Як прищепити дитині охайність і акуратність?

Діти найчастіше, на відміну від дорослих, не звертають увагу, як вони виглядають з боку. Вмиватися, зачісуватися чистити зуби і не бруднити одяг – це суще покарання для малюків та їх батьків.

Експерти передачі “Все буде добре!” поділяться з вами секретами і хитрощами, як все-таки навчити ваше чадо бути порядним і охайним.

Миття рук

Прищепити звичку мити руки потрібно починати з того моменту, як ваш малюк лише навчився ходити. Таки чином, ви позбавите себе від стресу і клопоту в майбутньому, все відомо, що в ранньому віці дитина більш слухняний і пристосовуємо до певних ритуалів дня. Але часто батьки починають навчати своє чадо вже після 3-х років, тоді труднощів не минути, а капризи і відмовки вам гарантовані. І все-таки небажання мити ручки трапляється часто в будь-якому віці. Для того, щоб вирішити цю проблему, скористайтеся наступними порадами:

– Купіть різнобарвне мило різної форми (зайчики, ведмедики, качечки), це сподобається малюкам, і вона з радістю будуть вмиватися, знаю, що у ванні їх чекає якась тваринка.

– Сюрпризи у ванній: шукайте мотив, щоб дитина пішла у ванну. Це може бути гра в наклейки: або ви самі на одному й тому ж плиті клейте наклейки або давайте дитині самій потім наклеїти її. Можете кожен раз ставити на поличці іграшки, але не потрібно занадто захоплюватися сюрпризами, інакше дитина може звикнути до них і буде забувати, навіщо взагалі прийшов у ванну.

– Вішайте картинки-нагадування. Вони допоможуть малюкові пригадати про ритуал миття рук. Краще щоб картинки не були занадто барвисті, так як в цьому випадку інтерес може викликати сама картинка і бажання її зняти і пограти.

Розчісування

Діти не люблять розчісуватися, але насильно не можна змушувати малюка робити те, що йому не до душі. З досвіду багатьох батьків можна зробити висновок, що досягти цієї звички можна лише у вигляді гри. Варто також пам’ятати, що у дитини повинна бути своя гребінець. Варіанти тут можуть бути різні:

– Придумайте гру в “секрети”. Розчісуйте доньку і одночасно розповідайте якусь історію, вигадуйте секрети мами і доньки, важливо це робити в одному місці і в певній послідовності: вмилися, почистили зуби, а тепер – час секретів і розчісування!

– Гра в королеву. Якщо малюк не хоче підстригати чубок, його можна посадити на “трон”, зробивши його з подушок на стільці, наприклад. Скажіть йому, що перукарське крісло – це трон для короля чи королеви, і що вони повинні сидіти з високо піднятою головою.

– Виберіть зачіску, як у кумира. Залежно від віку дитини, таки і повинен бути кумир: який-небудь герой з улюбленого мультика, серіалу, або навіть один з дитячого саду або сусід.

Чистий одяг

Щоб дитина звикала стежити за охайністю, ви можете купити набір особистих предметів (носовичок, серветки) в різними цікавими зображеннями. Для дівчаток, наприклад – набір для леді, для хлопчиків – із зображенням улюбленого супер-героя.

Прищеплюйте звичку вибирати одяг самому і готувати її з вечора. Нехай дитина проявить фантазію і самостійність. Робіть це у формі гри.

Грайте в фотосесію. Особливо дієвий рада для дівчаток, які люблять вбиратися і коли їх хвалять. Тому відмінно спрацює вашу пропозицію сфотографуватися перед виходом з дому, а потім показати татові чи мамі, якими красивими ви ходили в школу.

Гра на перегонки – хто швидше переодягнеться. Старий як світ спосіб, але він працює! Діти люблять змагатися, а якщо в сім’ї є ще братик або сестричка – подвійно. З часом переодягання буде відпрацьовано до автоматизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *