10 ознак того, що Ви зловживаєте алкоголем

Кожен раз, вживаючи алкоголь, ми чомусь це так аргументуємо. Одні п’ють менше, інші – більше, треті – не п’ють зовсім. Але як помітити межу, що відокремлює помірне вживання алкоголю від небезпечного пристрасті? Про це і розкажуть фахівці.

1. Відвідування туалет серед ночі

Якщо Ви прокидаєтесь по кілька разів за ніч, щоб сходити в туалет, це може свідчити про те, що Ви п’єте більше алкоголю, ніж Ваш організм може переробити. Так вважає Різван Хамід (Rizwan Hamid) – хірург-уролог з Лондонського товариства урологів. Наш організм виробляє так званий антидіуретичний гормон, який регулює кількість сечі в організмі. Цей гормон відповідає за регуляцію концентрації сечі, таким чином контролюючи її кількість. Вночі такого гормону виробляється більше, тому ми, як правило, не прокидаємося, щоб сходити в туалет. Однак велика кількість алкоголю знижує рівень вироблення даного гормону. Тому, якщо Ви часто прокидаєтеся ночами з цієї причини, варто задуматися – не п’єте Ви занадто багато.

2. Сухість очей після пробудження

Роб Скотт (Rob Scott) – офтальмолог одного з госпіталів Бірмінгема пояснив, що алкоголь не просто зневоднює організм, він також може викликати проблеми з зволоженням очей. Тому постійна сухість в очах може сигналізувати про зловживання алкоголем.

3. Ви не можете дочекатися вечора, щоб випити

Якщо пережити важкий день Вам допомагає думка про келих вина, яким Ви насолодитеся ввечері, це може бути одним з ознак серйозної залежності від випивки. Так вважає Клаудія Бернат (Claudia Bernat) – психіатр Прайорі Хоспитал (Лондон). Часто люди не вважають себе залежними від алкоголю, тому що здатні стримуватися протягом дня, однак постійні думки про алкогольному напої – це привід серйозно задуматися.

Дізнайтесь прямо зараз – як кинути пити самому?

4. Проблеми з животом

Такі проблеми з травленням, як діарея, теж можуть свідчити, крім іншого, про надмірне вживання алкоголю. Таку заяву зробив Девід Сендерс (David Sanders) – професор гастроентерології одного з госпіталів Шеффілда. Причина такого явища полягає в тому, що організм не поглинає зайву рідину, яка і робить стілець рідким. А якщо людині не вдається змити продукти своєї життєдіяльності в унітаз, це може свідчити про проблеми печінки, що не розщеплює жири належним чином. Якщо сеча людини темніше, ніж звичайно, це має насторожити його, оскільки можливою причиною цього є нездатність печінки фільтрувати мертві клітини крові та інші речовини належним чином.

5. Похмурість і забудькуватість

Хоча алкоголь і допомагає швидше заснути, він є причиною порушення циклів сну, в результаті людина стає більш втомленим. Гай Медоуз (Guy Meadows), директор Інституту сну Лондона, пояснив: “Коли алкоголь розщеплюється в організмі, він перетворюється в стимулююча речовина, оскільки в ході процесу розщеплення вивільняється цукор та інші сполуки, які заважають людині спати. Також алкоголь порушує фазу швидкого сну, під час якої мозок працює зі спогадами. Все вищеописане призводить до погіршення настрою і до забудькуватості людини”.

10 ознак того, що Ви зловживаєте алкоголем

6. Безсоння

Відомо, що близько 60% алкоголіків страждають безсонням. Тривале зловживання алкоголем заважають нейромедіатора в мозку діяти в якості заспокійливого і знижувати активність мозку. Мозку доводиться заново “вчитися” правильно спати. Доктор Медоуз каже, що в таких випадках, щоб відновити нормальний сон, потрібно на кілька місяців відмовитися від алкоголю.

7. Ви не п’яніє

Якщо Ви п’єте і не п’яніє, це означає, що, швидше за все, у Вас розвинулася толерантність до алкоголю. Ми п’яніючи через те, що етанол (що є частиною алкогольного напою) швидко потрапляє в кров і впливає на центральну нервову систему і мозок, що і викликає відчуття сп’яніння. Організму доводиться виробляти ферменти, які розщеплюють і виводять алкоголь. Однак якщо Ви п’єте регулярно, Ваш організм виробляє більшу кількість таких ферментів, тому що він звикає до такої посиленої роботи.

8. Поганий стан зубів

Якщо Ваші зуби на перший погляд виглядають нормально, це ще не означає, що алкоголь не наклав на них відбиток. Плями від червоного вина все ж залишаються на поверхні зубів, розташованої максимально близько до мови, а також між зубами. Любителі білого вина і пива ще більше схильні до ерозії зубної емалі. Ознаками таких ушкоджень є пожовтіння і підвищена чутливість зубів.

9. “Здорова засмага”

Якщо Вам часто роблять компліменти з приводу засмаги, але Ви не відвідували ні пляжів, ні соляріїв, можливо, у Вас розвивається жовтяниця. А жовтяниця, як відомо, є однією з ознак захворювання печінки. Жовтяниця виникає через накопичення білірубіну. З часом алкоголь пошкоджує клітини печінки, а в результаті спроб цього органу відновити себе формується рубцева тканина. Вона заважає печінки виконувати свою основну функцію – фільтрування токсинів і відходів життєдіяльності, в тому числі білірубіну.

10. Ви берете все більше і більше алкоголю

Алкоголь діє, як і будь-який інший наркотик. З часом організм до нього звикає і починає вимагати все більшої дози. Тому якщо Ваші друзі або близькі помітили, що Ви стали пити більше, ніж раніше, не поспішайте сердитися на них. Можливо, Ви не помічаєте, що Ваше невинне захоплення переростає в небезпечну залежність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *