10 важливих мікроелементів для здоров’я і краси

Ми регулярно чуємо про те, що для підтримки роботи нашого організму на нормальному рівні і збереження привабливої ​​зовнішності нам потрібні вітаміни і мікроелементи. І якщо з першими все ще більш-менш ясно, то другий все ще залишаються чимось незрозумілим і незвіданим для багатьох. Проте їх роль не менш важлива, ніж вітамінів. Пропонуємо вам ознайомитися зі списком найпотрібніших нам мікроелементів і, звичайно, їх джерелами.

1. Залізо

Залізо
Один з головних необхідних нам мінералів. Залізо бере активну участь в утворенні крові, окислювальних процесах і ще багатьох біохімічних реакціях, які підтримують нашу життєдіяльність.

Джерела: зелені і листові овочі, гриби, яблука, часник, зернові, айва, груші, абрикоси.

2. Йод

Йод
Йод дуже важливий для підтримки роботи щитовидної залози. Також він бореться з чужорідними клітинами, допомагає нормалізувати стан нервової системи. Також він потрібен дітям і підліткам, оскільки сприяє нормальному росту і розвитку.

Джерела: морська капуста та інші водорості, гречка, пшоно, буряк, часник, морська риба.

3. Цинк

Цинк

Цинк бере участь у зростанні кісток, очищає кров і печінку. Також це прекрасний засіб для загоєння ран – згадайте цинкову мазь. Доведено і те, що він допомагає поліпшити стан волосся.

Джерела: зелені овочі, мінеральна вода, яблука, цитрусові, ягоди.

4. Марганець

Марганець

Марганець має безліч корисних властивостей. Він допомагає запобігти розвитку широкого ряду захворювань, регулює обмінні процеси в організмі, забезпечує нормальне функціонування всіх його систем, а також є прекрасним протизапальним засобом.

Джерела: молочні продукти, м’ясо, риба, печінка, зернові, бобові, зелень, ягоди.

5. Нікель

Нікель
Бере активну участь у кровотворенні і роботі кровоносній системі. Також регулює обмінні процеси в забезпеченні клітин киснем і в обміні жирів.

Джерела: горох, зерно, горіхи, боби, чорний шоколад.

6. Калій

Калій
Калій допомагає підтримувати тонус м’язів, бере участь у процесах метаболізму, нормалізує тиск і стимулює роботу сечостатевої системи. Зрозуміло, що його нестача може стати причиною багатьох серйозних проблем.

Джерела: злаки, бобові, майже всі фрукти і овочі.

7. Кальцій

Кальцій
Про користь кальцію нам напевно відомо ще з дитинства. Саме він так важливий у дитячому віці для правильного росту кісток і в дорослому – для збереження їх фортеці. Також кальцій – це наші міцні здорові зуби і красиві нігті.

Джерела: молочні продукти, риба, яйця, зелень, сочевиця, інжир, горіхи, спаржа, кольорова капуста.

8. Селен

Селен
Селен допомагає зберегти молодість, а також запобігти багато серйозних захворювань, наприклад, серцево-судинні недуги і ракові пухлини. Це визнаний антиоксидант, який потрібен нашому організму.

Джерела: дріжджі, зернові, бобові, морепродукти, курячі яйця, висівки, гриби, часник, чорний хліб.

9. Фтор

Фтор
Фтор вкрай необхідний для нормального формування зубної емалі та захисту від карієсу. Також він корисний для кісткового скелета.

Джерела: питна вода, чай, зернові, риба і морепродукти, куряче м’ясо, яблука, грейпфрути.

10. Кобальт

Кобальт
Дефіцит цього мікроелемента може стати причиною недокрів’я, порушення нервової системи і дихання клітин і навіть зростання ракових пухлин. Також кобальт допомагає правильному засвоєнню заліза.

 Джерела: морська і річкова риба, морепродукти, рибна печінку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *