Як кредити гроблять здоров’я і зводять людей з розуму

Кредити вже досить давно і міцно увійшли в наше життя, даючи нам можливість купувати бажане, при цьому не забуваючи і вимагати оплати, причому не тільки грошима.

1. Тривалий стрес.

Більшість кредитних позичальників впадають у стан тривалого стресу, якщо розуміють, що платити стає важче, причому стан тільки погіршується по мірі зростання їх кредитного портфеля (іпотека, машина, дача, ремонт, відпустка тощо). Люди стають більш дратівливими, легко виходять з себе. Починають сильно переживати з приводу можливого зниження зарплати або зміни курсу валют, не кажучи вже про звільнення. Такі люди постійно відчувають внутрішнє підсвідоме напруга.

2. Зіпсовані відносини в родині.

Кредити найчастіше беруться на кілька років, тому людина вже не пам’ятає, що саме стало причиною його нервового стану і шукає причини навколо себе, часто перекладаючи вину на рідних. Як наслідок, відносини з близькими псуються, частішають сварки і взаємне нерозуміння. Якщо той, хто взяв кредит один містить всю сім’ю, то він починає пред’являти претензії своїй другій половині, що він або вона занадто багато витрачає, а адже борг ще не виплачений! Діти звинувачуються в тому, що занадто багато і часто щось просять купити. Причому на дітей це впливає особливо сильно, можна часто почути фразу: «Ось тато виплатить всі кредити, тоді я куплю собі все що захочу!». Діти в таких сім’ях піддаються найсильнішому стресу.

Все це є спробою взяти кредит і поставити всі витрати під контроль і перекласти частину відповідальності за борг на близьких. Здебільшого сімей у результаті доводиться підпорядковувати своє життя заходам жорсткої економії, витрачати менше, ніж витрачали до отримання кредиту.

6 ознак того, що в тебе фінансові проблеми.

У випадку, коли заробляють обоє батьків, ситуація погіршується подвійно, тому що ні у одного з батьків немає ні часу ні бажання відноситься один до одного і до дітей з належним розумінням. Сім’я живе як на пороховій бочці, від платежу до платежу.

3. Зіпсовані відносини з друзями.

Люди, що мають проблеми з виплатами, намагаються уникати зустрічей в компаніях, так як це часто пов’язано з витратами, веди не скрізь тепер популярно просто випити горілки, прийшовши в гості один до одного. Багато хто віддає перевагу зустрічатися в кафе і ресторанах, тому закредитовані люди змушені ставати магістрами брехні і відмовок, щоб не витратити зайвого під час таких застіль. Просто сказати, що грошей немає, вважається ганьбою, тому придумуються більш пристойними приводами не відвідувати дружні зустрічі та дні народження. (Бабуся приїхала, діти хворіють, сінокіс на дачі розпочався і т.д.)

4. Зіпсовені фізичне здоров’я.

– Життя з постійним стресом без світла в кінці тунелю. Іпотека, наприклад, може перетворити життя на 10-40 років пекла.

Наш організм, що знаходиться в такій ситуації просто вже не може нормально відновлюватися. Підвищений рівень адреналіну в крові заважає працювати імунній системі, а значить всі бактерії і віруси починають атакувати нас з подвоєною силою.

5. Психіка входить в змінений стан.

– Людина в стані перенапруги не може адекватно реагувати на труднощі, перестає бути гнучким. Будь незапланована трудність виводить його з рівноваги, змушує сриваться. Таким чином він просто економить енергію, як в автомобілі, в якому паливо майже на нулі, намагається їхати якомога повільніше, щоб дотягнути до бензоколонки. Тільки на відміну від автомобіля, під час життя «в кредит» заправки попереду все немає і немає.

Як собі допомогти?

– Доведеться навчитися самостійно відновлювати свій організм. Потрібно припинити малювати собі похмурі сценарії чорного дня і почати відстежувати момент, коли ваш мозок почне робити такі прогнози на майбутнє. Необхідно сконцентруватися на поточному моменті, адже це і є ваше життя, а не те, що станеться післязавтра або через 5 років. Це не означає, що не потрібно нічого планувати, просто не потрібно на цьому зациклюватися.

– Треба вчитися розслаблятися, обов’язково випускати пар через фізичні навантаження. Не дозволяти стресу управляти свідомістю. Завжди пам’ятати, що кредит, це тільки частина життя, в якій є місце для безлічі різних позитивних моментів, які вже не повторяться ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *