Як працювати набагато ефективніше за допомогою календаря?

Ви впевнені, що список завдань на папері або в додатку – це кращий спосіб зробити все, що потрібно? Цей метод неідеальний і календар підійде для цих цілей набагато краще. Ось ще три серйозні причини планувати свій день в календарі.

Психологія push-повідомлень

Якщо ви коли-небудь пробували умовно-безкоштовні ігри на смартфоні, то знаєте, як ефективні можуть бути push-повідомлення. Оскільки головне завдання такої гри – витягнути з вас хоч трохи грошей, розробники додають спеціальні нагадування, щоб ви частіше поверталися у гру і врешті-решт купили якісь ресурси або досягнення. Повідомлення приходять вам кожен раз, коли «ви накопичили достатньо мани», «давно не перевіряли свою каменоломню», «у вас народилося два дракони». І це дуже добре працює, оскільки такі безкоштовні додатки збирають шалені суми грошей на продажах всередині гри.

Як точно підмітили в статті The Psychology Of Notifications на TechCrunch, push-повідомлення діють на нас так само, як дзвінок на собаку Павлова: формують умовний рефлекс.

Повідомлення налаштовують нас на певну реакцію. Так що, коли приходить чергове повідомлення, ми, не замислюючись, реагуємо на нього певним чином.

Ось чому повідомлення про справи в календарі стануть відмінним інструментом для підвищення продуктивності. Запланувавши що-небудь за допомогою календаря і задавши час нагадування, ви створюєте приватне push-повідомлення.

Відчуття обмеженості часу

Якщо ви періодично замислюєтеся про продуктивності і шукаєте спосіб збільшити її, то напевно чули про техніку Pomodoro. Якщо коротко, то це метод тайм-менеджменту, коли ви 25 хвилин займаєтеся однією справою, а потім 5 хвилин відпочиваєте. Після чотирьох таких сесій ви влаштовуєте собі відпочинок на 10 хвилин.

Є кілька причин, чому ця техніка відмінно працює, але в контексті цієї статті важлива одна з них, а саме почуття терміновості, яке народжує таймер. Помістивши в межах видимості прикольний наручний годинник і спостерігаючи за тим, як витікають хвилини, ви починаєте розуміти, як важливо кожну мить.

Планування справ за допомогою календаря має схожу дію. Коли ви отримуєте нагадування, починаєте працювати, усвідомлюючи, що у вас є дуже обмежена кількість часу на виконання цього завдання. Ви можете зробити її тільки зараз, а потім прийде нагадування про наступної задачі, і ви повинні будете перейти до її виконання.

Ви бачите наступні завдання і розумієте, що вони теж важливі і повинні бути виконані. Це допомагає вам не відкладати справи на потім і не розтягувати час їх виконання.

Комплексне описування завдання

Головна проблема списків справ – відсутність комплексного опису завдання, пріоритету і часу, який необхідно на її виконання. Звичайно, ви можете вказати час і пріоритет на листку поруч із завданням, але без візуального підкріплення у вигляді повідомлень це не буде діяти так добре. Так що ви, швидше за все, будете періодично замислюватися і заглядати в свій список справ, щоб з’ясувати, що робити далі.

А от якщо ви розподілите всі завдання по часу в календарі, у вас не залишиться таких питань. Ви ніколи не задумаєтеся, що робити далі. Один погляд на календар – і ви все знаєте.

Протягом наступного тижня спробуйте розпланувати кожен день в календарі і поставити нагадування для кожного завдання. Не плануйте справи в розумі, адже в календарі все набагато наочніше. Ви бачите, скільки часу у вас є і скільки завдань ви реально зможете виконати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *