Як підготуватися до важкої розмови: 5 правил

Вам належить складна і неприємна бесіда. Наприклад, якийсь співробітник погано пройшов атестацію, і вам треба йому про це повідомити. Або вам потрібно розібратися з особистим конфліктом, який напружує весь офіс.

Ви розумієте, що потрібно заздалегідь продумати всю бесіду, але проблема не в тому, що ви не приділяєте їй уваги. Навпаки, ви все думаєте і думаєте про цю бесіду. Просто ви думаєте не найбільш продуктивним чином.

“Ми завжди думаємо про найгіршому сценарії, – говорить Марша Рейнольдс, організаційний психолог і автор книги The Discomfort Zone: How Leaders Turn Difficult Conversations Into Breakthroughs. – Це таке захисний пристрій у нас в голові”. Однак, каже вона, лідер задає емоційний тон, і якщо ви підходите до розмови з відчуттям тривоги, “ви задаєте дійсно жахливий сценарій“.

Ось більш правильний підхід:

1. Зосередьтеся на іншій людині

Не думайте про те, чого хочеться вам. Запитайте себе: “А що буде корисніше всього для нього або для неї?” Ми часто знаємо наслідки нашої поведінки, але не знаємо, як їх змінити. Підійдіть до розмови з позиції людини, яка може допомогти іншому домагатися більшого від колег – або, принаймні, не викликати у них відрази.

2. Обміркуйте перші слова

Початок вкрай важливо, і не захоплюйтеся традиційної “сендвічнимі” моделлю: комплімент-критика-комплімент. Це звучить жахливо нещиро. Краще заговорити про те, чим ви можете допомогти.

3. Потренируйтесь вголос заздалегідь

Коли ми промовляємо свої аргументи в голові, вони звучать не так, як в реальності. Потрібно тренуватися вголос, щоб ваш мозок чув, як ви говорите. Ви ж не хочете щулитися від незручності, кажучи якісь неприємні слова. Попрактикуйтесь в машині по дорозі на роботу, поки ці слова не почнуть даватися вам легко.

4. Попросіть про допомогу колегу

Можна не вдаватися в конфіденційні деталі, але все ж розіграти можливі сценарії з колегою, який щось подібне вже проходив. Це може допомогти вам обміркувати можливі заперечення. Інколи під час важких розмов люди встають в глуху оборону, і таке тренування зміцнить вашу впевненість у тому, що ви зможете зберігати спокій.

5. Не бійтеся своїх емоцій

Важкі розмови можуть стати поворотними точками в кар’єрі. Вони будуть некомфортними, але це-то й непогано. Сильні емоції вмуровують в наш мозок більш міцні уроки, ніж коли з нами просто хтось ділиться інформацією. Такий підхід до складних розмовам підвищує шанс, що після них обидві сторони стануть сильнішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *