Як з’явилися ресторани?

©Carl Bloch (1834-90) – In a Roman Osteria

Споконвіку у людей є деякі традиційні розваги, залишилися й донині. Наприклад, це підприємства, пов’язані з харчуванням. Людям подобаються такі заклади, як ресторан. Як з’явився цей термін? Щоб розібратися з цим питанням, треба звернути увагу на історію. Давайте спробуємо розібратися.

Значення слова:

Якщо перекласти з французької, то слово restaurer означає «кріпити», «відновити», «годувати». Це заклад, який займається:

  • приготуванням їжі та напоїв;
  • їх продажем.

Відвідувачі приходять сюди і їдять тут же.

Де з’явилися ресторани:

Прийнято вважати, що ресторани вперше з’явилися в Китаї в тринадцятому сторіччі. В місті Ханчжоу і з’явилося перше підприємство громадського харчування. Це місто було центром країни — як у політичному, так і в культурному, економічному сенсі. Тоді тут проживало більше мільйона жителів. Люди вже користувалися паперовими грошима, і розвинутою була культура гостинності. Дані фактори вплинули на те, що ресторанна сфера стала активно розвиватися. Вчені вважають, що предком ресторану був:

  • чайний будиночок;
  • таверна.

У цих закладах гостинні господарі шанували мандрівників, пропонуючи їжу і напої.

Західні країни:

На Заході ресторани почали виникати лише у вісімнадцятому сторіччі. Тут готували і подавали страви, які замовлялися відвідувачем. У наші дні найбільш найстаріший з європейських ресторанів – заклад під назвою «Собріно-де-Ботін». І зараз гості відвідують із задоволенням цей мадридський ресторан, внесений в Книгу рекордів Гіннеса. З’явився він у 1725 році.

А поняттям «ресторан» люди почали користуватися у Франції в 1765-му році. Засновником цього закладу став мешканець Парижа Буланже, що раніше займався приготуванням і продажем супів. Ну а в звичній нам формі заклад з’явилася в 1782-му році. Тут відвідувачам пропонувалися окремі столики, вони користувалися меню, а рознесенням страв займалися офіціанти. Тоді ж з’явився перший ресторан з літньою верандою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *