10 найбільш смертоносних отрут в світі

Яд будь-якого походження, хімічного, харчового або природного, завжди був предметом інтересу з боку засобів масової інформації, хімічної безпеки і популярних письменників. Людству відомі сотні смертоносних отрут, багато з яких були практично застосовані, як засіб вбивства, геноциду і актів тероризму. Деякі з них представлені в нашому огляді.

10. Ціанистий калій

10 найбільш смертоносних отрут в світі
Добре відомий ціанід є смертельною отрутою, який діє на центральну нервову систему і на серце. Навіть маленька доза, потрапляючи в кров, пов’язує молекули заліза і блокує подачу кисню до життєво важливих органів, в результаті чого за лічені хвилини наступає смерть. Існують різні форми ціаніду, наприклад, ціаністий водень, який вважається самим отруйним. Цей газ вбиває людину приблизно за 10 хвилин. Газ використовувався під час Першої світової війни, як хімічна зброя і був заборонений Женевською Конвенцією. Сьогодні ціанід використовують як засіб вбивства, самогубства і в сюжетах книг.

9. Сибірська виразка

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Це головний герой подій вересня 2011 року, коли повідомлення про те, що люди в конвертах отримували спори сибірської виразки, з’являлися в новинах мало не кожен день. В результаті п’ятеро людей померли, а 17 постраждали від дії отрути, що стало причиною панічного настрою у громадян США. Цей страх можна зрозуміти, так як спори сибірської виразки легко передаються повітряним шляхом. Після інфікування настає заціпеніння органів дихання і людина починає задихатися. З 10 осіб 9 вмирають через тиждень після інфікування.

8. Зарін 

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Зарин розглядають як засіб масових вбивств, який викликає смерть в результаті асфіксії через 60 секунд. Хвилина страшних мук і людина вмирає. З 1993 року ця речовина заборонено виготовляти, але, незважаючи на це, в 1995 році в Японії був здійснений масовий терористичний акт в метро, а також в Іраку і Сирії, в результаті чого померло від 330 до 1800 чоловік.

7. Аматоксіни 

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Аматоксіни – речовина, виявлена ​​в найбільш смертельних грибах в світі. Коли він потрапляє в кров, то вражає клітини нирок і печінки, в результаті органи відмовляють через кілька днів. Аматоксіни також вражає серце. Якщо не ввести велику дозу пеніциліну, то людина може впасти в кому або померти від серцевої і печінкової недостатності.

6. Стрихнин 

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Стрихнін використовували як пестицид, щоб вбивати шкідників, але він також здатний вбити і людини. Його виявили в Азії, він утримувався в особливих сортах дерев, але його також можна отримати і в лабораторії (той, кому вдалося це зробити, отримав Нобелівську премію). Потрапити в організм стрихнін може різними шляхами: укол, вдихання і вбирання. Після потрапляння в організм починаються м’язові конвульсії і спазми, що призводять до асфіксії. Після уколу людина помирає через півгодини.

5. Ртуть 

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Ще в школі всіх попереджали обережно обходитися з градусником. І це не просто так, а через важкого металу за назвою “ртуть”. Це неймовірно токсичний метал, який проникає в організм або при вдиханні, або при зіткненні зі шкірою. При попаданні на шкіру ртуть викликає свербіж, опік, і шкіра може навіть злізти. Ртуть може викликати втрату пам’яті, зору, ниркову недостатність і руйнування клітин мозку. В результаті наступає смерть.

4. Тетродотоксин

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Сумнозвісний отрута, який міститься в рибі фугу, популярної серед цінителів суші, які готові заплатити пристойну ціну в надії, що риба приготовлена ​​правильно. Перші симптоми з’являються вже через 30 хвилин після вживання отруйної риби. Спочатку людина відчуває, як паралізувало рот, стає важко ковтати. Незабаром відзначається порушення координації рухів і мови. Починаються напади, конвульсії, в результаті людина може впасти в кому і померти. Смерть настає приблизно через 6 годин, але відомі випадки смертельного результату через 17 хвилин. Ця отрута вважається одним з найбільш смертельних на Землі.

3. Рицин

10 найбільш смертоносних отрут в світі

Рицин – це ще один отрута, який став популярним, як і сибірська виразка, у зв’язку з розсилкою його поштою. Актриса, яка знімалася у фільмі “Walking Dead”, була засуджена саме за такий злочин. Рицин був знайдений в насінні рицини звичайної. Рицин неймовірно смертельну отруту, він пов’язує білок в організмі, що призводить до летального результату. Він розглядався як хімічна зброя військовими США та членами Аль-Каїди.

2. Ві-Екс

10 найбільш смертоносних отрут в світі
Найнебезпечніший нервнопаралітичну газ на планеті, в минулому пестицид, став чудовою мішенню для військових по всьому світу, незважаючи на заборону використання зброї масового ураження. Іншого застосування у газу немає, окрім як під час війни. Газ настільки отруйний, що одна його крапля, що потрапила на шкіру, вбиває людину. При вдиханні перші симптоми отруєння схожі на початок захворювання на грип, потім відбувається парализация органів дихання, що призводить до летального результату.

1. Токсин ботулізму

10 найбільш смертоносних отрут в світі
Це самиа смертельна отруту на Землі. Чашка токсину може вбити сотні тисяч людей, викликавши хвороба ботулізм, хвороба, яка впливає на ЦНС. Дивно, але ця отрута має важливе практичне застосування – від процедур уколів ботоксу до лікування мігрені. Відомо, що деякі пацієнти після процедур із застосуванням ботулотоксину вмирали. З постраждалих внаслідок отруєння цією отрутою 50% вмирають без надання медичної допомоги, а ті, хто виживають, страждають від серйозних ускладнень багато років. Через нестійкість стану та легкої доступності в природі, ботулотоксин є самим смертельною отрутою у світі. Втім, косметична індустрія часто використовує в якості інгредієнтів дуже дивні й сумнівні речовини.

1 thought on “10 найбільш смертоносних отрут в світі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *