Як легко запам’ятовувати дуже важкі паролі будь-якої складності

Всі ми знаємо, що добре мати паролі, що складаються з великих і малих літер, цифр, та спеціальних символів. Також всі ми знаємо, що добре мати різні паролі для кожного сайту, і що головною причиною, чому ми так не робимо, є складність їх запам’ятовування.

Однак у вас немає потреби запам’ятовувати безліч пароліввам досить запам’ятати один набір правил, який дозволить швидко згадати свій пароль до будь-якого сайту. Ось що для цього буде потрібно.

1. Запам’ятайте список слів, відповідних буквах алфавіту

Це здається складним завданням, однак насправді це досить просто. Через тиждень ви зможете згадати їх все без будь-яких проблем. Візьмемо для прикладу паролі на латиниці, і, відповідно, англійський алфавіт, що складається з 26 букв. Запам’ятати 26 випадкових слів достатньо складно, однак розташування їх в алфавітному порядку змусить мозок повірити, що вони мають структуру, а структури досить легко запам’ятовуються.

Приклад:

aardvark, bear, camel, duck, elephant, fox, giraffe, hamster і так далі…

2. Змініть слова так, щоб вони були неповними

Використовувати повні слова – це погана ідея, оскільки однією з хакерських стратегій є якраз перебір за словником. Є безліч способів трансформувати словапоміняти місцями деякі букви, прибрати всі голосні, і так далі. В даному прикладі ми залишимо від слів тільки три перших літери, щоб спростити розуміння технології.

Приклад:

aar, bea, cam, duc, ele, fox, gir, ham…

3. Замініть букви в назві потрібного вам сайту

Використовуйте неочевидний патерн. В даному прикладі ми використовуємо перші чотири букви назви сайту, але в зворотному порядку. Прикладом буде сайт неіснуючий сайт cabernet.com Чотири літери його назви ebac трансформуються в:

elebeaaarcam

4. Додайте якісь правила для заголовних букв, цифр і спеціальних символів

У нас на руках вже є вельми непоганий пароль, тому ми можемо використовувати не надто складні правила, які можна швидко застосувати.

В даному прикладі ми:

– Зробимо першу і останню згідну прописної;

– В середині слова вставимо 858 якщо сайт знаходиться в домені .com, і 636, якщо він знаходиться в будь-якому іншому. (Для цього ми візьмемо легко запам’ятовується число 747 і збільшимо або зменшимо його на одну цифру);

– Наприкінці слова ми додамо % $ # (це спеціальні символи, розташовані на клавішах 543), якщо назва сайту починається з голосної, і # $% (ті ж самі символи у зворотному порядку), якщо вона починається з приголосної.

Тепер наш пароль виглядає так:

eLebea858arcaM # $%

Це надзвичайно криптостійкий пароль, і його великою перевагою є те, що якщо зловмисники якимось чином знайдуть уразливість на потрібному вам сайті, вони не отримають всі інші ваші паролі або простий спосіб їх обчислення.

Для застосування цього методу потрібно якийсь ментальне зусилля – але в обмін ви отримаєте високий рівень безпеки. І в реальності, обсяг необхідних зусиль не так великий – наш мозок дуже гарний у запам’ятовуванні і застосуванні повторюваних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *