Як дожити до 256 років: реальна історія китайського збирача трав

Прошу вибачення за нескромне питання, але як ви думаєте, скільки ви проживете? Кому я тільки не ставив це питання, але майже завжди люди схилялися до того, що хочуть прожити до 80, а краще до ста років. Звичайно, були песимісти (в меншості) і пофігісти (вже більше), які мені прямо заявляли, що не планують дотягнути навіть до пенсії, так як беруть від життя все і щосили курять (п’ють, обжираються, лінуються, часто хворіють, пропалюють життя і так далі). Але в цілому я в черговий раз отримав підтвердження головного закону людської природи – незалежно від якості життя всі ми хочемо прожити якомога довше.

З нашими бажаннями все зрозуміло : якби термін нашого життя залежав від нашого хотіння, то ми б жили вічно. Але що про це говорять вчені?

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я на 2011 рік, середня тривалість життя для чоловіків становить 68 років, а для жінок – 72 роки, і ці цифри з року в рік зростають. У середньому по країнах найдовше живуть японці, французи і жителі Сінгапуру (81-82 роки), менше всіх – жителі найбідніших африканських країн типу Зімбабве, Анголи і Свазіленду (32-40 років). Росія займає місце десь в середині з цифрою в 69 років.

Як не дивно, але в наше століття інформаційних технологій і великих наукових відкриттів у дослідників ще немає повного і єдиного розуміння механізмів руйнування організму з віком. Вікіпедія розповідає як мінімум про дев’ять теоріях, які намагаються підвести під старіння наукову основу. Однак наука робить великі успіхи в дослідженнях по збільшенню тривалості життя, і вже в найближчому майбутньому ми зможемо жити значно довше. А може, й ні – з кожним століттям людство стає все більш агресивним і марнотратним, і якісь довгострокові прогнози я б робити не став.

Але не будемо про сумне. Я завів вся ця розмова про старіння через те, що днями прочитав про один дивовижну людину. Його звали Лі Цзин-Юн ( Li Ching Yuen ), і прожив він усього лише 256 років!

Народився цей унікальний довгожитель в китайській провінції Сичуань в 1677 році і все своє життя присвятив одному ремеслу – збору, обробки та продажу лікувальних трав. Разом з цим він активно вивчав методи, що дозволяють продовжити термін життя, і для себе розробив спеціальну дієту і систему тренувань. Свого часу Лі Цзин-Юн був відомим фахівцем, мав безліч учнів, і до його послуг неодноразово вдавалися багато вищі військові і державні чини. Китайський уряд не раз нагороджував нашого героя як довгожителя, чому є документальні підтвердження, датовані 1827 роком (150 – річчя) та 1877 роком (200 – річчя). Помер Лі в 1933 році своєю смертю на батьківщині, куди повернувся після майже двох століть подорожей по всьому Китаю.

Так що ж дозволило Лі Цзин-Юну настільки збільшити термін свого життя в порівнянні з оточуючими? Сам він на це питання якось раз відповів так:

Потрібно тримати серце в спокої, сидіти як черепаха, прогулюватися як голуб і спати як собака.

Один з його учнів розповідав легенду, ніби у віці 130 років Лі зустрівся з відлюдником, вік якого був близько 500 років, і провів з ним якийсь час, навчаючись його практикам і переймаючи досвід. Той навчив Лі бойовому мистецтву багуачжан, спеціальним дихальним технікам, звукам і рухам китайської медицини цигун, а так же дав ряд рекомендацій по харчуванню. Протягом наступних 120 з хвостиком років Лі Цзин-Юн щодня і виконував усі ці вправи, і харчувався, згідно власній дієті, тільки рисової юшкою і відварами своїх трав. Сам Лі, за словами учнів, стверджував, що саме ці два фактори дозволили йому досягти такого рекордного довголіття.

Ну і, зрозуміло, протягом всіх 256 років він займався не тільки медициною і оздоровчими практиками : відомо, що він залишив більше 180 нащадків, переживши не тільки онуків, а й правнуків з праправнуками, а так само 24 рази одружувався, таким чином, переживши 23 своїх дружин.

Отже, для чого я тут все це розповідаю? Історія Лі Цзин-Юна – черговий приклад того, як потрібно ставитися до свого здоров’я для того, щоб прожити довге і щасливе життя. По суті, Лі впровадив у своє життя і неухильно дотримувався три головних принципи здорового життя, про які я так часто пишу на сторінках цього блогу:

1 принцип – вести активний спосіб життя. Звичайно, у Лі була своя спеціальна методика фізичних і дихальних вправ, кажуть, він навіть створив свій стиль «Багуачжан Дев’яти Драконів». Але ми живемо не в Китаї, і ніхто не заважає нам займатися будь-якими іншими зміцнюючими і загальнооздоровчі практиками. Головне, змусити себе цим займатися, і робити це регулярно.

2 принцип – максимально натуральне і здорове харчування. Лі Цзин Юн прожив так довго почасти через те, що їв тільки просту і натуральну рослинну їжу. Завдяки цьому йому вдавалося уникнути захворювань і забруднення організму токсинами і шлаками, притаманного більшості продуктів, які вживаємо в їжу ми.

3 принцип – спокій і ясність розуму. Лі прожив довге життя, насичену різноманітними подіями, але зумів уберегти свою нервову систему від стресів і негативних емоцій, таких як образи, заздрість і агресія.

А тепер питання до вас: до скількох років ви хотіли б прожити, і робите ви що-небудь для цього?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *