10 психологічних особливостей, знання яких дозволить людині краще керувати собою

Вчені стверджують, що вивчати психологію людини не менш захоплююче і не менш складно, ніж космос. Як борг формується звичка, як правильно вчитися, який механізм прийняття рішення – ми зібрали 10 фактів про мозок і психології людини, знання яких суттєво полегшить життя.

1. Стовпчики або широкий текст

Хоча багато хто воліє читати текст, який поділяється на відносно вузькі стовпці, можна прочитати текст набагато швидше, якщо він буде у всю ширину сторінки.

2. Люди представляють образи речей в ізометричної проекції

Якщо попросити кого-небудь намалювати склянку, більшість зробить це так, що зображення буде «зверху і трохи зі сторони». Виявляється мозок, коли запам’ятовує образи, робить це в основному в ізометричної проекції.

3. Більшість рішень приймаються на підсвідомому рівні

Незважаючи на те, що людям подобається думати, що всі їхні рішення ретельно контролюються і зважуються, дані дослідження показали, що більшість повсякденних рішень насправді приймає підсвідомість.

4. Люди безпідставно прагнуть до варіативності

Під час нещодавно проведеного дослідження, в супермаркеті був встановлений дегустаційний стіл з 6 сортами варення. Потім цей стіл був замінений на інший, на якому стояло 24 сорти варення. У підсумку, хоча люди частіше підходили і дегустували до столу з 24 сортами, але частіше купували там, де стояло 6 сортів.

Які 7 питань для самопізнання?

5. Людина літає «в хмарах» 30% часу

Любіть помріяти? На думку вчених, всі люди мріють, принаймні 30% часу. Деякі, втім, мріють трохи більше, ніж інші. Це зовсім не погано: дослідники відзначають, що люди з високою схильністю до мріяння і задумі, як правило, – більш творчі і краще підходять для вирішення нетипових завдань.

6. У сні мозок продовжує працювати

Мозок настільки ж активний під час сну, як і при стані. Вчені висувають гіпотезу, що вночі мозок упорядковує інформацію і закріплює нові асоціації.

7. У середньому формування звички займає у людини 66 днів

Звички є у всіх, хороші і погані, але варто пам’ятати, що займатися чимось досить 2 місяці, щоб це увійшло в звичку.

8. Чим більше людей, тим менше бажання конкурувати

В одному цікавому дослідженні вчені визначили, що студенти відповідають правильно на більше стандартних тестів, якщо в аудиторії знаходиться менше людей. Очевидно, що коли навколо менше людей, то люди стають більш мотивованими до вирішення завдання, оскільки є велика ймовірність зайняти перше місце.

9. Повторення фізично змінює мозок

Кожен раз, коли людина отримує інформацію або намагається її запам’ятати, в мозку проходять електричні імпульси, зміцнюються старі зв’язки і створюються нові між нейронами. В результаті цього мозок фізично змінюється і росте.

10. У людей є межа кількості друзів

Друзів не може бути багато.

Хоча в Facebook у людини може значитися кілька тисяч друзів, жорстока правда в тому, що це не друзі, а знайомі. Психологи і антропологи довели, що максимальна кількість тісних зв’язків, які може мати людина, варіює між 50 і 150.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *