Як мобільні телефони травмують пішоходів?

Вони йдуть прямо під автомобілі, врізаються в стовбури дерев і дорожні знаки, падають з бордюрів. Пізнаєте їх? О так, якраз коли потрібно зателефонувати або надіслати повідомлення, пішоходи відволікаються і отримують синці, забиті місця, серйозні травми голови або навіть гинуть…

«Збожеволілі ходоки», так їх назвали дослідники з благодійного фонду PEW і вони дійсно є серйозною проблемою для міста і держави.

Пішохідні травми, пов’язані з стільниковими телефонами в 2010 році досягали 35%, згідно з даними швидкої допомоги в США. Інші дослідження, зроблені в 2012 році, стверджують, що відволікання на мобільні пристрої привели до, принаймні, 10% травм одержуваних пішоходами в США (близько 78000 травм). Федеральна система Fatality констатувала півдюжини смертей пішоходів на рік, винуватці «портативні електронні пристрої», включаючи телефони і музичні плеєри.

Як мобільні телефони травмують пішоходів?

У деяких містах намагаються знизити обмеження швидкості, щоб зробити рух менш небезпечним для абстрактних пішоходів. В інших експериментували зі штрафами. Але результат поки тільки один, кількість нещасних випадків при використанні мобільних пристроїв лише зростає.

У США прогнозують 250% приріст травм пішоходів, які відволіклися на свій смартфон. Цифра вражає 144,5 млн чоловік.

Як відомо, смартфони відволікають більше, ніж старі мобільні телефони, тому що ми дивимося на них набагато більше часу.

Як мобільні телефони травмують пішоходів?

У деяких містах вже починають розробляти пішохідні зони, для зменшення жертв серед абстрактних пішоходів, констатуючи це тим, що переважна більшість пішоходів, гинуть на вулицях через перевищення швидкості або через неуважних або некомпетентних водіїв, а не тому, що вони дивляться на мобільні телефони . Але вулиця все ж не місце, щоб дивитися на екрани мобільних пристроїв.

Дослідник з Університету Буффало, д-р Дітріх Єлі, стверджує, що сьогодні кожен десятий пішохід травмується під час розсіяною ходьби, і це викликає більше нещасних випадків, ніж відволікання за кермом, навіть якщо тяжкість травм менше.

«Розмова по телефону відволікає нашу увагу, але текстові повідомлення набагато небезпечніше, тому що ви не можете бачити, що знаходиться перед вами поки зосереджені на читанні або наборі тексту», сказав Єлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *