Вся правда про Титанік

Будівництво “Титаніка” почалося 31 березня 1909 суднобудівною компанією «Харланд енд Вольф» в Белфасті, в Ірландії, а на воду спущено 31 травня 1911. Непотоплюваність і надійність “Титаніка” забезпечували 15 водонепроникних перегородок в трюмі, що створюють 16 водонепроникних відсіків.Пару перших днів подорожі минули для корабля більш ніж успішно успішно, корабель був переповнений шиком і лоском, нічого не віщувало біди, в океані був повний штиль, що зраджувало команді ще більшу впевненість в тому що їм нема про що хвилюватися.

Вся правда про Титанік

У ніч на 14 квітня море зберігало спокій, але час від часу видно було айсберги. Вони ні краплі не бентежили капітана… Майже в 12 ночі з спостережного пункту сповістили, що прямо по курсу айсберг! Що було далі з екіпажем та пасажирами знають усі. “Непотоплюваний” Титанік не зміг протистояти водної стихії і повільно, але впевнено пішов на дно. Безліч чинників обернулося в цей день проти знаменитого корабля.

Вся правда про Титанік

Офіційний висновок комісії яка досліджувала цю катастрофу, зробили висновки про те, що сталь, яку використовували для обшивки корпусу “Титаніка”, була досить низької якості, це робило її ламкою при низьких температурах. Якби застосували обшивку з якісної, сталі з дуже низьким вмістом сірки, вона б в істотно пом’якшила силу удару. Можливо, в такому випадку «Титанік» можна було б врятувати або, хоча б, це дозволило б йому залишався б на плаву в плині часу необхідного для порятунку. Навіть незважаючи на попередження про айсберги, капітан не знизив швидкість і не подумав змінити маршрут, так він був упевнений в непотоплюваності корабля.

Вся правда про Титанік

Капітан не виконав належним чином свої обов’язки і не простежив за тим, щоб всі шлюпки були заповнені людьми. В результаті врятувалося маленька кількість людей. На кораблі також не виявилося червоних рятувальних ракет, що сигналізують про те, що трапилося лихо. Впевненість у міці непотоплюваності корабля була така висока, що нікому навіть в голову не прийшло обладнати Титанік цими ракетами. Сімдесят три роки пролежав корабель в своїй глибокій підводного могилі як одне з незліченних свідоцтв людської безпечності. Слово “Титанік” стало синонімом приречених на невдачу авантюр, героїзму, боягузтва, потрясінь і пригод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *