Як хороші фільми впливають на вибір породи вашої собаки

Про це розповіли біологи, проаналізувавши картотеку Американського клубу собаківництва та найпопулярніші фільми за участю псів.

Американський клуб собаківництва має одну з найбільших в світі баз даних по собакам. У цій організації стоїть «на облік» 65 млн собак. Інформацію про псів, зареєстрованих в цьому клубі, вчені зіставили з 87 найбільш популярними і комерційно успішними фільмами за участю «друга людини».

З’ясувалося, що мода на ту чи іншу породу безпосередньо залежить від того, скільки людина подивилося фільм в перші вихідні прокату.

Цікаво, що мода на певну породу після виходу фільму залишається незмінною протягом десяти років, а ще повністю корелює з тим, чи опинився фільм популярним чи ні.

Так, після виходу однієї з кінострічок, що входять в десятку найбільш улюблених глядачам, кількість придбаних псів тієї породи, яку показали в фільмі, збільшувалося до 800 тис. Після того, як в 1943 році на екрани вийшов знаменитий фільм «Лессі повертається додому», в картотеку клубу собаківництва потрапило на 40% більше собак породи коллі. А бобтейли після вийшов в 1959-му «Кудлатого пса» стали популярнішими аж у 100 разів.

Було виявлено і те, що в кінці минулого століття кореляція між успішними кінострічками і популярністю тієї чи іншої породи собак трохи ослабла. Вчені висунули припущення, що це може бути пов’язано з тим, що в 1940-х картин за участю псів було небагато, щорічно виходила всього одна така кінострічка. А ось до початку поточного сторіччя щороку на екрани випускається більше семи таких фільмів.

Дивно, що мода на ту чи іншу породу не корелює зі здоров’ям і темпераментом псів. За словами дослідників, такі важливі показники, як доброзичливий характер, довголіття чи мала схильність до спадкових захворювань, на популярність породи вплив не чинять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *