Як правильно доглядати за собакою чи кішкою: рекомендації фахівців

Домашні собаки і кішки дарують своїм господарям незабутні моменти щастя, радості та домашнього затишку. Але щоб вихованець радував і дарував тепло і ласку своїм господарям довгі роки, необхідно правильно за ним доглядати і вчасно проводити всі необхідні профілактичні заходи.

Купуючи цуценя, необхідно подбати про його місце в будинку. Собаці слід відвести куточок далеко від джерел опалення, протягів і, найголовніше, не на проході! Підстилка для цуценяти повинна бути легкою і м’якою. Наволочки на ній рекомендується міняти не рідше одного разу на тиждень. Щоб привчити цуценя до свого місця, необхідно постійно промовляти: «Місце!», Саджаючи тварина на підстилку. Якщо собака знаходиться в приватному будинку, то не рекомендується постійно прив’язувати її. Робити це потрібно тільки в крайніх випадках.

Гуляти з подорослішим тваринам необхідно при будь-якій погоді і не менше двох разів за один день. Не потрібно переживати, що собака злякається вогкості, холоду, вітру, снігу. Спочатку прогулянка повинна тривати не більше 20 хвилин, але незабаром час разового вигулу собаки слід збільшити до однієї години. Під час прогулянки можна дозволяти собаці гавкати на перехожих, підбігати до дорослих і тим більше дітям. Також слід відучувати улюбленця брати що-небудь з чужих рук.

Здоров’я собаки немислимо без щоденного догляду за нею. Робиться це за допомогою спеціальної щітки для собак, гребінця і ножиць з тупими кінцями. Свого вихованця необхідно розчісувати щодня, пару раз на місяць підстригати стирчить шерсть між пальцями лап, підстригати сильно стирчать кігті. Ветеринари радять 3 рази на місяць зеленим чаєм промивати собаці очі, знезаражуючи їх.

Як правильно доглядати за собакою чи кішкою: рекомендації фахівців

Гуляти з твариною необхідно при будь-якій погоді і не менше двох разів на день.

І цуценя, і дорослу собаку необхідно регулярно годувати. Робити це потрібно по можливості в один і той же час. Цуценяті слід давати їжу часто, але невеликими порціями. Необхідно стежити, щоб його живіт не роздувався від їжі, оскільки може виникнути грижа. Собак у віці від 1-го до 2-х місяців бажано годувати до 6 разів вдень, віком від 2-х до 4-х місяців – 4 рази, від 4-х до 10-ти місяців – 3 рази. Вихованець віком від 10-ти місяців повинна харчуватися не більш 2-х разів на день.

Як правильно доглядати за собакою чи кішкою: рекомендації фахівців

Кошеня, як і цуценя, необхідно привчити до свого місця в будинку. На відміну від собак, кішки не ходять в туалет на вулицю, тому їх додатково необхідно привчати до лотка для випорожнень. Як і у випадку з собаками, кішкам потрібно забезпечити правильне і своєчасне харчування. Воно має бути раціональним і збалансованим. Перевагу краще віддавати натуральним продуктам, а не готовим кормів. До речі кажучи, це правило відноситься і до собак. Не рекомендується давати їм сухі готові дешеві корми.

Догляд як за кішками, так і за собаками полягає не тільки в підтримці здоров’я їх вовняного покриву, але й регулярного чищення вух і зубів. Для цього вихованцеві за допомогою спеціальних щіток потрібно регулярно чистити зуби, а також час від часу ватяними паличками обробляти вушка, видаляючи з них бруд і пил. І кішки, і собаки потребують своєчасних щеплення від тих чи інших недуг. Прищеплювати вихованців необхідно вже з раннього віку за рекомендаціями і календарем вашого ветеринара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *