Як поліпшити якість сну?

На допомогу завжди прийдуть прості поради і народні методи, здавалося б, сон – дуже проста річ. Але важливість повноцінного нічного відпочинку багато хто недооцінює. Будь-який лікар завжди радить вести правильний режим дня, де має бути місце повноцінному здоровому сну. Але що робити, якщо заснути не виходить не одну ніч поспіль, а видимих ​​причин на це немає?

1. Лягайте в один і той же час

Вирушаючи в ліжко строго в певний час, ви допомагаєте своєму мозку підготуватися до сну. У нього виникають стійкі асоціації між відпочинком і цим часом. Організуйте свої справи так, щоб закінчити їх до часу відходу до сну – це теж допоможе заспокоїтися і налаштуватися на сон.

2. Ніякої їжі на ніч

Якщо ви звикли лягати пізно, то швидше за все у вас ближче до ночі з’являється відчуття голоду. Протівьтесь цьому бажанню і не їжте на ніч нічого, особливо фаст-фуду, принаймні за 5 годин до сну. Жирна важка їжа не дасть вам заснути.

3. Влаштуйтеся зручніше

Якість подушок, ковдр і постільної білизни має величезне значення для гарного сну. Не економте на цьому. Спіть на тому, на чому вам максимально комфортно і затишно.

4. Пийте трав’яний чай

Трав’яні чаї чудово борються з безсонням. Вибирайте той, що не містить кофеїну і володіє заспокійливим ефектом. Наприклад, ромашковий. Зараз у магазинах та аптеках є безліч заспокійливих трав’яних чаїв з суміші самих різних трав. Тому досить легко вибрати той, що вам припаде до смаку, навіть якщо раніше ви не відносили себе до любителів такого чаю.

5. Вимкніть всі гаджети

Лягаючи в ліжко, постарайтеся обійтися без високотехнологічних досягнень людства. У спальні не місце телевізорів, комп’ютерів і навіть мобільних телефонів. Коли ви лежите з безсонням, навіть вимкнені гаджети відволікають вас від сну.

6. Прийміть вечірню ванну

Як і у випадку з трав’яними чаями, зараз великий вибір різних солей, піни, трав для прийняття ванни із заспокійливим ефектом, які допоможуть заснути і поліпшать якість сну. Ванна повинна бути не гарячою, а теплою. Читайте також: Як подолати безсоння в спеку

7. Білий шум

Не потрібно створювати під час сну абсолютної тиші, щоб не прокидатися від найменшого шереху. Заспокійлива музика, звуки природи створять ненав’язливий спокійний фон перед сном. А під час сну допоможе так званий «білий шум», тобто тихий постійний звук – вентилятора, далекого шуму дороги. Є навіть спеціальні прилади і додатки, що створюють «білий шум»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *