Загадкові три шістки, які звели з розуму не одне покоління містиків

Загадкові три шістки, якими в Апокаліпсисі позначений Антихрист, звели з розуму не одне покоління містиків. Кого тільки не пов’язували з цим зловісним числом: і Наполеона, і Сталіна, і Гітлера…

Насправді, все набагато простіше: треба тільки уявити собі епоху, коли з’явилося Одкровення Іоанна.

Число Звіра

На думку істориків, Одкровення швидше за все було створено при римському імператорі Гальба, який правив в 68-69 роках: у тексті йдеться про шостому царі (так іудеї називали правителів Риму, чиїми підданими вони вважалися). Християни тієї епохи свято вірили, що кінець часів, апокаліпсис, вже близький, оскільки Христос сказав: коли Він повернеться, деякі з знали його ще будуть живі. Очікування християн не виправдалися: ймовірно, Ісус мав на увазі безсмертного Вічного Жида (Агасфера), який відмовив Йому в допомоги по дорозі на Голгофу і приреченого за це без відпочинку поневірятися по світу до другого пришестя. Але як би там не було, апокаліпсису чекали. І чекали, що називається, з дня на день, тому спроби «вирахувати» Антихриста серед діячів інших епох навряд чи коректні. Кандидата в Антихристи треба шукати серед сучасників Іоанна.

Більше ніж імператор

У 17 розділі об’явлення говориться, що Звір вже проявив себе, потім зник, але скоро повинен повернутися. Хто міг представлятися Іоанну Звіром? Швидше за все, імператор Нерон, нещадний гонитель християн, що правив Римом з 54 по 68 рік. Вважалося, що він загинув в результаті змови, але ходили наполегливі чутки, ніби тиран залишився живий і переховується в Парфії, де в той час якраз з’явився самозванець, який називав себе його ім’ям. За свідченнями сучасників, все відбувалося сильно лякало християнську громаду, її члени були впевнені: якщо Нерон дійсно уцілів, то тільки завдяки сатані. Євангеліст Іоанн був іудеєм і, природно, під трьома шістками приховував ім’я в тому написанні, як було прийнято в давньоєврейською мовою, тобто з пропуском голосних. QSR NRWN – так пишеться тітулатура Caesar Neron (кесар Нерон) на римських монетах, карбованих для Сирії і Палестини. Складаємо: [Q, коф – (100)] + [S, самех – (60)] + [R, реш – (200)] + [N, нун – (50)] + [R, реш – (200) ] + [W, вав – (6)] + [N, нун – (50)] = 666. Правильність цієї розшифровки підтверджується цікавим фактом: існують декілька древніх латинських рукописів Апокаліпсису, де числом Звіра названо не 666, а 616. І це правомірно, тому що Нерон на латині пишеться не Neron (це по-грецьки), а Nero. Відповідно, давньоєврейською його ім’я запишеться як NRW, пропадає N – (50), що зменшує загальну суму до 616.

Тільки без паніки

Сучасні богослови говорять, що 666 – це всього лише випадкова комбінація цифр, яка до диявола ніякого відношення не має. Адже якщо відро огірків коштує 666 рублів, це не означає, що 666 рублів – це відро огірків. До речі, в Біблії є 666-а сторінка. Тому вишукувати навколо себе предмети, що носять «диявольську печать», – даремна суєта.

Де можна зустріти три шістки?

1. Титул папи римського. У Середні століття противники пап розрахували, що один з його титулів Vicarius Filii Dei («Намісник Сина Божого») при перекладі латинських букв в числа дає в сумі 666.

2. Циферблат баштового годинника. Такі з’явилися в Європі в XVI столітті, і деякі подейкували, що від нововведення «попахує сірої». Сума 12 чисел на годинному диску дорівнює 78. Якщо скласти 7 і 8, буде 15, а 1 плюс 5 дорівнює 6. Оскільки з однієї точки видно максимум три циферблата з чотирьох, то виходить 666.

3. Клавіатура мобільних телефонів. Якщо скласти цифри в трьох рядах клавіатури, теж вийде 666: 1 + 2 + 3 = 6; 4 + 5 + 6 = 15, а 1 + 5 = 6; 7 + 8 + 9 = 24, а 2 + 4 = 6.

4. Розмір доларових купюр. Ширина доларової банкноти дорівнює 66,6 мм.

5. Картки Visa. Назва цієї платіжної системи деякі переводять так: VI – це римська 6; S – грецька, а A- вавилонська. Разом: 666.

6. Рулетка. Це просто «диявольська машина»: сума всіх чисел на ній дорівнює 666. Рулетка була придумана французьким математиком Блез Паскаль (1623-1662), до речі, дуже набожною людиною. Колесо з цифрами йому знадобилося для дослідів з теорії ймовірності.

7. Штрих-код. Прийнятий у всьому світі стандарт штрих-кодів в якості захисних символів має три шістки, які позначаються двома тонкими довгими лініями на початку штрих-коду, в його середині і в кінці. Кредитні картки, картки ІПН теж використовують цей вид кодування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *