Відпускний синдром: як отямитися?

Гряде пора новорічних канікул, і знову стає актуальним питання, як повернутися в робочу колію після затяжних гулянь і захоплюючих подорожей. Робота не терпить затримок, і нерідко в робоче крісло доводитися сідати прямо з трапа літака. А адже побороти джетлаг і перебудуватися після кількох тижнів відпочинку в іншому кліматі – не так-то й просто. Не сприяє гарному настрою і усвідомлення того, що довгоочікувана відпустка вже в минулому.

Ми підготували кілька порад, як можна найбільш безболісно прийти в себе після відпустки і включитися в робочий процес.

1. Буферні дні

Все ж продумайте терміни і заздалегідь і постарайтеся взяти зворотні квитки так, щоб до виходу на роботу залишалося ще кілька днів. Такий “буфер” допоможе вам виспатися і адаптуватися до рідних умов без стресу для організму.

2. Імунітет

Акліматизація в нашому досить прохолодному кліматі після спекотного півдня чревата застудою, адже спекотне сонце знижує кількість імунних клітин. Завчасно подумайте про зміцнення імунітету, пройдіть курс иммуностимуляции – гаряче молоко з прополісом на ніч і краплі інтерферону в ніс, і вам не доведеться відразу ж після відпустки брати лікарняний.

3. Дієта

Враховуючи, що заморська кухня досить відрізняється від нашої, щоб повернення до звичної їжі не піднесло неприємні сюрпризи, слід дотримуватися нескладної дієти. Намагайтеся їсти менше “важких продуктів” начебто яєць і м’яса, зверніть увагу на каші, овочі, кисломолочні продукти.

4. Відпочинок після відпочинку

Якщо ж з квитками не пощастило, з виходом на роботу намагайтеся більше відпочивати. Ви здивуєтеся – куди ще відпочивати після декількох тижнів відпустки? Перехід від відпустки до роботи повинен бути поступовим, плавним, інакше ваш організм може не зрозуміти таке активне завзяття до роботи.

Залишайте пріоритет для сну і спокійних занять, які не потребують фізичного та нервового напруження.

5. Мета

Довгоочікувана відпустка був єдиною метою, і з його закінченням закінчилася і мотивація? Терміново потрібна нова мета! Згадайте, чого вам ще не вистачає для щасливого життя? При відсутності довгострокових планів здорово допомагають невеликі цілі на найближчий час. Знайдіть стимул, і відпускний туга розвіється.

6. Почніть з невеликого

За відпустку на роботі накопичилася гора невиконаних завдань, приступити до яких так складно? Як показує досвід, щоб зрушити цю гору з місця, досить почати з невеликого камінчика. Приведіть у порядок робоче місце, розсортуйте завдання за складністю та прийміть за найлегші – так і почнеться ваш перший робочий день після відпустки.

7. Контроль

Роботу важче почати, якщо вас ніхто не контролює. Покажіть список своїх завдань друзям або близьким і попросіть перевіряти обсяг виконаних вами завдань щотижня. Неупереджений погляд легше визначить, упала або виросла ваша продуктивність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *