Як добре прожити без грошей

За допомогою грошей ми можемо купити все, що ми хочемо, але через них ми не бачимо, що потрібно нам набагато менше.

Людям, про які ми розповімо вам сьогодні, фінансова криза не перешкода. Їх не цікавить підвищення цін на продукти, падіння курсу рубля і навіть оплата комунальних платежів. Все тому що вони живуть зовсім без грошей.

Як їм це вдалося? Вони не ведуть аморальний спосіб життя, а є звичайними людьми, які колись народилися в одному з великих міст світу. Про них пишуть книги і знімають фільми. Кожен з них упевнений в тому, що після відмови від грошей з’являється новий несподіваний погляд на світ.

Про гроші з точки зору мавпи.

Отже, ось ці герої, які не побоялися “піти проти системи”:

Марк Бойл, 34 роки, Ірландія

Як добре прожити без грошей

Марк прийшов до висновку, що «гроші віддаляють нас від дій». На нього дуже вплинула документальний фільм про Махатма Ганді та його судження про те, що «людина повинна сама стати тією зміною, яку він хоче бачити в світі».

У 2001-му разом з другом він створив власний проект – спільнота «Freeconomy». Це спільнота налічує сьогодні понад 25 тисяч осіб з усього світу, які обмінюються своїм досвідом у рамках проекту “Людина без грошей. Прожити рік без грошей.

Марк перебрався жити в автофургон, який припаркований недалеко від ферми. Там він тричі на тиждень працює безкоштовно, вирощуючи овочі.

Марк надає послуги в обмін на речі, що дає кошти на інтернет та дрібні витрати. Він веде власний блог і колонку в популярній газеті, де розповідає, як практично без грошей будувати будинки і подорожувати. Про свій досвід він написав книгу.

Деніел “Суело” Джеймс Шеллабаргер, 52 роки, Америка

Як добре прожити без грошей

Деніел став шукати нові цінності після духовної кризи. Звільнився з роботи, подорожував автостопом, поневірявся по Індії, прийняв буддизм. Восени 2000-го залишив всю готівку в телефонній будці і з тих пір не витратив і не заробив ні єдиного долара.

В основному він живе в печері поруч з містом Моаб штату Юта, але часто кочує, ночуючи в полях, садах, парках, покинутих будинках, сараях або на фермах. Харчується тим, що знайде: пашею, спійманої рибою, збитими на дорозі тваринами, залишками в ресторанах, відходами зі сміттєвих контейнерів. У його раціон входять жуки, коники, мурахи, терміти, змії, ящірки, голуби, білки.

У Деніела немає дружини і дітей, зате є батьки, близькі та друзі, він часто подорожує в компанії автостопом або на велосипеді, доглядає за порожніми будинками знайомих в їх відсутність. Дотримується філософії фріганів: брати те, що вільно дають люди або навколишнє середовище. Деніел не закликає всіх жити, як він, але активно пропагує Moneyless World (Світ без грошей) в особистому блозі і на сайті, завдяки яким у нього чимало послідовників. У 2012 році вийшла книга про життя і філософії Деніела Суело «Людина, яка кинув гроші».

Хайдемарі Швермер, 71 рік, Німеччина

Хайдемарі живе без грошей майже 20 років. Раніше вона працювала шкільним учителем, потім вивчилася на психотерапевта, виростила двох доньок. У 1994 році, работаяпсіхотерапевтом в Дортмунді, Швермер помітила, що багато проблем її пацієнтів були пов’язані з грошима.

Вона придумала мережа обміну «Давай і бери», закликаючи людей взаємно допомагати один одному і мінятися речами. У 1996 році вона роздала все майно, покинула знімну квартиру і відправилася кочувати з маленьким валізою на коліщатках.

З тих пір вона живе за рахунок доброти оточуючих людей: перехожі дарують їй окуляри, мобільники, шкарпетки, доктор безкоштовно дає ліки, нічліг надають друзі або люди, які потребують нагляді за порожнім будинком. У відповідь дає консультації в галузі психіатрії, миє вікна, допомагає по господарству. Її модель життя без грошей набула особливої ​​популярності в період фінансових криз: люди з усієї Європи слухали її лекції, читали книги. Німкеня стала героїнею документального фільму і написала автобіографію «Експеримент грошей з неба. Моє життя без грошей», яку переклали і на українську мову.

Сергію Баловін, 30 років, Воронеж

В рамках експерименту в кінці 2012-го Сергій затіяв проект «Натуральний обмін», і з тих пір гроші у нього з’являються дуже рідко. Художник малює портрети різних людей, а ті натомість дарують йому все, що можуть: один – сніданок в кафе, інший – мобільний телефон, третій – квиток на літак.

Народився Сергій у Воронежі, але незабаром переїхав звідти до Китаю, де живе півроку, а решту часу подорожує по світу без гроша в кишені. За 1,5 року художник об’їхав 36 країн, побував в Європі, Азії і Південній Америці. Їжа, житло, транспорт, квитки в музеї та навіть одяг – все це Сергій отримував в обмін на портрети від незнайомих людей. Він стверджує, що йому не просто вистачає на життя, але навіть доводиться передаровувати речі.

Його проект «Кругосветка без гаманця» стала продовженням «Натурального обміну», який художник веде вже три роки: за цей час він намалював близько 5000 осіб і отримав ще більше різноманітних подарунків. Сергій веде свій блог “безбідну без грошей.

Томі Астікайнен, 52 роки, Фінляндія

Він займався тренінгами в області організації і управління і вів семінари в різних країнах. Вперше він спробував обходитися без грошей в 2009 році у віці 28 років. Експеримент йому сподобався і переріс у стиль життя: з липня 2010 року Томі подорожує без гроша в кишені по Європі, Центральній і Південній Америці зі своєю дівчиною, розповідаючи про пригоди в блозі і книгах.

Його стиль життя – автостоп, Фриганізм і загальна любов: чим більше віддаєш людям, тим більше Всесвіт піклується про тебе. Томі поширює свої книги абсолютно безкоштовно, переконуючи людей ламати систему і створювати ідеальне суспільство, засноване на співпраці і безкорисливість.

“Ми народилися в безгрошовому світі. Грошей ніде не існувало в природі. Це просто угода між людьми. Це неприродно і перестає існувати без нас. Необхідно почати будувати відносини заново: чи не очікувати нічого натомість, коли ви допомагаєте іншим. Утопія припускати, що ми можемо експлуатувати цю планету і один одного, як ми робимо це зараз, без серйозних наслідків”.

P.S. І пам’ятайте, всього лише змінюючи своє споживання – ми разом змінюємо світ! © NydMond

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *