Які ліки не можна вживати за кермом

Які ліки можна вживати перед тим, як сісти за кермо, а які не рекомендується?
Дуже популярні питання! Наші оглядачі розібралися в проблемі, назвали найпоширеніші лікарські засоби, які не рекомендовані до вживання за кермом, і пояснили, з якої причини вони є небезпечними.

Седативні (заспокійливі) препарати.

Які ліки не можна вживати за кермом
Якщо у вас розігралися нерви, то варто пам’ятати, що практично всі препарати даної лікарської групи є небезпечними для водія, так як викликають сонливість, а також пригнічують роботу центральної нервової системи. Під дією седативних препаратів можна не розпізнавати реальну небезпеку на дорозі. Серед седативних препаратів не можна виділити менш небезпечні, після застосування яких увага водія не буде знижений.

Транквілізатори

White pills and bottle.
Також є заспокійливими, однак з більш сильним ефектом. Знижують занепокоєння, тривогу, страх, але в той же час значно уповільнюють реакцію людини, розслаблюють м’язи. У великих дозах викликають сильну сонливість і втрату координації. За кермом не рекомендується вживати препарати, активною речовиною в яких є: алпрозолам, бромазепам, хлордіазепам, діазепам, медазепам, оксазепам. Як і седативні, не мають «сумісних з кермом» прикладів.

Очні краплі, що містять атропін

Які ліки не можна вживати за кермом
Атропін – речовина, що використовується лікарями для розширення зіниці при дослідженні очей, після застосування якого сідати за кермо не можна протягом декількох днів. Лікарські очні краплі, що містять дану речовину, також впливають на зір. Якщо після відвідування окуліста водієві необхідно сісти за кермо, то варто попередньо поговорити з лікарем і з’ясувати, чи є можливість не використовувати атропін.

Засоби від діареї

Які ліки не можна вживати за кермом
Не рекомендується застосовувати препарати, що містять лоперамид. Ця речовина уповільнює роботу центральної нервової системи. Міститься в таких ліках, як «Діарол», «Діасорб», «Імодіум». Подібне вплив можуть викликати «Метоклопромід», «Реглан» і «Церукал». Також не рекомендуються до вживання під час керування автомобілем кошти від заколисування: вони містять снодійні речовини. Розумним рішенням може стати вживання «Мотіліума», більш безпечного препарату, що не пригнічувала швидкість реакцій.

Стимулятори

Які ліки не можна вживати за кермом
Якщо після безсонної ночі або дуже важкого робочого дня водію необхідно сідати за кермо, краще відмовитися від вживання різних стимуляторів, що містять велику кількість кофеїну і феноміна. Вони роблять сильний збудливу дію, можуть порушити рівновагу і координацію рухів. Слід зазначити, що після припинення дії кофеїну, у людини спостерігається різкий спад фізичної та психічної активності. Якщо можливості відмовитися від керування транспортним засобом у стомленому стані немає, більш безпечним стимулятором може стати таурин.

Фітопрепарати

Які ліки не можна вживати за кермом
Багато фітосбори містять в собі такі компоненти, як листя валеріани, пустирник, піон, пасифлора, шоломниця, меліса, м’ята, кава-кава. Ці трави роблять сильний седативну дію, уповільнює реакції людини, яке може тривати до 12 годин. Найстрашніше несприятливе дію надає саме кава-кава, що міститься, наприклад в препараті «Антарес 120 ». Так як вживання фітопрепаратів частіше носить профілактичний, а не лікувальний характер, то слід продумати графік застосування трав’яного збору таким чином, щоб небезпечну дію трав закінчувалося завчасно – до того, як водієві буде необхідно сісти за кермо.

Ліки від застуди

Які ліки не можна вживати за кермом
Найчастіше на тлі легких застуд, люди намагаються зміцнювати здоров’я простими засобами, покупка яких не вимагає рецепта лікаря. Препарати кшталт «Колдрекса», «Терафлю», «Фервекс» майже завжди містять протиалергічні та інші добавки, що викликають сонливість, і їх краще застосовувати ввечері перед сном. Також протипоказані водіям таблетки від кашлю з кодеїном. Дана речовина міститься в таких ліках, як «Коделак» або «Кодтерпін», а також у комплексних препаратах широкого дії, наприклад “Седалгін”. Якщо водія мучить кашель, то благоразумнее скористатися будь-яким іншим засобом, що не містить кодеїн.

Нейролептики

Які ліки не можна вживати за кермом
Препарати на основі хлорпромазина, флуфеназіна, тиоридазина, галопередола та інших подібних активних речовин гальмують роботу центральної нервової системи. Такі ліки, як «Аминазин», «Неулептил», «Еглоніл» навіть у звичайних дозах не рекомендується вживати за кермом, а при легких передозуваннях вони можуть викликати порушення свідомості і сонливість. Якщо водієві були призначені препарати з цієї лікарської групи, то варто відмовитися від керування транспортним засобом до повного одужання.

Снодійне

Які ліки не можна вживати за кермом
Здавалося б, тут все ясно – нерозумно перед поїздкою пити небудь, що викликає сон. Але! Важливо пам’ятати, що снодійні препарати короткого дії виводяться з організму приблизно за 5 годин, проте, наприклад, при захворюваннях печінки процес виведення препарату з організму може зайняти значно більш тривалий час (до 10-12 годин). Таким чином, навіть вживши снодійне на ніч, ви не позбудетеся повністю від його дії і вранці.

Ліки від зубного болю

Які ліки не можна вживати за кермом
Анестезія, застосовувана стоматологами при лікуванні зубів, зазвичай містить в собі гідрохлорид ледокаїн. Препарати кшталт «Алокаіна», «Молкаіна», «Анестекаіна» можуть, крім місцевого знеболювання, викликати нудоту і зниження тиску. Дія таких препаратів зазвичай триває близько 12 годин.

Замість епілогу

На жаль, більшість лікарських препаратів має побічні ефекти, не сумісні з керуванням транспортними засобами. Однак не варто забувати, що кожен їх них надає індивідуальну дію на людину. Так, кращим способом убезпечити себе від ДТП під час хвороби – це відмовитися від керування транспортним засобом, а якщо це не можливо, то стежити за тим, не погіршується чи ваша реакція через прийом того чи іншого ліки. Для цього існує безліч програм, доступних в Інтернеті, які після проведення двох тестів (до початку прийому препарату і після) покажуть вам, чи є зміни. Також перед застосуванням тих чи інших ліків, я рекомендую порадитися з лікарем. Ну а кращий рада і побажання всім читачам – не хворійте!

У цьому матеріалі ми не розповіли про знеболюючі засоби. І оскільки вони дуже популярні і застосовуються часто, правила їх вживання ми розглянемо в окремому матеріалі найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *