Заборонені книги: Топ-7 особливо небезпечних і нелегальних творів

А ви знали, що тривалий час в Китаї було заборонено читати “Алісу в країні чудес”? За зберігання Біблії в Північній Кореї передбачений смертний вирок.

Перше місце в рейтингу посідає Біблія. Теологи стверджують, що в 52 держави на офіційному рівні прийняла заборону на розповсюдження Біблії (Саудівська Аравія, В’єтнам, Куба, Ефіопія). А 2009 році в Північній Кореї була публічно страчена 33-річна жінка за поширення Біблії.

Другу позицію займають “Сатанинські вірші” британського письменника Салмана Рушді. Цей твір заборонено більш ніж в 10 мусульманських країнах (Іран, Кенія, Сінгапур, Кувейт, Бангладеш), а винагорода за вбивство автора складає 3,3 млн дол. Вперше роман опублікували в 1988 році, а за кілька днів у всіх мусульманських країнах прокотилася хвиля протестів і обурень. На думку мусульман, цей твір порочить їхню віру і культуру.

Дивовижні фото – тюлень вислизнув від акули.

Третє місце займає “Майн Кампф” Адольфа Гітлера. Незважаючи на заборону в багатьох країнах, посібник Фюрера донині є одним з популярних видань ХХ століття. На даний момент антисемітське твір заборонено в Росії, Україні, Туреччині.

На четвертій позиції розмістився роман Дена Брауна “Код да Вінчі”. Книга також заборонена в багатьох мусульманських країнах. Фільм не пройшов цензуру в Єгипті та Лівані.

П’яте місце дісталося вельми цікавого твору – “Куховарська книга анархіста”. Це напівлегендарний посібник з виготовлення наркотиків та вибухівки в домашніх умовах належить американцеві Вільяму Пауеллу. Формальні заборони на продаж і поширення даного твору вже зняті, але вона публікується лише в скороченому вигляді і під пильним наглядом спецслужб.

Шосте місце займає роман “Американський психопат”, який заборонений в Австралії та Новій Зеландії.

На останній позиції дитяча казка Льюїса Керролла “Аліса в країні чудес”. У 1931 році влада Китаю заборонила видавати і читати цю книгу толь тому, що в казці тварини можуть розмовляти. Влада провінції Хунань придумали правило, згідно з яким тваринам заборонено користуватися людською мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *