якщо ми п’ємо недостатньо, в крові можуть почати накопичуватися токсини, що обумовлено нестачею рідини, яка б вимила їх з нирок. Національний нирковий фонд США радить пити як мінімум дванадцять склянок води в день. Легкий спосіб перевірити, чи достатньо ви п’єте – це звернути увагу на колір сечі.

8. Несвоєчасне спорожнення сечового міхура

Коли природа кличе – варто прислухатися. Утримання сечі в сечовому міхурі – погана ідея. Якщо це відбувається регулярно, існує ризик підвищення тиску сечі в нирках, що може призвести до ниркової недостатності або до нетримання.

9. Вживання надмірної кількості натрію

Сіль важлива для організму, але її вживання варто обмежити. Надмірне вживання солі може збільшити кров’яний тиск і надавати занадто сильний тиск на нирки. У день слід з’їдати не більше 5,8 грам солі, тому їй не можна зловживати.

10. Занадто багато кофеїну

Часто ми вживаємо набагато більше кофеїну, ніж нам здається. Кофеїн входить до складу багатьох безалкогольних напоїв і газованої води, тому ще до того, як ми про це дізнаємося, наше кров’яний тиск підскочить, а нирки почнуть скаржитися.

11. Зловживання болезаспокійливими засобами

Занадто часто ми приймаємо ліки дуже швидко, в зайвій кількості і не так, як це слід робити. Коли виникає біль – дуже легко просто проковтнути таблетку. Але вам варто подумати двічі. Всі фармацевтичні препарати викликають побічні ефекти, і багато з них вражають нирки. Але в той же час є ліки, які слід приймати. Детальніше в наступному пункті.

12. Ігнорування необхідних ліків

Високий кров’яний тиск і діабет другого типу – це два дуже поширених стани, які часто викликані способом життя або неправильним харчуванням. Якщо ви вже страждаєте від будь-якого з цих двох недуг, стережіться утрати, який вони можуть завдати нашим ниркам, і захищайте свої дорогоцінні органи, приймаючи приписані ліки.

13. Занадто багато білка

Згідно Гарвардського університету, занадто велика кількість білка в нашому раціоні шкодить ниркам. Побічний продукт перетравлення білка – аміак – це токсин, який повинні нейтралізувати наші перевантажені нирки. Чим більше білка – тим більше навантаження на нирки, яка через деякий час може призвести до погіршення функції нирок.

14. Несвоєчасне та неналежне лікування поширених інфекцій

Всі ми іноді грішимо тим, що ігноруємо звичайну застуду і грип, і доводимо свій організм до виснаження. Але це може викликати пошкодження нирок. Дослідження показують, що люди, які відмовляються від відпочинку і належного лікування, часто піддаються захворюванню нирок.

15. Надмірне вживання алкоголю

Містяться в алкоголі токсини шкодять не тільки нашої печінки, але і ниркам. Згідно некомерційної організації Kidney Health Australia і Американському почечному фонду, один із способів уникнути захворювання нирок – це помірне вживання алкоголю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *