Вплив порнографії на організм людини

Час сексуальних революцій ще не пройшло. Воно, власне, тільки починається на території колишнього «соціалістичного табору». І основну роль у цих «революційних діях» надає порнографія і еротика. В Україні навіть ввели посилений контроль за еротичними сюжетами, приписуючи до них великих майстрів живопису середньовіччя. Та й в Україні поборників пуританських звичаїв чимало, оскільки багато сучасні жителі цих держав – «зроблені в СРСР», де і сексу-то не було.

З початком перебудови до нас лавиною стали валитися різні «кінушкі» з сумнівними сюжетами, але зате з відвертими сценами. Останнім часом спостерігається «зворотний трансфер», тобто фільми «місцевого розливу» активно проштовхують на Захід. Але що несуть ці взаємні реверанси нашим користувачам і західним? Про мораль і звичаї вже сказано-переказано. Але є ще й деякі фізіологічні аспекти, які не можуть бути враховані в силу просто не знання процесів. Адже не всі замислюються про те, як впливають перегляди порно і зйомка в таких сюжетах? Скоріше навіть мало хто про це думають. Оскільки свідомість у такі моменти вимикається, вірніше – витісняється тваринними інстинктами.

З цієї позиції варто провести чітку межу між матеріалами еротичного та порнографічного змісту. У багатьох книгах, фільмах і т.д. згадуються «постільні сцени», але сам процес не акцентується. Говорити в даному випадку про порнографію не доводитися, оскільки навіть вид оголеного тіла не можна вважати «порно», якщо це красиво. Чи можна вважати порнографією картини середньовічних майстрів або Венеру Мілоську? Навряд чи кому то це прийде в голову.

З іншого боку, сьогодні є маса матеріалів, де показується, розповідається, демонструється і т.д. або сам процес, або крупним планом – статеві органи. Мета таких матеріалів – зовсім не краса, а саме – задоволення тваринних інстинктів, зокрема – інстинкту розмноження. Ось це і є порнографія, тобто неестетіческое і цілеспрямоване зображення статевих органів, статевого акту або його імітації. Крім «цього» порно матеріали не передбачають нічого, тому мова про «порно-мистецтві» йти не може.

Ви ніколи не замислювалися, чому лаються літні люди, коли бачать відверті сцени? Морально це пояснити можна, але чому це зачіпає кожного з них? Тільки тому, що приводить їх до сексуального збудження, а це стан їм не властиво. Воно їх лякає, а значить – викликає агресію. Люди більш молодого віку перебувають у стані готовності до статевого збудження, тому їх такі різкі коливання власної активності не лякають. Про молодь взагалі мови не йде, оскільки у молодих людей рівень статевих гормонів високий і сексуальне збудження можна назвати природним станом цієї вікової категорії.

Це так, для загального розуміння суті. Тепер – більш конкретно про порнографічних матеріалах.

Перегляди порнографічних матеріалів рекомендуються тільки в рідкісних випадках, коли є порушення статевої функції або на стадії реабілітації після хвороби статевих органів. Тільки статева дисфункція може служити показником для такого лікування. У таких ситуаціях посилене кровопостачання органів і відновлення нервових зв’язків може стимулюватися «жорсткими» картинками. Часто, правда, до цього вдаються в процесі «самолікування», але потім не можуть відмовитися від звички, тому не варто захоплюватися, хоча 3 – 4 рази на рік людям у віці 35 – 45 років це може стати навіть корисним.

Частий перегляд порно матеріалів у більш молодому віці викликає посилення реакції і без того порушеної організму, що не найкращим чином позначається на його функціях. Титр статевих гормонів різко збільшується, серце і легені починають працювати швидше, кровопостачання органів малого тазу посилюється, свідомість «притупляється».

Що буде, якщо напругу не зняти? Застійні явища в малому тазу призводять до порушення функцій і провокують запальні захворювання. Висока активність кортикостероїдів (попросту – адреналіну) викликає звільнення глюкози з депо (глікоген печінки), необгрунтовано висока активність серця і легенів може і не давати швидких наслідків, але небезпечна звиканням до таких станів і з часом стати причиною гіпертонічної хвороби. Всі ці функції приглушені при сексуальних розладах, але в нормальному стані вони не потребують стимуляції. Вам здається, що нічого страшного в цьому немає? Можливо, але з урахуванням того, що жіночий організм гормональних змін схильний більше, ніж чоловічий, з часом з’являються ранній клімакс (саме клімакс, як захворювання, а не менопауза), тривалі і болісні менструації і, нарешті, провокація целюліту (!) З-за зайвого відкладення жирів в які перекладається звільнилася глюкоза.

Але найцікавішим виявився цикл досліджень однієї німецької компанії, підтверджений дослідженнями з інших країн, у тому числі в Україні. Дослідження проводилося анонімно за допомогою електронних і паперових «бюлетенів», тобто запитувач не знав, що відповідає респондент. Всупереч існуючій думці, що порно дивляться «заклопотані юнаки», виявилося, що основним контингентом глядачів є жінки вікової категорії 20 – 30 років, тобто найбільш активні в сексуальному відношенні (фертильного віку), з них більше 1/3 – перебувають у шлюбі. Це дослідження шокувало не одну організацію, та так, що результати його вирішено не афішувати. Прямих посилань на нього знайти практично неможливо. У його результатах зазначено, що жінки цієї вікової групи майже в два рази частіше переглядають порноматеріали, ніж підлітки 14 – 17. Ця тенденція ще посилилася за останнє десятиліття. З розвитком соціальних мереж інтерес молоді до порнопродукції падає.

Журнал Good проводив дослідження з використання порнопродукції (фільмів) в мережі, і заявив, що 72% глядачів – чоловіки і лише 28 – жінки, але це дослідження відноситься тільки до перегляду on-line, в той час як кількість скачування і покупки порнофільмів не враховується . За їх даними, близько 25% пошукових запитів – порно, хоча Білл Тансер якраз стверджує зворотне і за його результатами ця цифра не перевищує 10%.

Ймовірно, розвиток суспільства викликає стійкість до явища «порно». Західне суспільство, де такого роду продукція використовується досить давно, вже навчилося сприймати її як неминучу частину. В Україні та країнах пострадянського простору тільки зараз формується свого роду імунітет до «гарячих» фільмів. Швидше за все, використання порно продукції в глобальному масштабі зупиниться на кордоні 12 – 15% населення.

Причини для таких показників є. Часті перегляди порно знижують лібідо, а без цього не настає задоволення. Тільки певні категорії населення можуть тривалий час «захоплюватися» подібними практиками, в той час як основна маса воліє «натуру». Причому, чим більше доступно матеріалів порнографічного характеру, тим менший інтерес до них у публіки. Частина глядачів порно – сімейні пари, які таким чином намагаються урізноманітнити своє сексуальне життя, але такі глядачі не часто стають постійними. Молодіжна аудиторія досить швидко покидає «глядацький зал» втрачаючи інтерес, коли починає статеве життя. Правда, їм на зміну приходять нові. Саме тому показник залишиться невисоким.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *