11 ознак, що Ви – людина “класу А”

Амбіції. Стрес. Перфекціонізм. І дещо ще.

В англійській мові з’явився термін Type-A. Так називають людей, які краще за інших справляються з життям, домагаються свого і при цьому примудряються якось ще жити повноцінним життям.

Багатьом ці люди спершу не подобаються: здається, що вони постійно напружені, дратівливі й дико нетерплячі. Але, як це завжди і буває, “недоліки” – це лише побічний ефект “переваг”.

Люди класу А хочуть, щоб ви знали про них ці 11 речей:

1. Ми не нетерплячі. Ми просто думаємо про ефективність.

Довгі черги? Пробки? У такі моменти може здаватися, що ми ненавидимо людей. Це тому, що перед нами завжди є найближча мета, і нам здається, що люди гальмують нас на шляху до неї.

Професор психології та менеджменту Університету Мічигану Джон Шоурброк каже, що нетерплячість – це не розлад психіки, а лише свідчення того, що людина вміє швидко рухатися за життєвими “Чекпойнт”. Навіть якщо це просто зняття готівки в банкоматі.

2. Чекати кого-небудь для нас завжди болісно боляче.

Якщо ви говорите, що прийдете на зустріч о 6.30, то ви повинні прийти в умовлене місце в 6.25! Ми-то зробимо саме так!

Справа в тому, що перфекціоністи начебто зразок нас вкрай чутливо ставляться до безглуздої втрати часу. Ми не хочемо відчувати, що ми втрачаємо його.

3. Ми живемо списками.

А як ще ми повинні відслідковувати прогрес і свої короткострокові цілі?!

4. Кожне завдання має позначку “терміново”

Ми дуже цінуємо, коли всі працюють швидко і ефективно. Ще раз: марна трата часу – це те, чого ми не любимо в житті найбільше.

Психолог і бізнес-тренера Бернардо Тірадо: “Найбільших успіхів досягають люди, які вміють мислити і діяти швидко, для спілкування використовують короткі і стислі форми”.

5. Ми дуже цілеспрямовані.

Як тільки ми щось для себе заплануємо, то не заспокоїмося, поки не доведемо справу до кінця. І не важливо, буде це робота або бажання гарненько відтягнутися ввечері в п’ятницю.

“Люди, яких називають Type-A, завжди і в усьому прагнуть досягти якогось результату. Вони завжди зайняті досягненням своїх цілей. Це має сенс: ймовірність, що вони доведуть до кінця щось корисне, набагато вище, ніж у випадку з іншими людьми”, – коментує Шоурброк.

6. Нам дійсно важко розслабитися.

Ось де чутливість грає з нами злий жарт. Ми так звикли постійно метушитися, що в буквальному сенсі відчуваємо провину за час, проведений в солодкому “байдикуванні”.

Хоча дослідження показують, що “відключатися” – це дуже важливо, нам це важко зробити. Якщо тільки не внести відповідний пункт у щоденник.

7. Стрес – наш постійний супутник.

Фрідман каже, що люди класу А набагато більш чутливі до стресу, ніж інші. Проблема ще й у тому, що якщо ми стикаємося з невизначеністю, то за замовчуванням налаштовуємося на найгірший варіант розвитку подій. Вибачте нас за наш невеликий, але регулярний негатив.

8. У нас є “нервові звички”.

Одні з нас постійно смикають волосся, інші – прилюдно колупають в носі, треті – нервово постукують носками ніг, четверті – гризуть нігті, п’яті – здавлюють зуби до болю в щелепі. Така поведінка дуже характерно для перфекціоністів, говорить Мейера Фрідман.

9. Ми емоційні.

Багато хто вважає, ніби люди подібні до нас думають тільки про себе і власні вигоди. А ще – часто лізуть зі своїми непотрібними і дратівливими порадами. Але це тільки тому, що ми реально турбуємося, щоб усім було добре.

Дослідники припускають, що така поведінка – побічний ефект добросоветсності. Якщо вам здається, що ми занадто стривожені з приводу прийдешньої вечірки в свою честь, то це тому, що ми дійсно хочемо, щоб це було вражаюче. Ви це заслужили.

10. Ми постійно розмірковуємо над чимось.

У вас буває таке, що мозок зациклюється на чомусь, і його вже неможливо зупинити? Він постійно ганяє по колу одне і те ж, намагаючись знайти новий спосіб вирішення проблеми або пояснення світу.

Це звичайне явище для таких, як ми. Психологи кажуть, що навіть коли ми не спимо ночами, тому що думаємо над вирішенням завдання, – це теж нормально для нас. І необов’язково вказує на стрес.

11. Ми завжди конкуруємо з будь-ким, навіть із самим собою.

Це, мабуть, один з найголовніших наших недоліків. Ми постійно подумки порівнюємо себе з іншими. Нам дійсно важливо бути “кращою людиною в кімнаті”. Не має значення, про що мова: про професійні успіхи або настільній грі.

Кожна людина має свої сильні і слабкі сторони, і люди класу А не виняток. Але ми постараємося вести себе добре. Обіцяємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *