Як думають генії: 12 правил життя Стівена Хокінга

Стівен Хокінг – не тільки один з найвидатніших фізиків сучасності. Завдяки йому тисячі звичайних людей дізналися і полюбили фізику, адже він постарався розповісти про її відкриттях так, щоб це зрозуміла кожна. Уже майже півстоліття він тяжко хворіє. Бічний аміотрофічний склероз розпочався у вченого, коли йому був 21 рік. Хвороба не завадила Хокінгу займатися наукою, подорожувати по всьому світу, двічі одружитися і навіть зніматися в серіалах. Пропонуємо 12 правил життя, які Хокінг сформулював в різний час в інтерв’ю, есе та книгах.

Про інвалідність

Моя порада іншим людям з обмеженими можливостями – концентруйтеся на тих речах, які ваша хвороба дозволяє вам робити добре, і не шкодуйте про те, чому вона заважає. Не обмежуйте дух через те, що обмежені можливості тіла.

Звичайно, через мого стану мені потрібна допомога. Але я завжди намагався пересилити ці обмеження і жити настільки повним життям, наскільки це можливо. Я пушетествовал по всьому світу, від Антарктики до області з нульовою гравітацією (у 2007 році Хокінг зробив політ в невагомості на спеціальному літаку).

Які забавні дивацтва геніїв?

Про пріоритети

Моя мета – проста. Отримати повне розуміння всесвіту, чому вона така, яка є, і чому вона взагалі існує.

Про вільну волю

Я помітив, що навіть люди, які стверджують, що все – визначено, і що нам ніяк цього змінити, озираються по сторонах, перш ніж перетнути дорогу.

Про гумор

Життя було б трагічною, якби не була такою кумедною.

Про свій IQ

Поняття не маю, який у мене IQ. Ті, хто хвалиться своїм IQ – лузери.

Про те, над чим він розмірковує цілий день

Про жінок, вони – абсолютна загадка.

Про те, чому він пише для звичайних людей

Я доклав багато зусиль, щоб написати «Коротку історію часу», в той час я сильно хворів пневмонією. Тому що, як мені здається, вченим важливо пояснювати свою роботу, особливо, якщо це пов’язано з космосом. Зараз фізика відповідає на багато питань, які колись звертали до релігії.

Про цінність теорії струн

Коли ми отримаємо повне розуміння теорії струн, ми зрозуміємо, як зароджувалася всесвіт. Це не сильно позначиться на нашому повсякденному житті, але все ж важливо розуміти, де наші витоки, і чого нам очікувати, досліджуючи космос.

Про здоров’я

Коли мені поставили діагноз, мені залишили два роки життя. Зараз мені 45 і в мене справи дуже навіть непогано.

Про Бога

Бог, можливо, й існує, але наука може пояснити Всесвіт без необхідності вигадувати творця.

Про те, як долати труднощі в роботі

Нічого немає хорошого в тому, щоб злитися, якщо ви застрягли. Я в таких випадках продовжую думати над проблемою, але працюю над чимось ще. Іноді проходять роки, перш ніж мені відкривається шлях вперед. У випадку з темою втрати інформації в чорних дірах пройшло 29 років, перш ніж це сталося.

Рада трьом своїм дітям

По-перше, пам’ятайте дивитися вгору, на зірки, а не собі під ноги. По-друге, ніколи не припиняйте працювати. Праця дає вашому житті сенс і мета, життя спорожніє без заняття. По-третє, якщо вам пощастить знайти любов, ніколи від неї не відмовляйтеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *