10 причин не відмовляти собі у сні

Чи не занадто багато уваги приділяємо ми сну в нашому житті? Виявляється, що ні. Вчені вже довели, що недосипання завдає важкого удару по здоров’ю людини. Недостатній сон негативно відбивається на імунної, нервової, ендокринної та серцево-судинної системах.

Існує 10 причин, за якими не можна обмежувати себе в здоровому, повноцінному сні:

1. Недосипання завдає удар по здоров’ю серця. Люди, що сплять максимум, а то й менше п’яти годин, схильні до високого ризику серцевого нападу.

2. Недосипання викликає зростання кров’яного тиску. Чим менше спить людина, тим більше рівень його кров’яного тиску.

3. Недостатній сон веде до збільшення ваги. Люди, що сплять менше семи годин на протязі доби ризикують набрати зайву масу. Вчені вже довели, що при недосипанні відбувається зменшення кількості гормону лептину, який відповідає за обмеження апетиту. Інший же гормон – грелін, який стимулює апетит, при цьому навпаки збільшується.

4. Недостатній сон приводить до вживання шкідливої їжі. Голодна людина рідко замислюється про те, наскільки шкідлива або корисна та їжа, яку він вживає. Тому люди страждають безсонням, вживають велику кількість білка ненасичених жирів і холестерину. В основному від цього страждають жінки.

5. Неправильний сон дуже небезпечний для людей страждають на діабет або тих, чий організм не приймає глюкозу. При недостатньому сні у даної категорії людей виникає ризик загострення їхнього захворювання. Якщо ці люди сплять менше або не більше шести годин, то у них може в 1,7 разів більше виникнути загострення їх хвороби.

6. Недосипання призводить до порушення балансу всередині організму. Особливо властиво літнім людям.

7.Часто проблеми зі сном стають причиною появи депресії. Це властиво як молодим, так і дорослим людям. Підвищується ризик появи заниженої самооцінки і виникнення депресії.

8. Люди, що сплять по п’ять годин на протязі доби або менше, мають високий ризик передчасної смерті.

9. Проблеми зі сном негативно відбиваються на статистиці автомобільних аварій. За статистикою 20% всіх серйозних ДТП відбуваються через сонних водіїв.

10. Недолік сну у дітей проявляється в зміні їх поведінки. Лікарі вважають, що діти страждають безсонням мають великий ризик появи гіперактивності та синдрому дефіциту уваги.

Спіть на здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *