Що робити, якщо болить зуб мудрості?

Деякі люди згадують пекельні болі під час прорізування останніх зубів, які називаються мудрими. Ростуть вони у всіх людей по-різному і в різному віці. Рідко який щасливчик може не помітити, коли у нього в роті з’явилося чотири нових зуба. Якщо і ти страждаєш від того, що стаєш “мудріше”, то ми розповімо тобі, що робити, якщо болить зуб мудрості.

Труднощі і причини

Хворобливість викликана труднощами під час прорізування зубів. Це пов’язано з тим, що там не існувало молочних зубків, а кістка під час росту вже сформована. Важко пробивається дорога, тому організм реагує болями, підвищенням температури, запаленням ясен. Крім того, зростає зуб мудрості довго, тому неприємні симптоми зберігаються на тривалий період. Але в такому випадку краще звернутися до стоматолога, адже запалення може торкнутися й інші органи.

Також при зростанні зуба мудрості підвищується ризик появи карієсу, гнійничкових запалень. Іноді ці зуби ростуть неправильно – в щоки, в інші зуби. Тому в проміжках скупчується їжа, розмножуються бактерії. Найчастіше їх видаляють. А ще зуб може не прорізатися, а рости всередині щелепи. Тоді людину мучать болі голови, горла, вуха. Необхідно негайно відвідати дантиста.

Знімаємо біль

Найкраще відвідати лікаря, щоб він розповів про заходи, які зменшать неприємні відчуття. Часом стоматолог допомагає зубчику вилізти назовні, видаляючи капюшон над ним і розсікаючи ясна.

Але широко застосовують і народні засоби. Наприклад, варто полоскати ротову порожнину антисептичним розчином: водою з содою і сіллю, відваром ромашки, дубової кори, шавлії, подорожника, календули. Процедура знімає запалення і зменшує біль, а також не дає бактеріям розмножуватися. Також можеш приготувати такий розчин:
чайну ложку спиртової настоянки календули змішай з 100 мл кип’яченої води. Полощи після їжі, між прийомами їжі.

Чайну ложку харчової соди розбав 100 мл теплої кип’яченої води і полощи рот через кожні три години.

Запам’ятай, що ні в якому разі не можна прогрівати хворобливу зону, а полоскати рот можна тільки засобом кімнатної температури.

Тепер ти знаєш, що робити, якщо болить зуб мудрості. Врахуй, що іноді народних коштів недостатньо, а якщо проблему не вирішити вчасно, то вона перетворюється на справжню катастрофу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *