Як навчитися забувати погане?

Постійно повертатися до одних і тих же неприємним думкам, роками лаяти себе за недалекоглядність, в хвилини відчаю пригадувати всі свої минулі помилкице вміє кожен з нас.

А як саме навчитися забувати погане?

Мабуть, у всіх в житті траплялися події, спогади про які викликають пекучий сором, ніяковість або страх. Ми ретельно ховаємо їх у далеких куточках пам’яті, але час від часу вони знову нагадують про себе, псують настрій, не дають радіти, ставлять чергові підніжки на життєвому шляху.

Сором поселяється в нас на довгі роки. А як же? Адже інші побачили, що я роблю щось не так, що я негарна, нерозумна, не впоралася… Найгірше, що ці спогади не дають розвиватися, гальмують подальші кроки – і ситуація стає схожа на ту, минулу, в якій ми виглядали не кращим чином.

Щоб справитися зі своєю невпевненістю, котра перешкоджає діяти, насамперед, дозвольте собі помилятися, виглядати нерозумно, смішно і робити щось дивне. Ви не робот і не ідеальна модель, ви жива людина, з яким можуть статися найрізноманітніші речі, і реагувати на них ви теж можете по-різному. Наприклад, ідеальний варіант – з гумором вийти з делікатної ситуації.

Людина, яка не любить себе, ніколи не зможе бути щасливим. Потрібно прийняти себе таким, який ти є насправді. Навіщо бути надто суворим і заганяти себе в рамки? Пожалійте себе, адже ви пережили стрес, визнайте, що ця неідеальна жінка або цей далеко неідеальний чоловік – частина вас.

Дивіться в майбутнє спокійно. Повірте, і надалі буде маса ситуацій, коли ви з чимось не впораєтеся, а безглузді випадковості підведуть вас. Заздалегідь дайте собі право іноді бути не на висоті і прощайте себе і життя за те, що ви обидва недосконалі.

Не замикайтеся на своїх проблемах. Зіткнулися з чимось, схожим на минуле? Стоп! Самий «страшний ганьба» ви вже пережили і витримали (цей досвід – ваш ресурс) – тепер ви можете ризикнути і йти далі.

Якщо ніяк не виходить відпустити неприємний спогад, спробуйте виконати наступну вправу. Присвячуйте йому кілька хвилин в день, і досить швидко ви побачите результат.

Закрийте очі, приблизно на хвилину, і згадайте неприємну ситуацію у всіх подробицях. Уявіть її у вигляді відчутного образу і запитайте себе: «Як виглядає те, що мене турбує?» Вдивіться, якого кольору ця річ, тварина, явище, чи має запах, як поводиться. Нехай цей образ трохи поживе своїм життям, а ви поки просто спостерігайте.

Зосередьтеся на емоціях, які ви зараз переживаєте. У вас вийшло, якщо поява образу супроводжують хвилювання, страх, сором.

Тепер уявіть, що у образу є пульт управління, і він у вас в руках. Знайдіть кнопку зменшення звуку і повільно знижуйте «гучність» картинки до повної тиші. Потім перейдіть до кнопки яскравості зображення, добийтеся того, щоб воно ставало все світліше і світліше і перетворилося в потік світла.

Перевірте, чи не чи подає образ звуків, чи всі деталі ви «висвітлили». Якщо щось залишилося – пульт в ваших руках!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *