З чого тепер будуть робити пінопласт?

Водорослі, виявляється, дуже корисні – в останні роки вони використовувалися як індикатор забруднення, очищення стічних вод, джерела світла, їжі і біопалива. Тепер, фірма по виробництву біопластика Algix і компанія чистих технологій Effekt виробляють гнучку піну з цього матеріалу.

Процес починається з прибирання водоростей із стічних вод в США та Азії, за допомогою мобільного плаваючою платформи. У таких умовах, як надмірно багата поживними речовинами вода, часто відбувається цвітіння водоростей, які, у свою чергу викликають смерть водного життя. Таким чином, щоб виростити водорості не потрібно ніяких додаткових добрив, а їх видалення може реально допомогти місцевій довкіллю.

Зібрану біомасу водоростей згодом зневоднюють, сушать, і полимеризуют в гранули, а потім у поєднанні з іншими сполуками, в кінцевому рахунку, утворюють м’яку, гнучку піну. Залежно від складу і передбачуваного застосування, водорості складають десь від 15 до 60 відсотків готового продукту, який, як кажуть, схожий за якістю на традиційний нафтової пінопласт.

Цей матеріал буде продаватися під назвою Bloom foam (у перекладі – Квіткова піна), а виробництво повинне початися на початку наступного року в США та Азії. Він може знайти застосування в таких продуктах, як килимки для йоги, спортивні товари та іграшки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *