Як правильно написати резюме?

Ти чудовий фахівець з досвідом роботи, володієш неабиякими знаннями і навичками, але коли відправляєш резюме, рідко чекає відповіді? Можливо, ти просто не вмієш себе правильно презентувати. Адже резюме це і є та сама перша презентація. Як створити його так, щоб саме на нього звернули увагу серед багатьох інших?

Покажи, що ти відповідаєш вакансії

Перше, що хоче зрозуміти роботодавець, дивлячись на листок резюмеце підходиш ти для заданої вакансії. Не варто переповнювати резюме непотрібною інформацією, це тільки породить багато зайвих питань. Тобто якщо ти влаштовуєшся працювати копірайтером, то минулий досвід роботи в торгівлі пиріжками навряд чи буде перевагою.
Ще: якщо ти сумніваєшся, писати про якийсь навику чи ні – значить, треба писати. У випадку з навичками, ніколи не знаєш, що ще в планах у роботодавця, тому краще вказати все, чим ти володієш.

Правильний обсяг резюме

Щоб потенційний роботодавець не втратив інтерес до твого резюме, навіть недогляд його до кінця, врахуй, що не варто розписувати власні достоїнства на багато сторінок. В ідеалі потрібно постаратися вмістити всю найважливішу інформацію в лист А4. Якщо твій досвід і навички настільки великі, що коротко переказати їх буде важко, тобі допоможуть деякі хитрощі:

– зменш шрифт до мінімально допустимого, але читабельною;

– структурується резюме. Наприклад, використовуючи таблицю для внесення інформації, ти не тільки зекономиш місце на аркуші, але і зробиш цю інформацію більш приємною для сприйняття роботодавцем;

– Відредагуйте відступи, абзаци і краю документа, вони також дозволять істотно заощадити місце.

Оптимальна структура резюме

Нюанси оформлення можуть бути самими різними, але є основна структура, якій так чи інакше варто дотримуватися. Ось основні пункти, які обов’язково повинні бути присутніми в резюме:

  • ПІБ, контактні дані, особиста інформація;
  • Мета і бажаний рівень заробітної плати (за бажанням);
  • Досвід роботи;
  • Освіта;
  • Професійні навички;
  • Додаткова інформація.

Звичайно ж, інформація в резюме повинна відповідати реальності, щоб у разі отримання посади не настало взаємне розчарування.

Звичайно ж, грамотність!

Зрозуміло, ніякої мови не може йти про гарну посади, якщо текст в резюме перенасичений граматичними помилками рівня п’ятого класу. Також неприпустимо вживати в резюме сленгові вислови і заумні метафори. Перед відправкою обов’язково перевір текст на наявність помилок.

Удачі тобі в пошуках роботи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *