Як пізнати себе?

Що таке реальність? Чи існує вона? Або люди проектують власний світ, заснований на їх особистих переконаннях? Але як дізнатися, чи правильні вони?

Навколо нас – ілюзії, вони всюди і ми, найчастіше, нерідко помиляємося, покладаючись на певні переконання, що стосуються навколишнього світу, або питань власного “я”, тобто самоідентифікацій. Часто ми самі підживляють один одного такими ілюзіями, як «я – духовна істота», «я – людина».

Як же нам позбутися цих ілюзій і побачити справжню істину?

Мабуть, для того щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку пізнати себе. Запитайте себе «Хто я?». Відповівши, все ілюзій відразу розсипаються і зникають, бо нашому розуму потрібна якась опора, яка не дасть нам провалитися крізь цей самообман, а пізнавши себе, і сказавши собі «Це я!», Ця опора відразу з’являється. Правда часто ця опора є не міцною.

Давайте спробуємо розібрати, як асоціюють себе люди:

Власне тіло. «Я є тіло». Логічним буде задати питання: Що їм рухає, і хто ним керує? Хто ставить таке твердження? Хто отримує ті сигнали, що нами рухають?

Внутрішній стан, статус у суспільстві. «Я – професор», «Я – дух», «Я – бажання». Але якщо відняти ці асоціацій, що від вас залишиться?

Свідоме стан. Внутрішнє я, наприклад, «Я є мої мрії». Але якщо у вас немає мрії, то значить, вас немає, і ви не існуєте? Тоді хто управляє вашою свідомістю?

Також є безліч людей, які говорять про себе, як про «тонке тіло». Душа, дух або астральне тіло. До цієї категорій відносяться люди, які займаються духовною практикою. Нахапавшись всіляких понять, вони стверджують: «Я – це моя душа».

Як пізнати себе?

З усього цього можна вловити загальну суть. Говорячи про те, що ж таке «Я» («Я – це душа»), вже існує те, що називає себе душею. Так можна міркувати практично про будь тверджень, які наведені вище.

Є й інші різновиди ілюзій, які пов’язані з розумінням навколишнього світу в цілому. Наприклад, соціальна переконаність: «Все брешуть», «Ми всі – дружна сім’я», «Кругом вороги». Але чому люди так вирішують? Ці переконання були впроваджені якоїсь людини в дитинстві, і йому від них складно відмовитися, або навіть він не бажає від них відмовлятися, тому що так прийнято міркувати в його соціальному середовищі.

Можна сказати, що наші переконання – це світ, в якому ми живемо. Світ, насправді, не є таким, яким ми звикли його бачити. Малюючи зображення реальності, ми не бачимо безліч деталей, що, в кінцевому рахунку, впливає на всю картину в цілому.

Як же побачити повну картину?

Ми, як спостерігачі, самі фіксуємо світ. Тому наша задача, помітити це «Я», «Спостерігача».

Під час медитацій, запитаєте «Хто Я?».

Пам’ятайте, ви можете відповісти на це питання, як вважаєте за потрібне: образами, картинками, блукаючими думками, вербальним відповіддю і т.д. Головне зрозуміти одну річ: якщо мається спостерігач і спостережуване (наша відповідь), значить, я не є піднаглядним. І тоді ми усвідомлюємо: «ми є, але це не я, так хто ж я?». Потім, все повторюється заново і потрібно чекати прихожого відповіді.

Як пізнати себе?

Під час медитирования, Ви поринете в кілька рівнів стану:

1. Рівень неспокійного мислення. Кожен образ чи думку можуть часто змінюватися. Кожен цикл медитацій триває не більше 5 секунд.

2. Рівень розуму. Повільні думки. Тут може мати місце внутрішній діалог. Один цикл триває до 5 хвилин.

3. Рівень сверхсознания. Абстрактні відповіді. Частота думок не змінюється, а відповіді нагадують сновидіння.

4. Рівень Я. Ви усвідомлюєте присутність. Є тільки спостерігач, яка не спостерігає нічого (спостерігати за самим собою неможливо).

Мінімальний час для медитирования 20 хвилин, але рекомендується медитувати більше 2 годин, т.к. це важливий духовний досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *