Як відучити дітей їсти фастфуд?

Фастфуд (швидка їжа) багатьом сучасним людям замінив головний прийом їжі в раціоні. Ми не встигаємо снідати, обідати і вечеряти, і на допомогу приходить швидке харчування, яке таїть в собі небезпеку у вигляді великого списку хімічних, ненатуральних речовин, а ще кілька зайвих кілограмів і негативну цінність для організму. За статистикою близько 10% українців щотижня забігають за піцою або жирним бургером, з них близько 7% – діти та підлітки.

Неприємні цифри, вірно?

І якщо доросла людина може відмовитися від шкідливої їжі на користь корисною, то дитина віддасть перевагу смачну і добре розрекламовану, популярну їжу, ніж своє здоров’я.

Сьогодні ми вирішили поговорити про цю проблему безпосередньо, закликати до відповідальності всіх батьків і нарешті відповісти на головне питання – як відучити дітей споживати фастфуд?

Діти починають копіювати своїх батьків вже з 3 років. Цей період – самий головний для формування дитячого «Я САМ». Саме з цього моменту у дитини формується модель “ідеального поведінки”, яка повністю відповідає поведінці людей, які його оточують, і в першу чергу, звичайно ж, його батьків.

7 найпоширеніших дорослих помилок:

  1. Заохочення дитини не корисною їжею. Дитина звикає до такої системи досить швидко і великим задоволенням і все частіше хоче їсти те, що йому дають, коли він веде себе добре. Це якась маленька перемога, в якій приз, найчастіше якась насолода, буде набагато важливіше, ніж схвальне слово батьків.
  2. Роздільне харчування. Хороший приклад заразливий – з дитиною це працює на всі 100%, тому що те, що їдять дорослі здається для нього чимось особливим і однозначно смачним. Снідайте і вечеряйте разом, але врахуйте, що ваш раціон повинен бути корисним і збалансованим, шкідливі продукти варто повністю прибрати з дому. Не змушуйте дитини їсти те, що самі не їсте.
  3. Одноманітний раціон. Корисно не означає одноманітно! На нашому порталі ви знайдете багато корисних і смачних рецептів для всієї родини. Тому не варто зупинятися на кашах і салатах. Пам’ятайте, що якщо кожен день готувати дитині одне і те ж, він буде хотіти їсти те, що готують вдома у інших, тому що заборонений плід завжди солодкий.
  4. Негарна їжа. Не забувайте, що діти, по більшій частині, люблять очима. Прикрашайте страви, придумайте цікаву подачу і незвичайну сервіровку, влаштовуйте тематичні вечері з рецептами з різних країн світу. До речі, спільне приготування страв може перетворитися в цікаву гру на цілий день.
  5. Вибір за дитину. Якщо при поході в ресторан або будинку ви завжди авторитетно вибираєте, що ваша дитина буде їсти, то в більш усвідомленому віці дитина почне вибирати все з точністю до навпаки. Навчіть його робити правильний вибір, але самостійно, ніколи не критикуйте і не забороняйте. Хорошою мотивацією стане ваш власний вибір і цікаві назви страв. До того ж, коли ваша дитина виросте і почне ходити в кафе з друзями, його вибір буде усвідомлено правильним, тому що харчові звички формуються вже до 14-15 років.
  6. Їжа, як свято. В США 11 травня святкують Національний день, коли можна їсти все, що хочеться. Справжнє «свято непослуху»! В цей день дітям дозволяється їсти все, що вони хочуть. Батьки дозволяють насолодитися забороненою їжею. Це призводить до того, що у дітей “шкідлива” їжа завідомо асоціюється зі святом і чимось, що приносить радість і задоволення. Те ж саме і з традиційними святами: День Народження, Новий Рік, кращі моменти життя пов’язані з смачною і не корисною їжею. Як цього уникнути? Готуйте не тільки в особливі дні, але і у звичайні вихідні. До речі, будь-які шкідливі атрибути свята, наприклад торт можна приготувати в корисному і не менш смачне варіанті. Шукайте рецепти на сайті nydmond.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *