Як навчитися фільтрувати непотрібну інформацію?

Стало відомо, коли мозок перестає фільтрувати непотрібну інформацію. З віком люди набагато більшою мірою сприймають дані, – у разі отримання їх у візуальній формі.
Це відбувається тому, що з віком мозок втрачає здатність відкидати непотрібну, неважливу в даний момент зорову інформацію. Тому вся вона, без належної фільтрації, засвоюється. Коли люди вивчають щось нове, завжди існує ризик витіснення вже зберігаються в мозку даних і заміни їх менш важливими. Щоб цього уникнути спрацьовує захисна реакція – мозок відсіває все буденне і несуттєву інформацію. Таку здатність має лише стабільне свідомість, менш характерне для літнього віку.

В експерименті двом групам учасників – у віці 19-30 та 67-79 років – демонстрували довільне поєднання букв і однієї цифри. Запам’ятовувати просили тільки цифру. При цьому фоном для завдання служили хаотично або впорядковано рухаються точки. У групі літніх людей фону приділяли набагато більше уваги і запам’ятовували частіше, ніж молоді люди.

Один з авторів роботи, Такео Ватанабе, переконаний, що отримана закономірність справедлива і для інших галузей життя: здатність фільтрувати непотрібну в даний момент інформацію важлива при будь-якому вигляді навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *