Як уникнути зайвих витрат на свята?

Новий рік – час радості і веселощів, але для багатьох людей це ще й час, коли вони влазять у борги після того, як зроблені всі подарунки. Свята стрімко наближаються, і в цьому час буде витрачено дуже багато грошей, так що краще всього підготуватися до цього заздалегідь.

1. Визначте бюджет

Потрібно оцінити свій бюджет і точно визначитися з тим, яку суму ви готові витратити. Якщо не продумати цей момент, то в захопленні закуповуючи все вражаючі речі, які демонструють магазини, можна витратити занадто багато і влізти в борги, використовуючи кредити.

2. Використовуйте готівку

На святковий час краще забути про кредитні картки, оскільки роблячи покупки за їх допомогою, складно точно оцінювати те, скільки грошей вже витрачено. Якщо ви візьмете певну суму готівкою, то будете набагато більш чітко розуміти, скільки ще ви можете витратити. Знову ж позитивний момент – ви не зможете витратити більше, ніж у вас є, навіть якщо раптово відчуєте необхідність брати участь у всіх акціях, які люб’язно пропонують магазини.

3. Грайте в «таємного Санту»

Американська традиція під назвою «таємний Санта» надзвичайно ефективна, якщо вам потрібно зробити подарунки великій кількості друзів і родичів. Через те, що бюджет обмежений, у звичайній ситуації вам би довелося купити щось незначне для кожного з них, швидше сувеніри, ніж дійсно цікаві і корисні речі. Якщо заздалегідь домовитися з вашими близькими про те, хто кому дарує подарунок (зробивши це таємно, можна навіть використовувати жеребкування), можна зосередитися на даруванні подарунка комусь одному. Це в свою чергу призведе до того, що ви зможете витратитися на щось підходяще і отримати один, але гідний подарунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *