10 найбільш багатодітних мам в історії

Історії про самих багатодітних мам в світі особливо актуальні сьогодні, коли навіть одна дитина для багатьох – розкіш, а жінки народжують все менше: якщо в 1950-і роки загальна частка дітей на жінку становила 4,95, то зараз вона скоротилася до 2,36 . Вчені відзначають, що на народжуваність впливає так званий демографічно-економічний парадокс: чим вище рівень життя в сім’ї, тим менше дітей у цій родині, швидше за все, народиться.

Наприклад, найнижчий коефіцієнт народжуваності сьогодні в Сінгапурі (країні з одним з найвищих ВВП у світі), де на жінку припадає в середньому 0,8 дітей. У той же час в Нігерії (де ВВП, відповідно, є одним з найнижчих) цей показник дорівнює 7,6! Хоча така кількість дітей здатне шокувати, варто взяти до уваги, що велика сім’я все ще характерна для багатьох культур, а якщо мова йде про аграрний суспільстві, то велика кількість дітей означає велику кількість робочих рук.

Ми зібрали факти про 10 багатодітних жінок, чиї історії сьогодні здаються фантастичними. Отже, знайомимося з десятьма мамами найбільшої кількості дітей у світі.

10. Місіс Харрісон – 35 дітей

10 найбільш багатодітних мам в історії

Про місіс Харрісон відомо не так багато (історія не зберегла навіть її імені), відомо лише, що вона прожила майже все життя в Лондоні. Як написав про неї у своєму журналі Джон Мокетт (автор видання, присвяченого цікавим історіям і пліткам), місіс Харрісон в 1736 році народила свїх 35-ть дітей. Невідомо, скільки з цих дітей вижили і досягли дорослого віку; невідомо також і кількість пологів, через які довелося пройти місіс Харрісон. Однак сам той факт, що багатодітної матері вдалося вижити в часи, коли смерть жінки під час пологів була досить поширеним явищем, безумовно вражає.

9. Елізабет Гринхилл – 39 дітей

10 найбільш багатодітних мам в історії

Томас Грінхіл був добре відомим англійським хірургом. Крім того, він активно займався вивченням бальзамування і навіть видав книгу «Мистецтво бальзамування» – при тому, що в ті часи ця практика поховання лише починала застосовуватися. Томас був наймолодшим з 39 дітей, народжених у Елізабет та Вільяма Гринхилл. Примітно, що у Елізабет лише двічі народилися близнюки – а значить, все в її житті було 37 пологів!

8. Еліс Хукс – 41 дитина

10 найбільш багатодітних мам в історії

Всім, що нам відомо про Еліс Хукс, ми зобов’язані написи на могилі її сина в Уельсі: на невеликому надгробку написано, що Ніколас, який помер в 1637 році, був 41-ю дитиною Еліс Хукс. Більше ми про героїчну Еліс нічого не знаємо – ні ким вона була, ні наскільки бідною або забезпеченої було її життя.

7. Елізабет Мотт – 42 дитини

10 найбільш багатодітних мам в історії

Господарка англійського села Моксі Кірбі, Елізабет Мотт вийшла заміж за Джона Мотта в 1676 році і стала матір’ю величезної родини. Відомо лише, що всі її вагітності пройшли успішно і всі 42 дитини народилися здоровими, але чи вдалося всім дітям досягти дорослого віку, ми не знаємо.

6. Маддалена Граната – 52 дитини

10 найбільш багатодітних мам в історії

Маддалена Граната, яка народилася в 1839 році в Італії, за чутками, народила 52 дітей і була досить знаменита свого часу. По Італії навіть ходила фраза «випадок Гранати», який означав сім’ю з великою кількістю дітей.

5. Барбара Стратцман – 53 дитини

10 найбільш багатодітних мам в історії

Народжена в Німеччині у 1448 році, Барбара Стратцман прославилася тим, що стала мамою 53 дітей. До 50-річного віку вона встигла народити 29 разів: 5 раз у неї народилися близнюки, 4 рази – трійнята, 6 разів кількість одночасно народжених немовлят склало 6, а один раз навіть 7! 19 з 53 дітей народилися мертвими, що, втім, не було рідкістю для 15-говека. Однак всі інші 34 дитини благополучно виросли, досягнувши дорослого віку.

4. Леонтіна Альбіна – 55 дітей

10 найбільш багатодітних мам в історії

Леонтіна Альбіна народилася в Чилі в 1926 році, і саме їй належить рекорд за кількістю пологів. Загальна кількість її дітей склало 64, при цьому документально підтверджено народження 55 – втім, для Чилі тих часів це було цілком характерно. За даними, отриманими від її чоловіка, 11 дітей Леонтіни загинули під час землетрусу, і лише 40 дітей досягли дорослого віку.

3. Селянка Кирилова – 57 дітей

10 найбільш багатодітних мам в історії

Російська селянка Кирилова (ім’я її залишається невідомим) жила в селі Введенському і протягом життя встигла народити 57 дітей – причому в результаті тільки 21 пологів: 10 раз у неї народилися близнюки, 7 разів – трійнята, а 4 рази народилося відразу 4 немовляти. Оскільки інформації про сім’ю Кирилової відомо небагато, були припущення, що її історія прикрашена. Однак згодом кількість дітей підтвердили знайдені документи: так, в 1755 році вся сім’я Кирилових, включаючи 57 дітей, була присутня на жодному судовому засіданні.

2. Пані Гравата – 62 дитини

10 найбільш багатодітних мам в історії

 «Випадок Гравата» знайшов продовження в 1923 році, коли італійські газети написали про мешканку Палермо, що стала матір’ю в 62-й раз. Звали її – ось адже збіг! – Роза Гравата (уроджена Роза Салемі). На її частку довелося два народження трійнят, одні пологи з 4 немовлятами, одні – з п’ятьма і одні – з шістьма. Всі 62 дитини народилися здоровими, правда, чи вдалося їм досягти дорослого віку, невідомо.

1. Селянка Васильєва – 69 дітей

10 найбільш багатодітних мам в історії

Рейтинг багатодітних мам гордо вінчає наша співвітчизниця – російська селянка Васильєва, що потрапила завдяки своїй плодючості в Книгу рекордів Гіннесса. Відомо про неї небагато: вона була селянкою, жила в Шуї в 18-му столітті і за свою життя народила аж 69 дітей! Таке неймовірне потомство з’явилося в результаті 27 пологів, що відбулися в період з 1725 по 1765 роки. 16 разів у Васильєвої народилися близнюки, 7 разів – трійнята, і 4 рази дітей було четверо. Ще більш неймовірно, що вижили майже всі народжені у Васильєвої діти (померли лише двоє). Цікаво, буде коли-небудь побитий цей неймовірний рекорд?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *