Золоті правила ефективного тренування

Регулярно відвідуєте спортзал, але результату як і раніше немає? Використовуєте найновіші і просунуті методики для нарощування м’язової маси, але марно? Смутні підозра, що в залі ви робите щось не так, продовжує переслідувати вас? Що ж, у такому випадку варто задуматися, чи правильно складена програма тренувань. І взагалі, тут хто-небудь знає, як правильно тренуватися? Давайте розглянемо основні правила ефективного тренування.

Правило № 1: Принцип збільшення навантаження

У процесі тренувань важливо ставити і досягати конкретні цілі. Йдеться про вагу. Якщо ви досягнете певного рівня і перестанете збільшувати навантаження, можете забути про прогрес. Воно й зрозуміло: для постійного зростання м’язової маси необхідний регулярний стимул, адже м’язи звикають до навантаження. Запам’ятайте: потрібно уникати «болота комфорту».

Правило № 2: Особистий щоденник

Особистий щоденник здорово виручає в питанні організації та управління тренуваннями. Тут ви можете позначати найефективніші програми тренувань, малювати заповітні галочки навпроти досягнутих навантажень. Тренувальний щоденник це не тільки засіб систематизації, а й інструмент, який допомагає міркувати, аналізувати методики підходу до тренувань.

Правило № 3: Хочеш бути сильним – качай ноги

Вправи, спрямовані на розвиток м’язової маси ніг є найпотужнішими і ефективними з точки зору фізіології всього організму. Працюючи в жимі ногами, ми підключаємо в роботу мускулатуру всього тіла. Тому розвиваючи ноги, ми тренуємо весь організм.

Правило № 4: Вибирайте вага, а не кількість

При намірі прокачати конкретну групу м’язів набагато ефективніше попрацювати з великою вагою, ніж зробивши ставку на більшу кількість повторень. Один з принципів збільшення м’язової маси голосують про те, що в цьому питанні виграє мала кількість підходів з граничним вагою. Стратегія «мільйона повторень» одного вправи спрямована, скоріше, на розвиток рельєфу.

Правило № 5: Пам’ятаєте про спортивні атрибути

Для багатьох виявиться новиною той факт, що багато починаючі спортсмени не можуть збільшити робочий вагу, тому що їм не вистачає сили зап’ястя. Інші і зовсім кидають відвідування тренажерного залу, бо не витримують дискомфорт роботи з важкою вагою. Спеціально для цього й придумані різноманітні супорти начебто напульсників і рукавичок. Пам’ятайте про це, якщо хочете організувати ефективні тренування.

Правило № 6: Знайдіть час для відновлення

Правильні тренування увазі не тільки ефективну роботу в залі, але і грамотний і своєчасний відпочинок. Важливо знаходити час для відновлення фізичних сил і психоемоційного стану. Між іншим, щоденник тренувань стане в нагоді вам і тут: в цьому випадку ви можете робити позначки про актуальні навантаженнях, місцях зриву і можливі причини відсутності результату. До речі, відсутність результату є одним із сигналів про те, що організму потрібна перерва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *